Téma: Beszélgető

Beszélgető

Hozzászólás: Beszélgető

A kiadói tervben nem szerepel egyetlen új kiadvány sem a Képzelet mesterei sorozaton belül. Gondolom, nagy meglepetést nem fogok okozni a kijelentéssel: elsősorban Gene Wolfe művei, konkrétan a The Citadel of the Autarch megjelenése érdekelne (de tőle természetesen bármi más is). Lehet/érdemes rá számítani?

"Mondd meg neki, hogy k*****a átprogramoztuk a valóságot. Mondd meg neki, hogy a nyelv egy vírus, a vallás egy operációs rendszer, és az ima nem több, mint egy ki*****tt spam."

fowler írta:

A kiadói tervben nem szerepel egyetlen új kiadvány sem a Képzelet mesterei sorozaton belül. Gondolom, nagy meglepetést nem fogok okozni a kijelentéssel: elsősorban Gene Wolfe művei, konkrétan a The Citadel of the Autarch megjelenése érdekelne (de tőle természetesen bármi más is). Lehet/érdemes rá számítani?

Egyelőre sajnos nem. Ezt az - álszerénység nélkül mondhatom, minőségi - sorozatunkat alig-alig keresik a vásárlók. Sok mindenről lehetne beszélni ezzel a jelenséggel kapcsolatban, de egy biztos: kénytelenek vagyunk tudomásul venni, mert kőkemény anyagi mutatók bizonyítják.

Nem mondtunk le a folytatásokról, de hogy mikor kerülhet rájuk sor, arra vonatkozóan egyelőre nincsenek életképes ötleteink.

Yardain írta:

Nem mondtunk le a folytatásokról, de hogy mikor kerülhet rájuk sor, arra vonatkozóan egyelőre nincsenek életképes ötleteink.

Nos, nem mondhatnám, hogy szívderítő a válaszod, de mindenképp korrekt, köszönöm. Sajnálom, hogy nincs igény (vagy legalábbis stabil vásárlóerővel bíró célcsoport) erre a sorozatra, számomra megdöbbentő, hogy ilyen mértékben egyeduralkodó a kommersz (annak minden pozitív és negatív velejárójával együtt) fantasy, és hogy olyan kiváló szerzők kiváló műveinek magyar kiadása tudott már bedőlni, mint Gene Wolfe, Robin Hobb, David Farland vagy Glen Cook... (nyilván nem mindegyikük a DV égisze alatt futott). sad

"Mondd meg neki, hogy k*****a átprogramoztuk a valóságot. Mondd meg neki, hogy a nyelv egy vírus, a vallás egy operációs rendszer, és az ima nem több, mint egy ki*****tt spam."

fowler írta:

Nos, nem mondhatnám, hogy szívderítő a válaszod, de mindenképp korrekt, köszönöm. Sajnálom, hogy nincs igény (vagy legalábbis stabil vásárlóerővel bíró célcsoport) erre a sorozatra, számomra megdöbbentő, hogy ilyen mértékben egyeduralkodó a kommersz (annak minden pozitív és negatív velejárójával együtt) fantasy, és hogy olyan kiváló szerzők kiváló műveinek magyar kiadása tudott már bedőlni, mint Gene Wolfe, Robin Hobb, David Farland vagy Glen Cook... (nyilván nem mindegyikük a DV égisze alatt futott). sad

A bedőltek listához tedd hozzá (legalábbis egyelőre) Keyes-t vagy Sandersont is... Igen, ez a tragikus helyzet. Érthetetlen és megdöbbentő.

Yardain írta:

A bedőltek listához tedd hozzá (legalábbis egyelőre) Keyes-t vagy Sandersont is... Igen, ez a tragikus helyzet. Érthetetlen és megdöbbentő.

Jogos, és Sanderson esete azért is különösen rémisztő, mert ő vette át a stafétabotot Robert Jordantől a Világ Kerekét illetően - én túl sok jóra nem számítok a befejező trilógia magyar megjelenésével kapcsolatban...

Én azt gondolom, ez a tendencia sajnos a '90-es évek elején tapasztalt fantasy és sci-fi "bummnak" is betudható, mikor hirtelen boldog boldogtalan (már elnézést) fűt-fát is elkezdett magyarul kiadni, a kommersz elárasztotta a piacot, és sokan megcsömörlöttek ettől. Egyszerűen ha egy szerző neve ismeretlenül cseng, vagy nincs körülötte médiacirkusz, már eladhatatlan, illetve hátrébb szorítják a felkapottabb szerzők, és a potenciális vevőknek nem marad ezekre az igényes művekre pénzük.

