Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

ha lehet akkor én is kérdeznék 1-2 könyvről .:)

The Walking Dead
The Sundering 3-4
Jon Shannow 3.
A király pengéi 3.
A felvirágzó birodalmak 3.
Taken 3.

hirtelen ennyi jutott eszembe smile

István fia istván írta:

ha lehet akkor én is kérdeznék 1-2 könyvről .:)

The Walking Dead
The Sundering 3-4
Jon Shannow 3.
A király pengéi 3.
A felvirágzó birodalmak 3.
Taken 3.

hirtelen ennyi jutott eszembe smile

A hétből öttel nagyjából készen vagyunk. Akár meg is jelenhetnek hamarosan. Már ha a nyomda képes lesz sok könyvet megcsinálni. Ha nem, akkor viszont mit tegyünk azokkal, amiket te most nem írtál ide, de mások esetleg szeretnének... smile
De ettől még egész jók az esélyeid. wink

Üdv!

Egy kérdéssel fordulok a kiadóhoz:

Cherubionos hírekről, kiadásokról eddig a cherubion.hu honlapról tájékozódtam időről-időre.
Sajnos egy ideje az oldal nem elérhető, így semmi információ nem jut el hozzám (és másokhoz) a könyvekkel, hírekkel kapcsolatban.
Vajon a kiesés csak átmeneti? Vagy nagyobb a baj? (Remélem hogy nem, mert nagyon jó dolog a szerzőktől első kézből informálódni.)

Vagy esetleg van valami más forrás ahonnan tájékozódni lehet?

Előre is köszönöm a választ!

Ma nem tudok elmenni a boltba, de azért remélem, megérkezik a Kalandok a naprendszerben.

Nuwiel írta:

Ma nem tudok elmenni a boltba, de azért remélem, megérkezik a Kalandok a naprendszerben.

Én se voltam ma, de igen, megérkezett. Teszünk neked félre egyet.  wink  smile

Vigasz írta:
Nuwiel írta:

A júniusban leadott rendelésemen felül? smile Nagyon rendesek vagytok, de csak egy példányt hoztam el végül ma smile

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogyan választjátok ki a tényleg kezdő, referenciával még nem rendelkező (mű)fordítókat? Nincs sem tolmács, se műfordító papírosom, de ex-jogászként napi szinten használtam az angolt. Angol nyelvű forgatókönyvekkel zaklatom az Amazon Studiost, játékötletekkel a CD Projektet Lengyelországban. Mi hozzátok a belépő? Adószám, tesztszöveg időre? Köszönettel: Doki, Bp. IX.

Vigasz írta:
Nuwiel írta:

Zsír! smile És egy ígéret valóra válása után - egyes határidőnaplókban, egyes listák adott pontjai mellé telepített négyzetekben: pipa, pipa, amúgy meg joy, fun, handshake & celebration -, hadd rántsam másfelé a fókuszt: mikor jön a Sarki regék? Mert a legutóbbi dátum, ami hozzávetőleges pontossággal meg lett jelölve ("okt. közepe előtt semmiképpen sem"), hétfőre túlhaladottá válik, ugye.

Utoljára wolferine szerkesztette (2017.10.14. 18:36:52)

Soupcooler írta:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogyan választjátok ki a tényleg kezdő, referenciával még nem rendelkező (mű)fordítókat? Nincs sem tolmács, se műfordító papírosom, de ex-jogászként napi szinten használtam az angolt. Angol nyelvű forgatókönyvekkel zaklatom az Amazon Studiost, játékötletekkel a CD Projektet Lengyelországban. Mi hozzátok a belépő? Adószám, tesztszöveg időre? Köszönettel: Doki, Bp. IX.

Nincs egzakt módszerünk erre. De a kitartás jó alap lehet hozzá. Néha keresünk fordítókat, néha nem. Mert akik már a klánon belül vannak, azokért mindig felelősséggel (jelen esetben munkát érts alatta) tartozunk. És a körön belül levés nagy előny. Ha néha abbahagyja valaki, akkor lehet rá esély. Vagy ha bővítünk.
Vagy ha jó vagy. Erre visszatérhetünk, majd ha a nagy hajtáson túl leszünk... wink

wolferine írta:
Vigasz írta:

Zsír! smile És egy ígéret valóra válása után - egyes határidőnaplókban, egyes listák adott pontjai mellé telepített négyzetekben: pipa, pipa, amúgy meg joy, fun, handshake & celebration -, hadd rántsam másfelé a fókuszt: mikor jön a Sarki regék? Mert a legutóbbi dátum, ami hozzávetőleges pontossággal meg lett jelölve ("okt. közepe előtt semmiképpen sem"), hétfőre túlhaladottá válik, ugye.

