Hozzászólás: Hadtörténet sokszemközt

Köszönjük a véleményeket! Nagyon reméljük, hogy a sorozatra kedvezően reagál a közönség, és akkor komolyabb köteteket, egyéb sorozatokat is megjelentethetünk a Harcosok mellett.

Tisztelt Kiadó!

Dr. Szebényi Tibor, hatósági állatorvos vagyok, szabadidőm nagy részét pedig hagyományőrzéssel töltöm.
Nagyon örülök, hogy végre magyar nyelven is megjelentették az Osprey sorozatot. Nem tudom, szükségük van-e fordítóra, ha igen, szívesen felajánlom szolgálataimat.

"Szakterületem" a Közel-kelet és a sztyepperégió hadviselése és történelme, jó néhány írást lefordítottam már, egy részük a http://nomadok.gportal.hu/gindex.php?pg=32034463 oldalamon olvashatóak. Van köztük 1900-ban írt könyv, középkori mameluk hadi tanítás, és modern tanulmány is.
A linkelt weboldal mellett tevékenységem még az angol nyelvű http://mamluk.webnode.hu oldalon tekinthető meg.

A számomra érdekes Osprey könyveket (Saracen Faris, Saladin and the Saracens, Mounted Archers of the Steppes, stb.) jól ismerem, igény esetén örömmel részt vennék fordításukban.

Ezen felül gyakorló íjászként íjász irodalmat is fordítottam már (Saracen Archery), és figyelmükbe ajánlanám, hogy számos angol nyelvű történelmi íjászattal foglalkozó könyv van a piacon, melyek magyar nyelvű változatainak az egyre népesebb hazai íjásztársadalom komoly piacot jelenthet, pl. Karpowicz - Ottoman Turkish Bows.

Bár a szöveghűség szent dolog, fordítói megjegyzésekkel javítani is lehetne e könyvek színvonalán, mert az íjászat mellett a lovaglás, páncélkészítés-viselés, közelharci fegyverek forgatását is gyakorlom, és tartom a kapcsolatot neves hadtörténészeinkkel.

Tisztelettel:
Szebényi Tibor

Tisztelt dr. Szebényi Tibor,

köszönjük az ajánlatot! Ebben az évben sajnos az Ön által említett területre - amely nekünk is szívügyünk - még nem kalandozunk a Harcosok sorozatunkkal, de természetesen hosszú távon ez mindenképpen szándékunkban áll. Amennyiben sikerül, okvetlenül keresni fogjuk Önt.
(Sajnos a válaszmailjeink visszapattantak a megadott címről - talán betelt a kvóta, vagy más technikai gond lehet.)

Üdvözlettel:
a kiadó munkatársai

Köszönöm a gyors választ, nem tudom, mi lehetett a postafiókommal.

Üdv
Tibor

Milyen témájú könyvek várhatóak jövőre az Osprey sorozatból?

Ködszárny írta:

http://www.deltavision.hu/cikk/kiadoi_terv_2013/:

Osprey - Harcosok: German Pionier 1939-45

Osprey - Harcosok: Landsknecht Soldier 1486-1560

Osprey - Harcosok: Byzantine Cavalryman

Utoljára Imi szerkesztette (2012.12.01. 04:40:40)

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

Imi írta:
Ködszárny írta:

http://www.deltavision.hu/cikk/kiadoi_terv_2013/:

Osprey - Harcosok: German Pionier 1939-45

Osprey - Harcosok: Landsknecht Soldier 1486-1560

Osprey - Harcosok: Byzantine Cavalryman

Köszönjük, magunk sem mondhattuk volna szebben. smile
Annyit hozzátennénk, hogy ez az alap, ha szebben süt majd a nap jövőre, akkor akár több is lehet.
Ha így lesz, év közben a tervet böngészve, mindenki észlelheti majd. smile

Sziasztok!

Mikorra várható a sorozat idei első megjelenése?

Köszi

block50 írta:

Mikorra várható a sorozat idei első megjelenése?

Még dolgozunk az ügyön, de amint van valami konkrétum, azonnal közzétesszük a honlapunkon.

Semmi hír? Várható még folytatás?

Sziasztok!

Az idei évben várható még a fentebb felsoroltak közül valamelyik? Vagy ne legyünk türelmetlenek?

A webáruházban A templomos lovagok ára elírás?

Köszi

Hm, 3 éve volt az utolsó poszt. Akkor gondolom a dolog döglött.