Téma: Hírek, általános beszélgető

Az MKK fejlesztői blog általános beszélgető fóruma.

Hozzászólás: Hírek, általános beszélgető

Lithasz! Üdvözlet a fejlesztőknek és mindenki másnak.
Én most olvastam először a tesztelésről, láttam is a dátumot hogy ma adták ki a blogon. Az lenne a kérdésem, hogy az előző tesztelések hogy sikerültek? Esetleg valami rövid összefoglalót, vagy teszem azt pár szösszenetet belőle ha halhatnánk, mondjuk a JK-ák utolsó mondatait, azért erősen hálás lennék én személy szerint. big_smile Valamint kik vettek részt rajtuk, ha nem veszik tolakodásnak a kérdést? Persze nem kell minden létező játékost megnevezni, de ha valaki látja ezt a kiírást és ott volt és van kedve hozzászólni szívesen olvasnék valami személyes beszámolót, csak hogy jobban rálássunk, hogy is zajlik egy ilyen tesztelés? smile

LOL XD írta:

Lithasz! Üdvözlet a fejlesztőknek és mindenki másnak.
Én most olvastam először a tesztelésről, láttam is a dátumot hogy ma adták ki a blogon. Az lenne a kérdésem, hogy az előző tesztelések hogy sikerültek? Esetleg valami rövid összefoglalót, vagy teszem azt pár szösszenetet belőle ha halhatnánk, mondjuk a JK-ák utolsó mondatait, azért erősen hálás lennék én személy szerint. big_smile Valamint kik vettek részt rajtuk, ha nem veszik tolakodásnak a kérdést? Persze nem kell minden létező játékost megnevezni, de ha valaki látja ezt a kiírást és ott volt és van kedve hozzászólni szívesen olvasnék valami személyes beszámolót, csak hogy jobban rálássunk, hogy is zajlik egy ilyen tesztelés? smile

Kalíthas!
Lesz ilyen összefoglaló/beszámoló - a terveink szerint maguk a tesztelők is elmondhatják a véleményüket, ha vállalják névvel. Egyfajta interjú keretein belül.
Pontos időpontot kabalából sem mondanék, mikor, de azon leszünk, hogy pár héten belül felkerüljön. Amikor eljutunk a béta tesztekhez, úgy is lehet még jelentkezni, és ezek az infók akkor lesznek igazán fontosak.

Raon írta:

Kalíthas!
Lesz ilyen összefoglaló/beszámoló - a terveink szerint maguk a tesztelők is elmondhatják a véleményüket, ha vállalják névvel. Egyfajta interjú keretein belül.
Pontos időpontot kabalából sem mondanék, mikor, de azon leszünk, hogy pár héten belül felkerüljön. Amikor eljutunk a béta tesztekhez, úgy is lehet még jelentkezni, és ezek az infók akkor lesznek igazán fontosak.

Köszönöm a tájékoztatást Raon. Pont ezért kérdeztem, mert én is szeretnék részt venni a béta teszteken, ha lehetséges, ha még beférek és van hely. smile Bár időm nem lesz rá annyi, mint szeretném, de szeretnék minél többet megtudni róla, hogy felkészülhessek rá, aztán ha mégsem sikerül bekerülnöm akkor is nyerek max tapasztalatot, messze még a második szint. big_smile

Üdv mindenkinek!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy az új rendszer tesztelése miképpen működik? Szóval a fejlesztők mit várnak el pontosan a tesztelőktől? Hol, miképp, milyen szabályok szerint működik egy ilyen összeülés, milyen gyakran stb. Gondolom sokan lennénk akik hozzátennének ahhoz, hogy egy jobb szabálykönyv jöjjön ki, de ezen emberek között sok a vidéki és dolgozó.

Előre is köszönöm válaszotokat.

LOL XD írta:
Raon írta:

Kalíthas!

Köszönöm a tájékoztatást Raon. Pont ezért kérdeztem, mert én is szeretnék részt venni a béta teszteken, ha lehetséges, ha még beférek és van hely. smile Bár időm nem lesz rá annyi, mint szeretném, de szeretnék minél többet megtudni róla, hogy felkészülhessek rá, aztán ha mégsem sikerül bekerülnöm akkor is nyerek max tapasztalatot, messze még a második szint. big_smile

Hely mindig van. smile Bár én könnyen beszélek, mert alapvetően nem én döntök.
Igyekszünk majd megtalálni azokat a lehetőségeket, hogy azok is be tudjanak segíteni, akik nem kerülnek be a béta körbe - mert aki segíteni szeretne, azt minimum meg kell becsülni. smile

Limenel írta:

Üdv mindenkinek!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy az új rendszer tesztelése miképpen működik? Szóval a fejlesztők mit várnak el pontosan a tesztelőktől? Hol, miképp, milyen szabályok szerint működik egy ilyen összeülés, milyen gyakran stb. Gondolom sokan lennénk akik hozzátennének ahhoz, hogy egy jobb szabálykönyv jöjjön ki, de ezen emberek között sok a vidéki és dolgozó.