És ha már a bedőlteknél tartunk, lássuk be, hogy Moorcock vagy McCaffrey esetén is rezeg a léc... ehh, nem folytatom.

Sajnálattal olvastam, - bár "való(s)", igénytelen(ített) világunkban nem meglepő -, hogy a képzelet mesterei sorozat nem folytatódik belátható időn belül. (Bár off be kell valljam, hogy a Forgotten Realms könyveket falom.)

Magam is Gene Wolfe Új Nap Könyvének IV. kötetét vártam, várom nagyon. És egyéb könyveit, mert ezt megelőzően nem ismertem műveit.

És ha mondjuk átkerülne az életmű sorozatba? Igaz ott meg elakadt Moorcock...

@Samchi: Véletlenül olyan ember vagyok, aki minőségi fantasyt és szerepjáték regényeket egyaránt olvas. Mindkettőnek van erősebb és gyengébb oldala. Ahogy az FR-en belül akadnak kiemelkedő és szánalmas írások, úgy a képzelet mesterei sorozatban is. Gene Wolfe Új Nap szériája szerintem az utóbbiakhoz tartozik. A régi fórumon kicsit túl lett isteníve az író. Ennek hatására én is belekezdtem első regényébe. Máig bánom...

Kelly Link, Fritz Leiber vagy például Dan Simmons mind jó választás volt (a képzelet mestereiben megjelent művét nem mindegyikőjüknek olvastam, máshonnan ismerem őket), de Wolfe, hogy is mondjam?... szóval nagyon nem.

Szegény Moorcock-ot viszont én is sajnálom... sad

Utoljára Konstantin szerkesztette (2010.11.14. 23:09:28)

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Az Új Nap Könyve az a sorozat, amit jóformán hátulról előre érdemes olvasni. Legalábbis a harmadik részig el kell jutni, hogy az emberben összeálljon a kép. Aztán újra elkezdeni az első résszel.
(A kiadói stratégiából adódóan ez persze azt jelenti, hogy a megjelenése után kb két évig az első kötet kár is volt kézbevenni...)

Az alternatíva az, hogy az olvasó keres valami használható háttéranyagot. Ez sem könnyű - pl a wikin nincs semmi hasznos - , én a GURPS New Sun szabálykönyv alapján raktam képbe magamat.

Nekem amúgy Simmons okozta az igazi csalódást. A Hyperionhoz képest, ami csordultig van eredeti ötletekkel, a Káli dala borzasztóan földhözragadt. (A félreértések elkerülése végett: igen, tudtam, hogy a Káli dala nem űropera big_smile ) Horrorként persze akkorát üt, mint a lórúgás, de én egy "spekulatív irodalom" sorozat tagjától valami fantasztikumot, vagy misztikumot is elvárnék, az pedig sztem nem volt benne hangyányi sem.

@Noro: Na végre, valaki felvette a kesztyűt! smile
Lehet, hogy megfontolom, amit az Új Nap Könyvekkel kapcsolatban ajánlottál. Ám nekem elsősorban nem a sztorival, vagy annak követhetetlenségével volt problémám (abba inkább ne mennyünk bele, hogy az első regénynek mennyire volt, vagy éppen nem volt története). Ezen túllépve engem mindennél jobban zavart a "főhős" hideg, semmitmondó, üres "jelleme", és a felesleges, tini erotikával fűszerezett intermezzók, amik nem igazán adtak többet a könyv mondanivalójához - inkább elvettek belőle. Ráadásul még fárasztóak is voltak, ahogy egyébként az erőltetett, szintén semmiről sem szóló párbeszédek is. A ködös utalásoknak, célozgatásoknak a múltra, a mi világunkra vonatkozólag megvolt a hangulata, akadtak jó és értelmes ötletek is a könyvben - csak ezeket Wolfe elfelejtett kifejteni (bár lehet, hogy a későbbi regényekben megteszi - nem tudom). Mindenesetre a könyv hű volt magyar címéhez (a fordításba szintén nem mennék bele, mert nem akarok megbántani senkit); kín volt olvasni.

