Téma: Kérdezz! - Felelek!

Ezt a topicot azért nyitottam, hogyha valakinek olyan kérdése lenne, ami egyik topicba sem illik, az itt kérdezhet.

Szalkay János

Hozzászólás: Kérdezz! - Felelek!

Előreláthatólag a Hódoltság Alapkönyv mennyibe fog kerülni? Kell-e hozzá valamilyen speciális kocka, vagy kiegészítő?

Inter arma enim silent leges.

Az árról még nincs konkrét fogalmunk. Mi nem szeretnénk, ha túlságosan drága lenne, mert az a célunk, hogy ne kelljen túl sok pénzt rááldozni.
A játékhoz elég két darab kocka. Egy hat oldalú, illetve egy tíz oldalú. Nem tudom, hogy ez utóbbi mennyire számít speciálisnak. Szerintem minden szerepjátékosnak van legalább egy belőle.

Szalkay János

Örülök, hogy felkaroltátok a korszakot, és hogy végre a reális földi világról is szól szerepjáték. A hozzászólásokból úgy tűnik, a M*-t ismerik az alkotók. Az életerőrendszere (szerintem) eltalált, ahogy nézem, a harcrendszerből is átszivárog valamennyi. Ez abból a szempontból előny, hogy a leendő játékosok közül számosnak nem lesz ismeretlen a rendszer.
A világleíró részben érdemes lenne a háttérben zajló politikai erőterek vonalait felrajzolni, hogy láthatóvá váljon a leendő játékosok számára, a múltban is lett volna kihívás az intrikus karaktereknek. Én erre szánnám a mágia miatt felszabaduló részt, illetve kiegészíteném bővebb fegyverleírásokkal, térképekkel.
Szerintem 5000 Ft körüli ár egy igényes kiadványért nem sok, bár a nyomdaköltségek is felfelé mennek.

Sok sikert!

"Amdiss eudo sinawarthen." Áldozat lészen diadalmunk.

"If you steal from one person, that's plagiarism… If you steal from a lot of people, that's research."  George R.R. Martin

lightningrider írta:

Örülök, hogy felkaroltátok a korszakot, és hogy végre a reális földi világról is szól szerepjáték. A hozzászólásokból úgy tűnik, a M*-t ismerik az alkotók. Az életerőrendszere (szerintem) eltalált, ahogy nézem, a harcrendszerből is átszivárog valamennyi. Ez abból a szempontból előny, hogy a leendő játékosok közül számosnak nem lesz ismeretlen a rendszer.
A világleíró részben érdemes lenne a háttérben zajló politikai erőterek vonalait felrajzolni, hogy láthatóvá váljon a leendő játékosok számára, a múltban is lett volna kihívás az intrikus karaktereknek. Én erre szánnám a mágia miatt felszabaduló részt, illetve kiegészíteném bővebb fegyverleírásokkal, térképekkel.
Szerintem 5000 Ft körüli ár egy igényes kiadványért nem sok, bár a nyomdaköltségek is felfelé mennek.

Sok sikert!

Köszönöm a hozzászólásodat, észrevételeidet. Majd igyekszem a világról egy átfogó képet írni pár mondatban/oldalban a megfelelő topicba. A könyvhöz eleve csatolunk egy viszonylag terjedelmes háttér részt, amiben lesz kronológia, fontosabb események részletes leírása, híres emberek életrajza, a vallást is érintjük pár oldal erejéig.
A fegyverekről eddig nincs olyan hosszú leírás. Persze relatív, hogy mi számít hosszúnak. A kidolgozásukat, pl kialakulásuk, származásuk, típusaikat én inkább kiegészítőben, vagy interneten, a honlapunkon külön oldalon gondolom, de ezt még egyeztetem TH-val.
Most kicsit leült a dolog, mert megpróbálkozunk egy pályázattal, hátha sikerül valamennyi pénzre szert tennünk.

A könyv áráról meg majd értekezünk, ha már nyomdakész lesz a kiadvány, ami remélhetőleg már nem várat sokáig magára.

Szalkay János

A szerepjáték kiadására egy jó út lehet, a kickstarter: http://www.kickstarter.com , itt tudtommal úgy működik, hogy megadnak egy összeget, ami kell a könyv kiadásához, s megvan, mekkora adományt lehet adni: pl. 1000 ft-ért pdf-et kapsz, 3000 pdf-et és nyomtatott könyvet stb, 6000-rt dobozos szettet stb. (Tulajdonképpen előrendelésről van szó) A számláról csak akkor vonja le a pénzt, amikor lejár a határidő és egyben összegyűlt a kívánt összeg. Ha nem akkor nem vesztesz pénzt, de nem is lesz könyv. Ha meg összejön a pénz, akkor mindenki jól jár.

Példának itt a Dwimmermount nevű megadungeon, melyre már sokkal több is összegyűlt (210%), mint szükség lenne.
http://www.kickstarter.com/projects/142 … t?ref=card

Persze nem tudom, ez itthon hogyan működne. Mindenesetre akár az új magus kiadását is lehetne támogatni ezzel, vagy egyéb kiadványokat.

Köszi a tippet, majd utánajárunk, hogy a mi esetünkben szóba jöhet-e ez az út.

Szalkay János

Hali !
Temészetesen attól történelmi szerepjáték, hogy nem egy fiktív múltból, hanem a lehető leghitelesebb történelmi tényekből táplálkozik... Azaz egy játékos csapat nem fogja elkergetni Szulejmánt, de például egy tehetős polgár, vagy nemes családját, örökösét megpróbálhatja kimenekíteni az ostromlott városból. Vagy a mezőkeresztesi csatát, esetleg pont a játékosok tettei miatt nem nyeri meg a Német-Római császár... Ugyanakkor ebben az időszakban 1000+1 olyan esemény történhetett, amiről nem esik szó a töri könyvekben, vagy mert csak egy maroknyi embert érintett, vagy gondosan eltitkolták  smile

Utoljára Aliraza08 szerkesztette (2015.01.14. 07:01:24)

Fiktiv vilagok tortenelmet sem szoktak feltetlenul atirni a jatekos karakterek. Nem kell mindig vilagmegvaltokat alakitani mindenkinek, mi kisebb lepteku esemenyekkel szorakoztatjuk magunkat, bar valos tortenelmi tenyek melle igy is sikerul neha alternativ magyarazatokat alkotni