Hozzászólás: Hibajelentő #1

Sziasztok !

Nekem az lenne a problémám, hogy a TVP beváltásánál ha beírom a kódot, és rányomok a TVP beváltása gombra, a következőt kapom :

Catchable fatal error: Argument 1 passed to FelhasználóTVP::__construct() must be an instance of FelhasználókTVP, none given, called in /opt/webhost/hettenger/domains/www.deltavision.hu/html/osztalyok/Adatlap.php on line 41 and defined in /opt/webhost/hettenger/domains/www.deltavision.hu/html/osztalyok/FelhasznaloTVP.php on line 7

Ez mi akar lenni ?

Utoljára Memphis szerkesztette (2010.08.11. 17:11:39)

Memphis írta:

Sziasztok !

Nekem az lenne a problémám, hogy a TVP beváltásánál ha beírom a kódot, és rányomok a TVP beváltása gombra, a következőt kapom :

Ez mi akar lenni ?

Köszi, utánanézünk! Elnézést a kellementlenségért!

Pali

http://www.deltavision.hu/cikk/meglepetes_kiadvany

A hozzászólásom háromszor szerepel. Ennek oka, hogy elküldése után volt pofám könyvjelzőzni az oldalt.

Hogyha a tisztelt fejlesztők egy cseppet is értenének ahhoz, amivel pénzt keresnek, akkor minden bizonnyal olvasták volna az RFC 2616: Hypertext Transfer Protocol című szabványt, és tisztában volnának vele, hogy GET kérésre nem módosítunk adatbázist.

Az ilyesmi nem elírás, véletlen, ez súlyos elvi hiba (meséltem már arról, mikor egy hasonló szakmai kompetencia mellett kivitelezett adminisztrációs felületre beszabadult a Google és másnap reggelre minden feltöltött tartalmat törölt?)

A kérdésem az, hogy egy magát komolynak tartó könyvkiadó hogyan vállalhat fel ilyen fokú szakmai hozzá nem értést a megbízottjai részéről, főleg akkor, amikor az olvasókkal való kapcsolattartásának legfontosabb médiumáról van szó.

És nem, itt most nem arról van szó, hogy hozzászólások duplikálódnak. Hanem a kvalitásokról, amiket sejtet.

A fórumbeli személyes beállítások (avatar, aláírás, stb.) linkje jól el van rejtve: csak az index oldal alján látható. Ezt fel lehetne tenni a fejlécbe, ami minden oldalon látszik.

Arra van lehetőség, hogy a hozzászólásokat fordított sorrendbe rendezzük (a legújabb legyen legfelül)?

Utoljára Strato szerkesztette (2010.08.13. 11:01:04)

Strato írta:

A fórumbeli személyes beállítások (avatar, aláírás, stb.) linkje jól el van rejtve: csak az index oldal alján látható. Ezt fel lehetne tenni a fejlécbe, ami minden oldalon látszik.?

A fejlécben a felhasználó nevedre kattintva érhető el a profilod.

Strato írta:

Arra van lehetőség, hogy a hozzászólásokat fordított sorrendbe rendezzük (a legújabb legyen legfelül)?

Sajnos erre a fórummotor nem nyújt lehetőséget.

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Üdv!

Lehet, hogy ezt nem ide kellene írnom, mivel nem hiba, csupán egy észrevétel, ill. javaslat.
Anno még 2004-2005 környékén működött a kiadónál az a gyakorlat, hogy a megjelenő, valamint a már megjelent regényekből volt egy rövid (kb. egy fejezetnyi) előzetes, s így az érdeklődök bele tudtak olvasni, ha egy könyv felkeltette a figyelmüket. Ezek a részletek elérhetők voltak az rpg.hu-n is, de most már náluk is csak a megjelenő könyvek főbb paraméterei és a borítószöveg olvasható.
Persze az ekultura.hu-n még manapság is felbukkan néha egy-két regényrészlet a kiadótól, de ez általában csak M*, ill. új írok könyveinél jellemző (Keyes, Sanderson stb.).
Szerintem sokaknak lenne nagy segítség vásárlás előtt, ha bele tudnának olvasni a kiszemelt könyvekbe. S nem csak néhány érdekesebbnek tűnő műbe, hanem a kiadó által megjelentetett valamennyi regénybe. (Új szerzők, sorozatok esetében kifejezetten praktikus lenne, de lehet, hogy a régebbi regények iránt is újra felkeltené az érdeklődést.)
Tudom, ez valószínűleg sok munkába kerülne, de remélem azért megfontoljátok.  smile

További sok sikert a kiadónak!

