Hozzászólás: Szkriptúra III. - M.A.G.U.S. novellapályázat

Draconarius írta:

Raon írta: "de már új regény is vár szerkesztésre."

@Raon: Erről lehet valami bővebb információt kérni?  smile

Elnézést, de még nem írnék többet (óvatos duhaj vagyok).
Viszont ha már átment az első rostán, akkor nagyon szívesen. smile

@Raon: Eléggé kíváncsivá lettem. Nagyon várom mi lesz kiadva.  smile

Még egyet érdeklődésképpen kérdeznék, ha már szóba került a menetrend. A Szkriptúra IV. pályázatra leadott pályaművel kapcsolatos személyre szóló értékelésre a tehetségkutató szekció keretében előreláthatólag van valami időpont? Korábban is érdeklődtem felőle, de akkor még nagyobb hótorlaszban voltatok, mint most.  smile  Láttok már előre ez ügyben? Már csak a Szkriptúra V. miatt is kérdezem, mert megpróbálkoznék újra, de a IV.-ben nem alkottam túl jót, s elkelne a tanács, iránymutatás, hogy valami értékelhetőt nyújtsak.
Köszönöm!

Utoljára Draconarius szerkesztette (2015.04.16. 13:09:18)

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

Draconarius írta:

@Raon: Eléggé kíváncsivá lettem. Nagyon várom mi lesz kiadva.  smile

Még egyet érdeklődésképpen kérdeznék, ha már szóba került a menetrend. A Szkriptúra IV. pályázatra leadott pályaművel kapcsolatos személyre szóló értékelésre a tehetségkutató szekció keretében előreláthatólag van valami időpont? Korábban is érdeklődtem felőle, de akkor még nagyobb hótorlaszban voltatok, mint most.  smile  Láttok már előre ez ügyben? Már csak a Szkriptúra V. miatt is kérdezem, mert megpróbálkoznék újra, de a IV.-ben nem alkottam túl jót, s elkelne a tanács, iránymutatás, hogy valami értékelhetőt nyújtsak.
Köszönöm!

Bevallom, ez teljesen háttérbe szorult, ezért külön köszönöm a türelmet.
Én azt tartom kivitelezhetőnek, hogy ha már sínen vannak az abasziszos kötetek, akkor meghirdetünk egy kiadói est szerű alkalmat, ahová minden korábbi pályázó jelentkezhet a művével, és akkor ezt a szakmai beszélgetést még meg tudjuk tartani a Szkriptúra V. kiírása előtt.

Raon írta:
Draconarius írta:

Raon írta: "de már új regény is vár szerkesztésre."

@Raon: Erről lehet valami bővebb információt kérni?  smile

Engem csak az érdekel, hogy te szerkeszted-e? smile

AThompson írta:

Hát nem tudom, hogy ez jó vagy rossz hírnek minősül-e, de van egy olyan, amelyiket én.

Utoljára Tükörálarc szerkesztette (2015.04.16. 15:21:03)

Tükörálarc írta:
AThompson írta:

Hát nem tudom, hogy ez jó vagy rossz hírnek minősül-e, de van egy olyan, amelyiket én.

Ha ezt bárki rossz hírként venné, csakis azért, mert addig sem Te alkotsz Nekünk. sad

AThompson írta:
Raon írta:

Egy van Zsoltnál, és egy nálam, hogy egészen pontosak legyünk - mindkettő a már évek óta az áttöréspont körül mozgó Malcom J. Hut kollégától, aki a legutóbbi pályázaton egy kifejezetten jól sikerült novellával lett második helyezett, egy másikkal pedig szintén bekerült a díjazottak közé. smile

Tükörálarc írta:
AThompson írta:

Persze, hogy jó hír. smile

Raon írta:
AThompson írta:

Egy van Zsoltnál, és egy nálam, hogy egészen pontosak legyünk - mindkettő a már évek óta az áttöréspont körül mozgó Malcom J. Hut kollégától, aki a legutóbbi pályázaton egy kifejezetten jól sikerült novellával lett második helyezett, egy másikkal pedig szintén bekerült a díjazottak közé. smile

A Raonnak sandán feltett kérdés is csak arra vonatkozott vajon melyik regényről lehet szó; a saját írását kevesebbszer szokta maga az író szerkeszteni. :-D De egyébként én is Malcom J. Hunt-ra gondoltam és nagyon örülök neki, hogy végre regényt írt, szerettem a Hit Városában megjelent novelláját. Ha jól emlékszem vele kapcsolatban két regényt emlegettetek a fórumon: az egyik volt a Kígyószív a másik pedig ami az U-baal/Uk-mat tematika köré (is) épül?

