Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz #2

Vigasz írta:

Nagyon sok mindenen gondolkodunk.

David Farland, Glen Cook, Terry Goodkind ügyeiben történt valami előrelépés? Legalább is a jogok megvannak?

Dreid2 írta:
Vigasz írta:

Nagyon sok mindenen gondolkodunk.

David Farland, Glen Cook, Terry Goodkind ügyeiben történt valami előrelépés? Legalább is a jogok megvannak?

Ők a füzet legelején vannak. Nem a jogokkal voltak gondjaink, hanem a körítéssel. Illetve a prioritásokkal.
Mert elsősorban a mostani sorozatainkat kell megfelelő sebességűre gyorsítani.
De az már biztosnak látszik, hogy ez az év sok mindent el fog dönteni. Tudunk, vagy nem tudunk gyorsulni.
Ha tudunk akkor rendben, ha nem tudunk, akkor még nem tudom, mit teszünk. smile
Ahogy látjuk sokan megértették, miért is jobb ha tőlünk veszik meg direktben a könyvet, és nem mások közbeiktatásával. Mindenki annyit amennyit amúgy is megvenne, már ez is nagy segítség, főleg hogy így pontosabb képet kapunk. wink

Vigasz írta:

Ők a füzet legelején vannak. Nem a jogokkal voltak gondjaink, hanem a körítéssel. Illetve a prioritásokkal.
De az már biztosnak látszik, hogy ez az év sok mindent el fog dönteni. Tudunk, vagy nem tudunk gyorsulni.
Ahogy látjuk sokan megértették, miért is jobb ha tőlünk veszik meg direktben a könyvet, és nem mások közbeiktatásával. Mindenki annyit amennyit amúgy is megvenne, már ez is nagy segítség, főleg hogy így pontosabb képet kapunk. wink

Azért is kérdeztem őket, mert tudtam, hogy a füzetben vannak. Ami írtál, az azt jelenti, ha ki akarjátok adni, akokr már nincs akadály, azaz minden rajtatok múlik?

Dreid2 írta:
Vigasz írta:

Azért is kérdeztem őket, mert tudtam, hogy a füzetben vannak. Ami írtál, az azt jelenti, ha ki akarjátok adni, akokr már nincs akadály, azaz minden rajtatok múlik?

Majdnem. A feltételek nem igazán jók, de azon változtatni még tovább csak akkor van értelme, ha mellétesszük azt is, hogy akkor kiadnánk. Most azonnal.
De én mindenképpen szeretném, az meg már csak számít valamit... smile

Vigasz írta:

Ahogy látjuk sokan megértették, miért is jobb ha tőlünk veszik meg direktben a könyvet, és nem mások közbeiktatásával.

Ezt hogy érted? Miért jobb? Én például az Alexandra Kiadó könyvesboltjaiban szoktam megvenni az általatok kiadott könyveket.

Utoljára Nebulo szerkesztette (2014.02.16. 18:27:36)

"Az emberi test, ha megfelelő gondoskodásban és edzésben részesül, a létező legkiválóbb fegyver."

Vigasz írta:

Majdnem. A feltételek nem igazán jók, de azon változtatni még tovább csak akkor van értelme, ha mellétesszük azt is, hogy akkor kiadnánk. Most azonnal.
De én mindenképpen szeretném, az meg már csak számít valamit... smile

Azért bevallom arra számítottam, hogy legalább az egyik már nem sokára jön ( max. jövőre ) smile

Tim Powers: Anubisz kapui I-II. nem tervezitek ( újra ) kiadni? Elég jókat mondanak róla és nem lehet beszerezni.

A nagy boltokat meg én sem értem, amit elvisznek, az nem veszik meg? Ami meg elfogy tőletek, azt vissza lehet rendelni.

Nebulo írta:

Ezt hogy érted? Miért jobb? Én például az Alexandra Kiadó könyvesboltjaiban szoktam megvenni az általatok kiadott könyveket.

A könyv ellenértéke akkor ténylegesen és azonnal a kiadónál landol, viszont ha pl. az Alexandrában veszed, akkor ő ráteszi a saját terjesztői százalékát, meg egy darabig csücsül is a pénzen.

Razor írta:

A könyv ellenértéke akkor ténylegesen és azonnal a kiadónál landol, viszont ha pl. az Alexandrában veszed, akkor ő ráteszi a saját terjesztői százalékát, meg egy darabig csücsül is a pénzen.

Ez egyértelmű, de miért baj az, hogy "nem vallja be a fogyást" amelyet említett Vigasz. Elvitte, kifizette...

Dreid2 írta:
Razor írta:

Ez egyértelmű, de miért baj az, hogy "nem vallja be a fogyást" amelyet említett Vigasz. Elvitte, kifizette...

