Hozzászólás: Megjelenések

Ééééés végre, elérkezett az idő, teljessé válik a sorozat! Ezt most kivételesen nem rendelem elő, de a Könyfesztiválon első dolgom lesz megvenni.

Nuwiel írta:

Ééééés végre, elérkezett az idő, teljessé válik a sorozat! Ezt most kivételesen nem rendelem elő, de a Könyfesztiválon első dolgom lesz megvenni.

Első dolgod? Nem is köszönsz, csak viszed? smile  smile

Ha ott leszel, akkor beköszönök, egyébként összeszedem a listámra felírt könyveket, kifizetem, és köszönés után távozok. Különben még elkap megint a hév, és többet veszek, mint amennyit belátható időn belül elolvasok.

Szerintetek érdemes az előzménykötetet a sorozat előtt olvasni, vagy jobb utána? Arra gondolok, hogy tartalmaz-e spoileres utalásokat a későbbi eseményekre?

Roden írta:

Szerintetek érdemes az előzménykötetet a sorozat előtt olvasni, vagy jobb utána? Arra gondolok, hogy tartalmaz-e spoileres utalásokat a későbbi eseményekre?

Ez nehéz kérdés. Én mindkétszer utána olvastam el.  wink
De nem a spoilerek miatt. Hanem mert csak úgy láttam értelmét. Azért mert a sztoriban szereplő aes sedaiok fiatalkori énjei szerepelnek benne. Na meg persze Lan. De így érdekes, hogy miből lett a cserebogár, úgy meg csak mit ugrál itt ez a bogár lett volna.
Na jó, így csak összezavarlak. Ha rám hallgatsz utólag olvasod el. Ha másra akkor vagy azt mondja majd hogy utólag, vagy azt hogy előtte. Esetleg hogy egyáltalán ne.
Olyan rosszul egyébként egyik esetben sem jársz, mármint hogy előbb vagy utóbb. Egy igen nagy ívű sorozat ez, nagyon parádés befejezéssel. Ezt minden fantasy rajongónak olvasnia kellene. wink

Köszi, azt hiszem maradok a megírási időrendnél a történeti időrend helyett és utólag olvasom el az előzményt, paradox módon így érzem természetesnek. Meg aztán szomorú lenne, ha egy általam megkedvelt cserebogár a végén egy pajzson szétkenődve végezné, ha élhetek ezzel a képzavarral smile

Nemrég olvastam, hogy Az Idő Kereke ciklusból TV sorozatot csinálnak. Nem tudom milyen fázisban van a projekt, de akkor a jövőben újra előveszem a már olvasottakat és a még el sem olvasottakra is sort kerítek.