Hozzászólás: Egyéb fantasy és sci-fi regények

Renier mester most értem A vér városa végére és felmerült bennem néhány kérdés:

Az egyik kérdésem Csigás Gábor novellája kapcsán merült fel bennem, amiben van szó Ádámról, Éváról, Lilith-ről, megjelenik Lucifer és a címadó Kertet alkotó fák magából az Édenkertből valók.
De ugye Mersant világán járunk, ahol Isten csak azért létezik mert az emberek hisznek benne, ennélfogva Isten nem teremthette a világot és az embereket, tehát a bibliai teremtés csak mese Ádámmal, Évával, Luciferrel és az Kerttel együtt.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy ez a novella hogyan egyeztethető össze Mersant világával?

Mit jelent a Barbastro?

A többi kérdésem pedig Le Renard novellájával kapcsolatban merült fel:
A jövőlátó mágus aki segít Ahmarnak megölni a sejket, milyen mágiát használ, mert gondolom nem hermészit?
A Coronado-k hogy-hogy befogadják a családba Ahmar-t annak ellenére, hogy nem tiszta vérű?

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Aki tudja, használja ki az Ad Astra Kiadó alábbi nyári akcióját:
"Az Ad Astra Kiadó 2013. július 12. és augusztus 31. között nyári akciót hirdet a webboltjában. Valamennyi papírkönyvünkre -35% kedvezményt adunk, e-könyveinket pedig (amennyiben legalább hármat bepakolsz a kosaradba) -20% kedvezménnyel veheted meg(akár az ingyen letölthető Utazásaim az Al-Kaidával című kiadványt is)!"
Személyes átvétel esetén 0 Ft az átvételi költség. Személyes átvételi lehetőség a Delta Vision Kft. üzleteiben!   cool

Be is baszna, ha átvételi költséget kéne fizetni.  lol

"To me a book is a message from the gods to mankind; or, if not, should never be published at all."
- Aleister Crowley

Jennifer A. Nielsen  A hatalom trilógiájáról tud valaki mondani valamit?

Tudnátok nekem olyanokat ajánlani, amiben többféle űrbéli lény/ többféle faj megjelenik, és ezek háborúznak, hódítanak, leigáznak vagy kiirtják egymást.  smile  Hasonlót keresek, mint a Falling Skies című sorozat.

19900428 írta:

Tudnátok nekem olyanokat ajánlani, amiben többféle űrbéli lény/ többféle faj megjelenik, és ezek háborúznak, hódítanak, leigáznak vagy kiirtják egymást.  smile  Hasonlót keresek, mint a Falling Skies című sorozat.

Brandon Hackett-től tudom ajánlani A Negyedik Gyarmat - Az Ötödik Gyarmat és az Erdőhold - Erdőhold urai négyest, ill. Scalzitól a Vének háborúja, bár ez emberközpontú, szemben Hackett regényeivel.

19900428 írta:

Nemsokára megjelenik a Pandóra csillaga, Hamiltontól. Nagyon szeretnénk, hogy ez még idén november legyen. Többféle faj, az van benne, háború és kiirtás is. De ennél többet nem akarok ellőni előre... smile

Fokozódik az érdeklődés Orson Scott Card - Teremtő Alvinjával kapcsolatban - ami érthető, hiszen közeledünk a sorozat korábban Magyarországon még kiadatlan lezárásához (igen, tudom... a mester elvileg ír majd egy legesutolsó, hetedik részt is). Mi is viszonylag sűrűn adjuk ki a hátralévő könyveket, alig került fel előrendelésbe a Vándorlegény, máris itt az ötödik kötet promóképe:

http://www.deltavision.hu/media/upload/Faklya_borito-3d.jpg

Jul írta:

Fokozódik az érdeklődés Orson Scott Card - Teremtő Alvinjával kapcsolatban - ami érthető, hiszen közeledünk a sorozat korábban Magyarországon még kiadatlan lezárásához (igen, tudom... a mester elvileg ír majd egy legesutolsó, hetedik részt is). Mi is viszonylag sűrűn adjuk ki a hátralévő könyveket, alig került fel előrendelésbe a Vándorlegény, máris itt az ötödik kötet promóképe:

De szép ez is!!! Bár nekem a Vándorlegény borítója eddig a csúcs. Gratulálok, szép munkát végeztetek!
Látom, hogy Kovács Péter készítette mindegyiket, róla nagyon szépen és dicsérően beszéltek Vigaszék a tavalyi kiadói esten. És tényleg nagyon jó! smile

Csak gratulálni szeretnék a Teremtő Alvin sorozat befejezéséhez: nagyon örültem, hogy felkaroltátok a sorozatot, illetve, hogy kiadtátok az eddig itthon még meg nem jelent kötetet - az én polcomra még biztosan nem került volna fel jó darabig, pedig elképesztően jó. Úgyhogy köszönöm.  smile

A pandóra csillagának folytatása érdekelne. A munka címe a júdás elszabadul volt. Mi van vele? csak terv maradt?

Kocsis76 írta:

A pandóra csillagának folytatása érdekelne. A munka címe a júdás elszabadul volt. Mi van vele? csak terv maradt?

Dehogyis. Nem gyorsvonat az igaz, de már az utolsó köröknél tart. A következő pedig már a fordító malmában őrlődik. Azzal nem kell ennyit várnotok.

A következő? Void?? Misspent Youth? Great North Road?

Közte van smile