Nem tévedtem, hogy az előtt nem. De utána se azonnal. A Fehér sereg, sőt Duncan befejező (mindent helyretevő, megmagyarázó) kötete is elég jól áll. Vagy van még egy FR regény is. De valahol ezek között remélem jönni fog. Bár akkor a Télkovácsot nem is mondtam.
Na ezért gáz, hogy volt ez az aprócska szünetünk...  hmm

Nuwiel írta:
Vigasz írta:

A júniusban leadott rendelésemen felül? smile Nagyon rendesek vagytok, de csak egy példányt hoztam el végül ma smile

Te tudod. Nemsokára elfogy és akkor jó cserealap lehetett volna. De nem baj, boldogítunk vele mást. smile
Azt meg köszi, amit elvittél. smile

Vigasz írta:

Nem tévedtem, hogy az előtt nem. De utána se azonnal. (...)

Szóval akkor még egy hónap? Vagy inkább karácsony lesz, amikor megjelenik a Sarki regék?
Nekem meg azért gáz, mert már augusztus elején kifizettem, abban a hiszemben, hogy aug. végén kijön.  sad

Jul elfelejtette kirakni a megjelenések 2017-be az újat? smile

KKLajos írta:
wolferine írta:

Alig öt nap van hátra hó végéig, úgyhogy ismét érdeklődöm: szept. 30-án megjelenik a Sarki regék?

Attól félek hamarosan október 30-ra változik a várható megjelenés dátuma.

Lehet túlzottan optimista voltam ?

wolferine írta:
Vigasz írta:

Nem tévedtem, hogy az előtt nem. De utána se azonnal. (...)

Szóval akkor még egy hónap? Vagy inkább karácsony lesz, amikor megjelenik a Sarki regék?
Nekem meg azért gáz, mert már augusztus elején kifizettem, abban a hiszemben, hogy aug. végén kijön.  sad

Megnézem mennyit tud előzni. De ami már a nyomdánál van, azzal nem nagyon tudok mit tenni. Én azt remélem hetente tudnak jönni innentől...

TitkosEva írta:

Jul elfelejtette kirakni a megjelenések 2017-be az újat? smile

Szerintem simán. Vagy alszik. Őszi álmot. smile

KKLajos írta:
KKLajos írta:

Attól félek hamarosan október 30-ra változik a várható megjelenés dátuma.

Lehet túlzottan optimista voltam ?

Teljesen az. De jobb így élni mint mindig csak keseregni. smile

Megnézem mennyit tud előzni. De ami már a nyomdánál van, azzal nem nagyon tudok mit tenni. Én azt remélem hetente tudnak jönni innentől...

Nem inkább az történt, hogy más könyvek előzték be a Sarki regéket ? Eddig az volt a kommunikáció, hogy már jönne csak nincs nyomda. Most meg felsorolsz pár címet,amik még nincsenek kész, "bár elég jól állnak", és ezek közé talán befér sad

Azt megtudhatjuk, mi az, ami már nyomdában van ?

Én pedig úgy tenném fel a kérdést, szerintem sokunk nevében, hogy tudnál el arról mesélni, hogy mik az év hátralévő időszakának tervei (szerző-cím)?

Szia Vigasz!
Sikerült megoldani a Star wars lázadás társas hibás lapjainak újranyomását?

NoOne1976 írta:

Én pedig úgy tenném fel a kérdést, szerintem sokunk nevében, hogy tudnál el arról mesélni, hogy mik az év hátralévő időszakának tervei (szerző-cím)?

Bizony. Éhezünk az információkra.

Vigasz írta:

Te tudod. Nemsokára elfogy és akkor jó cserealap lehetett volna. De nem baj, boldogítunk vele mást. smile
Azt meg köszi, amit elvittél. smile

Ha nálatok lehetett volna becserélni egy új Hamilton vagy Reynolds könyvre, akkor vittem volna még többet is wink

Bird írta:

Nem inkább az történt, hogy más könyvek előzték be a Sarki regéket ? Eddig az volt a kommunikáció, hogy már jönne csak nincs nyomda. Most meg felsorolsz pár címet,amik még nincsenek kész, "bár elég jól állnak", és ezek közé talán befér sad

Nos én is érzek némi ellentmondást. Igyekeztem nem borzolni a kedélyeket, de az történt, hogy Zsolt járt fenn nálunk a kiadóban. És mivel még ugye nem jelent meg, az általunk feltett kérdésekre otthonról válaszolna. Van benne pár olyan tétel, amit ha a szerkesztő nincs akadályoztatva ő dönthet el. Nem is sürgettük annyira, hiszen nem volt nyomdánk. Nos ez hiba volt, most már sürgetjük... smile
És amit mindig mondtam közben, azért dolgoztunk rendesen, egy csomó könyv elkészült. Amikor azt mondom még némi apróság van némelyikkel, az csak lehet annyit jelent, hogy írnunk kell a borítója miatt egy levelet, de egyébként teljesen készen van.
Ma rákérdezek Zsoltnál, úgyis időszerű lenne beszélnem vele.

Archibald írta:

Azt megtudhatjuk, mi az, ami már nyomdában van ?

Fehér sereg, Kardok ege, Ellenfél és talán a Vérkő. De fejből nem tuti, hogy nincs más. Ezek biztosan.