Simmonstól egyébkét a Káli dala (persze a maga nemében), tényleg olyan jó?
Most pont a Hyperionra vagyok ráállva, úgyhogy lehet, hogy tartok majd egy kisebb maratont az író könyveivel, ha a fenti kérdésre pozitív visszajelzés érkezik. smile

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Angelpriest: Maximálisan egyetértek @Noro-val abban, hogy  Az új nap könyvét szinte lehetetlen értelmezni, amíg nem olvastuk a teljes sorozatot. Az utolsó részen nagy nehezen átküzdöttem magam angolul, de megérte. Máshogy nem lehet összerakni. Szerintem érdemes nekiveselkedni újra, kb napi 1 fejezetet haladva, aztán pedig újra elolvasni. Nekem hatalmas élmény volt.
Severiánus jellemével kapcsolatban úgy gondolom, hogy pontosan abban van a lényege, hogy hidegnek és semmitmondónak tűnik. Szerintem egészen különleges ahogy a saját érzéseit és gondolatait is szinte "objektíven" próbálja leírni. Nekem pontosan az indította be az agyamat olvasás közbe, hogy mintha semmit sem mondana, és minden a sorok közt lenne, mindent nekem kellene fejben hozzátenni. Nem hiszem, hogy bármi értéke lenne a könyvnek ha Severianus úgy írná a naplóját ahogy azt egy hétköznapi ember írná, érzelmesen, lelkendezve, máskor szinte a sírás szélén...
Úgyanez a tárgyilagosság teszi érdekessé a a könyv erotikus részeit szerintem. Nem ír oldalakon keresztül arról, hogy mit érzett, mire gondolt közbe, csak elereszt egy-két gondolatot, és valahogy megtörténik.
Vehetjük úgy, hogy ezeknek a részknek nincs igazi szerepük a történet szempontjából, de a többi részt is hozzáolvasva látható, hogy Severianus kapcsolata a nőkkel egy külön szálat alkot, ami tényleg nem sokban kepcsolódik a többi szálhoz, de ettől még fontos. Jó pár nővel találkozik az útja során, és mindig a korábbiakhoz hasonlítja őket, ezzel mutatva meg, hogy a szemében milyen nő típusok léteznek, illetve hogy az ő fejében hogyan lesz egyre árnyaltabb a kép.

Nagyjából ennyit tudok még hozzátenni ahoz amit Noro írt. remélem meg tudom hozni a kedved ahhoz, hogy végigküzdd magad legalább az első 3 könyvön. Szerintem nagyon megéri.

@Attee: Korrekt "védelmi beszéd". smile Nyilván árnyaltabban látod a képet, mint én, hisz végigolvastad az  egész sorozatot - ezért nincs értelme tovább vitatkoznom. Abban is igazad lehet, hogy másodszori nekifutásra talán jobban értékelném, de nekem Wolfe stílusa alapból nem tetszik. Az objektív láttatást máshogy, élvezetesebben is lehet(ne) művelni. Az egyéni ízlésemnek egyszerre túl sok és túl kevés A kínvallató árnya - persze más-más szempontból. Mindenesetre köszönöm az alapos véleménykifejtést! smile

fowler írta:

Jogos, és Sanderson esete azért is különösen rémisztő, mert ő vette át a stafétabotot Robert Jordantől a Világ Kerekét illetően - én túl sok jóra nem számítok a befejező trilógia magyar megjelenésével kapcsolatban...

Aki az idő kereke sorozatot olvasta, az megveszi majd befejező rész Sandersontól is. Szerintem ez a Deltának könyveinek is jót tesz majd, bármilyen cég is adja ki.

fowler írta:

Én azt gondolom, ez a tendencia sajnos a '90-es évek elején tapasztalt fantasy és sci-fi "bummnak" is betudható, mikor hirtelen boldog boldogtalan (már elnézést) fűt-fát is elkezdett magyarul kiadni, a kommersz elárasztotta a piacot, és sokan megcsömörlöttek ettől. Egyszerűen ha egy szerző neve ismeretlenül cseng, vagy nincs körülötte médiacirkusz, már eladhatatlan, illetve hátrébb szorítják a felkapottabb szerzők, és a potenciális vevőknek nem marad ezekre az igényes művekre pénzük.

Sajnos a Delta is követi ezt néha. Pl. ott van a harcosok sorozat. Nem hiszem, hogy utána jártak volna a "Láncok mestere" kritikáinak. Az a könyv akkora "szar" volt, hogy rögtön nem vettem tovább a sorozatot és ha egyszer megveszem, az csak úgy lesz, hogy előtte elolvasom.
Lássuk be a vampire klánregények is úgy átmentek dögunalomba, hogy...

Mellesleg, nekem ezért lett az, hogy belekezdtem más kiadók sorozataiba, mert a színvonal csökkent. Mondjuk Robert Jordan esetében nem bántam meg. smile

Az Új Nap Könyve sorozat folytatását nagyon várom én is. Nincs annál rosszabb mint bizonytalanul várni egy sorozat befejező részét.
Persze le a kalappal a Képzelet meseterei sorozat előtt, meg is van a nagy része, de azért ezt a tartozást rójátok még le minél előbb ha lehet.