Köszönöm a választ! smile

Utoljára AThompson szerkesztette (2015.04.16. 17:41:29)

A Kígyószív van nálam. Pontosabban a másikat is olvastam és véleményeztem, de szerkesztőként a Kígyószívvel foglalkozom.

AThompson írta:

De egyébként én is Malcom J. Hunt-ra gondoltam és nagyon örülök neki, hogy végre regényt írt, szerettem a Hit Városában megjelent novelláját. Ha jól emlékszem vele kapcsolatban két regényt emlegettetek a fórumon: az egyik volt a Kígyószív a másik pedig ami az U-baal/Uk-mat tematika köré (is) épül?

Utóbbi kapcsán idézném magam, mert a lényeget illetően még mindig igaz:

Diocletianus írta:
Tükörálarc írta:

Uk-Tar és U-Baal viszonylatában, illetve a belőlük kialakult ős-Uwellel kapcsolatban azért tartózkodom az egyértelmű állásfoglalástól, mert ez egy hosszú évek óta formálódó irodalmi koncepció részét képezi – amelynek nem én vagyok az ötletgazdája és szerzője, hanem Malcolm J. Hunt (a fórumon Diocletianus).

Bár nem győzök elég hálásnak lenni Zsolt biztatásáért és segítségéért, azért jelezném, hogy eszem ágában sincs az egész témakört a saját homokozómnak tekinteni. Tény, hogy foglalkozok egy ideje a kérdéssel, illetve vannak is készen belőle darabok, de ezek elsősorban az Uwel - Uk-Mat vonallal foglalkoznak, nem a Démonikus Óbirodalommal, szerafizmussal és U-Baallal. Nem azt mondom, hogy nincs ötletem ezekre, de ezek egyrészt még nem különösebben kiforrottak, másrészt megvalósításban sokkal messzebb vannak annál, mint hogy bárkit meggátoljak a kreatív ötletelésben.

Azóta annyi változás történt, hogy már meglehetősen sok darab elkészült belőle. Szinte már kész, de továbbra sem foglalkozik óbirodalommal, U-Baallal.  smile

Üdv:
D.

Utoljára Diocletianus szerkesztette (2015.04.16. 23:49:47)

@Raon és Tükörálarc: Nagyjából körvonalazódik már előttetek, hogy a Kígyószív és az Uwel-es témájú írás, mikor láthat napvilágot?  smile

„Nem moccan a medve. Nem moccan a vadkan. Lesték egymást: mi lesz? …Kavargott a hó, gomolyogtak a testek. Sárga meg veres cseppekben fröccsent szerteszét s olvadozott a havon a testek párája, a nyár, a vér…”

Diocletianus írta:
AThompson írta:

...

Utóbbi kapcsán idézném magam, mert a lényeget illetően még mindig igaz:

Diocletianus írta:

...

Azóta annyi változás történt, hogy már meglehetősen sok darab elkészült belőle. Szinte már kész, de továbbra sem foglalkozik óbirodalommal, U-Baallal.  smile

Üdv:
D.

Egészen megtáltosodtál. :-D Csak így tovább! Ez három regény vagy az ős-Uweles téma kisebb lélegzetvételű?  smile

Utoljára AThompson szerkesztette (2015.04.17. 09:02:35)

Táltosodásnak azért nem nevezném.  smile

A Kígyószív legelső verziója most márciusban múlt 8 éves, és a legutóbbi szövegváltozat is megvan majdnem másfél éve. Persze a kettő közötti időben - pár központi gondolaton, motívumon és fő karakteren kívül - nem sok minden maradt az eredetiből.