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Angelpriest írta:

...Anno még 2004-2005 környékén működött a kiadónál az a gyakorlat, hogy a megjelenő, valamint a már megjelent regényekből volt egy rövid (kb. egy fejezetnyi) előzetes, s így az érdeklődök bele tudtak olvasni, ha egy könyv felkeltette a figyelmüket...

Támogatom az ötletet, nem egy könyv volt olyan, amit nem vettem volna meg ha nem olvasok bele big_smile Nagyon hasznos tud lenni az ilyesmi, beleolvasás után a vásárló jobban el tudja dönteni, hogy megveszi-e vagy sem. Arról nem is beszélve, hogy ha a cím, illetve a fülszöveg alapján annyira nem tetszik neki, de ha van rá lehetősége beleolvas, és megtetszik neki, akkor megveszi az adott kötetet. big_smile

Köszönjük az észrevételt, fontolóra vesszük az ötletet!

Lehet, hogy nem hiba, de jelezném, hogy a Nyári tűz sárkányai két kötetét nem találom a könyvek között (a kereső sem segít). Elméletileg a Sárkánydárda-krónikák alatt kellene szerepelnie az Új nemzedék mellett.

Épp az imént észleltem, hogy a profilomben hibásan van megadva az e-mail címem. Módosítottam, és a fórum-profilban már a jó adat szerepel, de a "főoldalon" továbbra is hibásan jelenik meg (ott viszont az adatlapra kattintva nem találtam módosítási lehetőséget).
Gondolom így az esetleges vásárlást visszaigazoló, illetve az átvételt jelző levele(ke)t nem kapnám meg.
Szóval a kérdésem az, hogy hogyan tudnám a javítást eszközölni?

Ápdét: amóta átírtam az e-mail címem, a főoldalon nem tudok bejelentkezni. Eddig, ha a fórumba be voltam lépve, és átnavigáltam a termékekhez/előrendelésekhez, akkor megmaradt a bejelentkezésem. Most viszont már nem, és nem is enged belépni a rendszer. Próbáltam jelszómódosítást is, de utána is azt az üzenetet kapom, hogy "Rossz felhasználónév vagy jelszó".

Utoljára RZednik szerkesztette (2010.08.27. 08:16:40)

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Dominik írta:

Lehet, hogy nem hiba, de jelezném, hogy a Nyári tűz sárkányai két kötetét nem találom a könyvek között (a kereső sem segít). Elméletileg a Sárkánydárda-krónikák alatt kellene szerepelnie az Új nemzedék mellett.

Köszönjük, javítottam.

Az én belépés-problémám is megoldódott, rögtön teszteltem is egy előrendeléssel. wink

You can buy gold that is bright as the sun, and diamonds as pale as the moon. But you cannot buy the sun. You cannot own the moon.

Hali!
Nem tudom, hogy ez csak ez én gépemnél van-e. De az egész deltavision.hu nem jön be google chrome böngészővel (firefox-ról írok) Ez nálatok is így van v. nálam blokkolna valami?

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

GLAD írta:

Nem tudom, hogy ez csak ez én gépemnél van-e. De az egész deltavision.hu nem jön be google chrome böngészővel

Én is Chrome-ot használok, de néhány apróságtól eltekintve nem tapasztaltam semmi lényeges hibát.

Mint értesz azalatt pontosan, hogy nem jön be? (Hibaüzenetet kapsz, fehér képernyőt, végtelen ideig tölt, szétcsúszik?)

A szerverünk jó ideje rakoncátlankodik, lehet épp akkor próbálkoztál, mikor valóban halott volt az oldal.

Érdekességek voltak. Tegnap sima fehérség, ma is ugyanez, most pedig hibaüzenet, majd fehérség, majd bejön... Rakoncátlankodás. big_smile

Hali!

Nem tudom, hogy jó helyre írom-é, de nem találtam semmi infót arra vonatkozóan, hogy a Web-Shopos problémáimat hova/kinek írjam meg.

A gondom az, hogy néha nem akarja belerakni a termékeket a kosaramba (FFox alatt fut az oldal) és ha sikeredik, akkor se tudom elérni, hogy bolti átvétel legyen a dologból (vagy csak én vagyok vak és nem látom, hogy azt hol lehetne beállítani).

Előre is köszi a segítséget!
T.

