Téma: Vámpír: Rekviem regények

Vámpír: Rekviem regények

Hozzászólás: Vámpír: Rekviem regények

Kissé offtopic kérdés, de jobb topikot nem találtam:
a Viktóriánus Vámpír-trilógiához mennyi előismeret szükséges? Mennyire élvezheti egy zéró WoD-tudással rendelkező, de amúgy sok vámpírregényt (nem Alkonyatot! smile) olvasó hölgy?

Razor írta:

Kissé offtopic kérdés, de jobb topikot nem találtam:
a Viktóriánus Vámpír-trilógiához mennyi előismeret szükséges? Mennyire élvezheti egy zéró WoD-tudással rendelkező, de amúgy sok vámpírregényt (nem Alkonyatot! smile) olvasó hölgy?

Nem szükségesek előismeretek, a trilógia azok nélkül is tökéletesen élvezhető. Viszont néhol elég nyers - szex és halál -, ezért érdemes figyelni arra, hogy gyerekeknek-kiskamaszoknak nem igazán optimális ajándék.

Yardain írta:

Nem szükségesek előismeretek, a trilógia azok nélkül is tökéletesen élvezhető. Viszont néhol elég nyers - szex és halál -, ezért érdemes figyelni arra, hogy gyerekeknek-kiskamaszoknak nem igazán optimális ajándék.

Köszönöm az infót! Idősebb olvasónak szánom, másképp meg se fordult volna a fejemben a WoD.
A világról olvasottak alapján nem épp az a rózsaszín, cukormázas álom, mint amit a mai vámpíros könyvek nagy részében nyomatnak. big_smile

A rekviem regényeket úgy tudom nem folytatjátok, ez igaz a teljes sötétség világára?

Sauron írta:

A rekviem regényeket úgy tudom nem folytatjátok, ez igaz a teljes sötétség világára?

Igen; kereslet hiányában leálltunk velük.

...ha rossz helyre írom elnézést!

Van-e itt a forumon igény ill lehetőség online szerepjátékra? (elsősorban Vampire: Masquerade ill stb-re gondolok)

Vagy a forum inkább csak DeltaVisiont érintő dolgokkal foglalkozik?

Nagyon örülnék ha a WoD akció sikerén felbuzdulva legalább azt az egy szerencsétlen rekviem regényt sikerülne kiadni. Értem én, hogy nem éri már meg, de most komolyan: egy trilógiából két kötetet megjelentetni...