Elvitte, kifizette? Akkor miért kellene bármit bevallania? Érzed a hibát a gondolatmenetedben?
Amúgy meg ezt nem érdemes egyetlen résztvevőre kihegyezni. Általános gyakorlat. De mindegy is, még mindig jobb ha valahol megveszik mintha sehol sem. Főleg ha ez ki is derül, valamikor... smile
A terjesztői százalékkal nincsen bajom, bár kérdés, hogy mit kapnak a kiadók ezért a hatalmas résért, ami ne lenne közös érdek. De ez már annyira messzire mutatna, hogy inkább ne is kezdjünk bele.
Ahogy Móricka mondaná, baj az ha otthon döglenek a nyulak. smile

Vigasz írta:

Elvitte, kifizette? Akkor miért kellene bármit bevallania? Érzed a hibát a gondolatmenetedben?

Komolyan nem tudom, senki se írta le pontosan....

Dreid2 írta:

Komolyan nem tudom, senki se írta le pontosan....

Ha megint leülünk egy-két órát sörözni, mint a múltkor, nagyon szívesen elmagyarázom neked, teljesen függetlenül a DV-től, pusztán privát szabadúszóként, aki azért evickél már pár éve ebben az üzletágban... smile

Tükörálarc írta:

Ha megint leülünk egy-két órát sörözni, mint a múltkor, nagyon szívesen elmagyarázom neked, teljesen függetlenül a DV-től, pusztán privát szabadúszóként, aki azért evickél már pár éve ebben az üzletágban... smile

Benne vagyok! + Megértettem, nem nyilt fórumra tartozik az ügy.  smile

Dreid2 írta:
Tükörálarc írta:

Benne vagyok! + Megértettem, nem nyilt fórumra tartozik az ügy.  smile

Nekünk nem nagyon vannak titkaink, viszont másokat ha nem muszáj nem keverünk bele semmibe. A terjesztés olyan amilyen, én mindig azt vallom, másról is, hogy lehetne rosszabb is.
Mindig azokkal a lapokkal kell játszani amit az embernek osztanak.
Na meg az se hátrány, ha egy rossz dolog, másokat még hátrányosabban érint, mert ugye az is versenyelőny.
De majd esetleg a következő találkozón erről is elbeszélgetünk majd.
Az egész felvetés egyébként onnan indult, hogy idén megpróbálunk sokkal több könyvet kiadni, és ehhez lenne szükségünk az olvasóinkra. Mert ugye ezt valakinek finanszíroznia kell... smile

Csak jelezni szeretném örömömet, hogy a kiadó befejez néhány régebbi sorozatot. Ugyan a Triáda stb nem az én érdeklődési köröm, de reményt ad hogy idén valóban kijön az Új Nap Könyve 4 smile

Vigasz írta:
Lajoska írta:

Kedves DV Csapat!
Ha már idén úgyis növelni szeretnétek a társasjáték felhozatalt, telhetetlen emberként megkérdezem, hogy gondolkoztatok-e behozni néhány (vagy akár csak egy) LCG-t?
A választ előre is köszönöm!

Igen. Sőt azt hiszem nem csak gondolkoztunk rajta. 1 de az is lehet, hogy 2 lesz idén. Mármint nem karácsony... smile

Ennek igazán örülök! Biztos vevő vagyok. A társasokat még csak megvettem angolul is, mert néhány referencialappal és egyetlen angolt beszélő személlyel is elboldogul egy csapat, de a kártya azért más. Viszont évek óta ki akarjuk próbálni az LCG-ket. Mindegy, melyiket. Szóval repesve várjuk! smile

Látom előkészületben  már az MM-ek is szebbnél-szebb borítóval smile Azt hiszem márciusban kezdődik nálam a Könyvroham... smile Nem lehetne lassan feltölteni a hiányzó fülszövegeket?A Hamilton kötet(ek)áprilisban jönnek?Vigasz:szerintem ha ennyire jó könyvek jönnek ki nem lesz baj a túlkínálat,hanem egy igényes erős sci-fi és fantasy kiadásokkal nagyot léptek előre.. big_smile

ati írta:

Látom előkészületben  már az MM-ek is szebbnél-szebb borítóval smile Azt hiszem márciusban kezdődik nálam a Könyvroham... smile Nem lehetne lassan feltölteni a hiányzó fülszövegeket?A Hamilton kötet(ek)áprilisban jönnek?Vigasz:szerintem ha ennyire jó könyvek jönnek ki nem lesz baj a túlkínálat,hanem egy igényes erős sci-fi és fantasy kiadásokkal nagyot léptek előre.. big_smile

Reméljük, hogy próféciát hallottunk. smile