Thomas írta:

Nem tudom, hogy jó helyre írom-é, de nem találtam semmi infót arra vonatkozóan, hogy a Web-Shopos problémáimat hova/kinek írjam meg.

A legjobb helyre írtál.

Thomas írta:

A gondom az, hogy néha nem akarja belerakni a termékeket a kosaramba (FFox alatt fut az oldal)

Valóban, érdekes módon néha csak dupla kattintásra teszi csak a kosárba. Meg fogom nézni, köszönöm!

Thomas írta:

ha sikeredik, akkor se tudom elérni, hogy bolti átvétel legyen a dologból (vagy csak én vagyok vak és nem látom, hogy azt hol lehetne beállítani).

Ebben viszont nem találtam hibát. Az átvétel módja a vásárlás utolsó lépéseként kérdez rá. A "Személyes átvétel egy választott Sárkánytűz boltban - Fizetés a helyszínen" opcióra kattintva jelennek azok a városok, ahol lehetőség van személyes átvételre.

Üdv,

Chrome-ban próbáltam rendelni a webshopból, de az alábbi hibaüzenetet kaptam:

http://bit.ly/98zM1x

Firefoxban (4.0b4) viszont flottul működött.

"Mondd meg neki, hogy k*****a átprogramoztuk a valóságot. Mondd meg neki, hogy a nyelv egy vírus, a vallás egy operációs rendszer, és az ima nem több, mint egy ki*****tt spam."

Elírtad a linket vagy nem tetted publikussá a doksit, de valószínűleg egy ajax hibát látsz. Valójában berakja/kiveszi a termékeket a kosárból, csak frissítésig rosszul jeleníti meg. Dolgozom rajta.

Hmm, pedig úgy állítottam be, hogy a link ismeretében bárki láthassa. Sorry a guglidoksik nevében is!

A kis felugró boxban annyi volt, hogy "hiba", és a kosár nem frissült, viszont miután más menüpontokba elnavigáltam, hirtelen megjelent a kosárban a könyv. Akkor a lényeg, hogy ismered a hibát. Chrome-specifikus?

"Mondd meg neki, hogy k*****a átprogramoztuk a valóságot. Mondd meg neki, hogy a nyelv egy vírus, a vallás egy operációs rendszer, és az ima nem több, mint egy ki*****tt spam."

Chrome mellett ráhagytam a főoldal nézegetését. Folyamatosan nem akar bejönni az oldal (üres lap), múltkor tehát "véletlen" jött be. Firefox alatt nézegetem. (ha volna ötlet milyen plusz bővítmény láttatná a főoldalt, szóljatok- forum megy)

GLAD írta:

Chrome mellett ráhagytam a főoldal nézegetését. Folyamatosan nem akar bejönni az oldal (üres lap), múltkor tehát "véletlen" jött be. Firefox alatt nézegetem. (ha volna ötlet milyen plusz bővítmény láttatná a főoldalt, szóljatok- forum megy)

Be kell valljam, sejtemem sincs, mi okozhatja a hibát. Volt egy nap, amikor nálam is jelentkezett, másnapra nyoma sem volt.

Lehet rossz helyre írom, de vasárnap megrendeltem egy pár könyvet, de még mindig nem jöttek meg.  Gondolom már rég meg kellett volna jönniük? A Gls 1-2 nap alatt általában ki szokta hozni.

Anonymusx írta:

Lehet rossz helyre írom, de vasárnap megrendeltem egy pár könyvet, de még mindig nem jöttek meg.  Gondolom már rég meg kellett volna jönniük? A Gls 1-2 nap alatt általában ki szokta hozni.

A legjobb helyre írod!

"7.) Mennyi idő alatt érkezik meg a rendelésem?

A megrendelt termékeket 3 munkanapon belül postázzuk, így azok általában a megrendeléstől számított 3-4 napon belül érkeznek meg a címzetthez [...]"

http://www.deltavision.hu/cikk/vasarlasi_feltetelek/

Előfordulhat a GLS-nél is fennakadás, amennyiben a holnapi napon sem érkezik meg a csomag, kérlek írj egy levelet az info@deltavision.hu e-mail címre, és utána járunk.

Hello,

Segítséget kérnék a spoiler funkció működéséhez, mert korábban már használtam, most viszont nem találok semmi ilyesmit és eddig minden kísérletem kudarcba fulladt. Thx in advance.

"Barbarism is the natural state of mankind. Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."