Az Új Nap Könyve sorozat befejező kötetének megjelenéséről van valami hír?

Frank írta:

Az Új Nap Könyve sorozat befejező kötetének megjelenéséről van valami hír?

Egyelőre nem tudunk biztosat mondani - talán jövőre.

Engem konkrétan ennyi választ el attól, hogy megrendeljem az Új Nap Könyve sorozatot (főleg ekkora kedvezmény mellett), hogy nem tudom, hogy jönnek-e még a további részek. Nem szeretnék ott állni egy félbehagyott sorozattal. Inkább el sem kezdem, pedig nagyon érdekel!

BWizard írta:

Engem konkrétan ennyi választ el attól, hogy megrendeljem az Új Nap Könyve sorozatot (főleg ekkora kedvezmény mellett), hogy nem tudom, hogy jönnek-e még a további részek. Nem szeretnék ott állni egy félbehagyott sorozattal. Inkább el sem kezdem, pedig nagyon érdekel!

Én is szintén így vagyok ezzel.

Soha nem hagyunk félbe sorozatot ha rajtunk múlik. Max egy kicsit több idő telik el 2 rész között. big_smile
A viccet félretéve, szándékunkban áll befejezni a sorozatot. Remélhetőleg már jövőre. De biztosat természetesen nem mondhatunk, hiszen ez nem csak rajtunk áll.
De a mi részünkön nem fog múlni...

Én is nagyon várom már a Gene Wolfe sorozat befejező részét! Nincs annál kellemetlenebb ilyen esetben, mint mikor befejezetlenül marad egy sorozat, és főleg egy ilyen kaliberű. Egyelőre csak ez tart vissza attól, hogy megvegyem a már megjelent három részt...Önző módon kérem, tegyetek meg mindent a megjelenésért! Köszönöm!  smile

Sziasztok.

Régebben írtátok, hogy mindenképpen szeretnétek befejezni az Új Nap könyvét, ha ez lehetséges.
Megszeretném kérdezni van-e új info ez ügyben.
Van egy kis dilemmám: ha nem jelenik meg a negyedik, nem akarom megrendelni az első részeket (eléggé összefüggő sorozatról van szó). Viszont ha várok míg esetleg nagysokára megjelenik, előfordulhat, hogy az előző részek már nem lesznek beszerezhetők (néhányszor már jártam így. Szlovákiában élek, itt körölményesebb beszerezni a könyveket).
Szóval örülnék valami infónak ezzel kapcsolatban.

Egyébként fantasztikusan jó sorozat volt a Képzelet mesterei, mind belbecsben, mind külcsínben és óriási kár érte, hogy nem volt kifizetődő.

És akkor a hajósok vezetője
így szólt hozzá: "Kalózok szeretője,
kit öljünk meg kívánságod szerint?"
S ő azt felelte: "Mind!"

Én is ugyanerre gondoltam ma. Támogatom a kezdeményezést. Még review-t is írok az első kötetekről a cél érdekében tongue

Ekstasis írta:

Én is nagyon várom már a Gene Wolfe sorozat befejező részét! Nincs annál kellemetlenebb ilyen esetben, mint mikor befejezetlenül marad egy sorozat, és főleg egy ilyen kaliberű.

Turner írta:

Régebben írtátok, hogy mindenképpen szeretnétek befejezni az Új Nap könyvét, ha ez lehetséges. Megszeretném kérdezni van-e új info ez ügyben.

Jakirte Jak Cyr írta:

Én is ugyanerre gondoltam ma. Támogatom a kezdeményezést. Még review-t is írok az első kötetekről a cél érdekében tongue

Vigasz írta A képzelet mesterei sorozatról és a Gene Wolfe-tetralógia negyedik – befejező – kötetéről:

Vigasz írta:

Lezártuk, mert már nem győztük tömni. Ez a kivétel, még sosem hagytunk félbe semmit.  Sok sok éves szünet OK, de nem megjelentetni azt nem. Nem állunk be azon kiadók sorába.... smile Igazából 2 keresztünk van, de a következő évben, ezt is és a másikat is letesszük.

@Jakirte Jak Cyr: Köszönettel vennénk a méltatások formájában jelentkező segítséget. smile

Utoljára Tükörálarc szerkesztette (2013.10.06. 22:00:50)

Ez remek hír. Köszönöm.
És a kiadónak óriási respekt a hozzáállásáért.
Karácsonyra meg is rendelem az első három részt.

És akkor a hajósok vezetője
így szólt hozzá: "Kalózok szeretője,
kit öljünk meg kívánságod szerint?"
S ő azt felelte: "Mind!"