A bosszúnak dolgáról (munkacím, jobb még nem jutott eszembe) legrégebbi változatlan szövegrésze 2007 decemberi, a korban következő pedig 2009 májusi datálású. Ezeken kívül a szöveg nagyobbik része az elmúlt egy év eredménye.

Ezeken kívül az Abasziszos pályázat kapcsán két novellám készült el eddig.

Üdv:
D.

Draconarius írta:

@Raon és Tükörálarc: Nagyjából körvonalazódik már előttetek, hogy a Kígyószív és az Uwel-es témájú írás, mikor láthat napvilágot?  smile

Én még nem tudom - de amint ez változik, szívesen megírom ide is.

No akkor ezt is megéltük. smile
Merész álmok, sötét titkok II. már a kiadónál van - és akkor íme a kötet tartalomjegyzéke:

Heidel Dan: Henog Canwen előszava
Kovács Kristóf: Veteránok
Mira Sandoval: Az eskütartó
Baraksó Szabolcs: Éjjáró
Lili von Weisner: Ha az őrület ideje eljő
Chris Santeri: Felhők közt a nap
Szalánczi Krisztián: A rutenari cselvetés
Szász Attila Gábor: A győztes oldalon
Kiss Attila: Lángnyelvek
Jace Brennan: Kővirágok
Kojer Attila: Ellenség

Függelék
Wayne Chapman: Esztendők aratása
Kronológia
Ynevi szavak és kifejezések

Yaaaay! : denszel: big_smile

"...és veszed le véres torkodat a korcsolyámról...!"

Megjelent a kötet, a Sárkánytűzben már kapható!

big_smile  cool  ^^

"...és veszed le véres torkodat a korcsolyámról...!"

Szuper! Már nagyon vártam!

Nos, csak megérkezett.

Az első tapasztalatok nagyon kecsegtetőek.

M.a.g.u.s. beleolvasó: Merész álmok, sötét titkok II.

http://kiadoiblog.deltavision.hu/beleol … titkok-ii/

Egy kritika a kötetről (nem az enyém):

http://kronikak.hu/?p=5743

Daeron írta:

Egy kritika a kötetről (nem az enyém):

http://kronikak.hu/?p=5743

Gulandrónak vitán felül elismerés és tisztelet jár a kritikáért ezekben az ínséges időkben - és engem nem zavar, ha nem tetszik neki valami, vagy felrója a hibákat, csak a tényszerűen igazolható mellélövéseket és félreértéseket, tévedéseket sajnálom, amelyek erősen félrevihetik az innen tájékozódó olvasót. De mindegy, ilyen helyzetben alkotói oldalról semmit nem érdemes vitatni, mert az íratlan szabályok szerint az olvasói állásfoglalásokat minden körülmények között illik tiszteletben tartani. A gondjaimat már magánban amúgy is jeleztem neki, a fentieken túl sok támogató meglátása is volt, ezért összességében mindenképpen jobb a helyzet, mintha a kritika/ismertető nem került volna ki.

És aki nincs mindig facebookon, moly.hu-n:

Merész álmok, sötét titkok nyereményjáték!
http://kiadoiblog.deltavision.hu/meresz … menyjatek/

@Raon: Diplomatikus vagy.  smile

Egy pici észrevételt csak azért tennék a kritikához, mert zavart benne néhány dolog, és úgy korrekt, ha ezt is megemlítem.

A kritikus által kiszámíthatónak mondott flamris (Sogron toroni egyházában, a tartományi fő rendházak – füstklastromok – vezetői.) nem új dolog ám. Már a PPL2-ben is szerepelt anno, mintegy másfél évtizede. Talán már akkor kellett volna jeleznie a kritikusnak, hogy mennyire kiszámítható is egy szmirp ez. De nem tette. 

Az Ikrek meg tényleg sycarrok, abban az értelemben, hogy egy sycarr klán (Kyssak) tudását bírják. Ez sem lehet számára egészen újdonság, már ha elolvasta anno 2007-ben a Toroni krónika novellát vagy éppen a minap kiadott Ladyr árnyait.

Nagyjából ennyit tennék hozzá, úgy hogy én is diplomatikus maradjak. smile

Utoljára Draconarius szerkesztette (2015.10.26. 14:40:45)