Előre is köszönöm válaszotokat.

A tesztelés során meghatározott témákban konkrét feladatok vannak, és ezekkel végigmegyünk a teljes rendszeren, többször is. Ezért van több tesztfázis.
Maga a teszt nem összeüléses, ilyen is van, de alapvetően mindenki a maga körében is tesztelhet. És mert a béta tesztek már eleve csapat tesztek lesznek, ott is az lesz a jellemzőbb, hogy lesz hivatalos bemutató játék/összeülés, jó eséllyel több is, de emellett a hangsúly a saját csapatos játékokon, és a kiadott kérdésekre adandó válaszokon van.
Íme egy alap példa feladat: készíts harcos, pap, tolvaj, varázsló karaktert (ennél persze fókuszáltabban, de műhelytitkokat nem árulhatok el smile ), és írd meg a tapasztalataidat, mi mennyire volt egyszerű, mennyire sikerült kihozni azt a karaktert, akit szerettél volna, stb.

Ami a vidéki státust, utazást illeti - van, aki már most is külföldről segít be tesztelőként, szóval a távolság nem akadály. smile

Sziasztok!
Terveztek az Alfa2 teszt kb. egy hónapos zárását követően valamilyen beszámolót?

Utoljára Cyberpunk szerkesztette (2017.09.05. 18:06:22)

''Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány"

Srácok ,
egy szimpla "nem tervezünk" is elégséges válasz lett volna.

''Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de néha a szemétdomb felett is felragyog a szivárvány"

Szia Raon!

Lassan egy hónapos az utolsó életjel az új M*RPG háza tájáról. Lehet kérni, hogy csöpögtessetek valami újat, mert a teljes csend sose jó, még akkor se, ha közben megfeszített munka folyik azon a bizonyos újragondoláson.

Köszi!

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, a megélhetési munkánkban egy sor nem tervezhető, hátráltató tényező jött össze, ami folyamatos csúszásokat eredményezett (a vállalkozói lét szépsége - és hát ilyenkor kínozzuk magunkat olyanokkal, hogy "bezzeg, ha főállásban is lehetne M*-al foglalkozni").

De az teljesen jogos jelzés, hogy infót így is lehetne csepegtetni - ebben vállalom, hogy ilyenkor a projektekben gondolkodásunk üt vissza. Mert azt meg tudjuk csinálni, hogy kisebb egységekre bontunk dolgokat, és úgy haladunk, de ha éppen ezek sincsenek lezárva, akkor előáll az a jelenség, hogy még nincs miről beszélni, és olyankor nem is szívesen tesszük.

Az alfa2 zárása szeptember elején már megtörtént - kb. a kiértékelés vége felé járunk. Eredetileg terveztünk róla ismertető cikket, kész is van, de most pont olyan rendszerkérdéseken dolgozunk, amelyek tükrében ez az összefoglaló lehet végül nem is kerül ki az oldalra. Másféle cikkeken dolgozunk, sokkal konkrétabb megközelítésekkel - és ami biztos, hogy ezek már ki fognak kerülni. Csak időpontot nem tudok mondani rá. Még. smile

Szia Roan!

Akkor azt lehetne kérni, hogy havi 1 alkalommal tartsatok projekt státusz meetinget, aminek a memóját kirakjátok a Blogra?  tongue  smile

Bocsánat, csak én is projekt környezetben működöm és az információáramlás mindennek a kulcsa. Ha meg már akad némi infó, akkor a végfelhasználó is igazán kaphatna belőle, hogy lássa, ez a szekér nem hajtott még csendben az árokba a tudta nélkül mint oly sok társa régebben.

Köszi

Így van! A "minden pénteki" információból az lett, hogy 2 hónapja egy hangot se hallani a dologról. Él egyáltalán még a projekt vagy ez is ment a kukába, mint az elődjei?

Sziasztok!

Először is minden tiszteletem a készítőké, tudom, hogy nem egyszerű a dolgotok. Nem könnyű valami igazán jót alkotni úgy, hogy az egyszerre legyen új, mégis méltón és hűen kövesse az elődeit, beleilljen az eddig kialakult világba. Valamint azt is tudom, ezt csupán hobbiként, szabadidős tevékenységként teszitek, így a ráfordított idő mennyisége nem rajtatok áll. Viszont ha már bejelentettétek az új rendszer készületét, és ígéreteket tettetek, akkor már tartoztok a rajongóknak, és a jövőbeli játékosoknak, akik reményeitek szerint majd elfogadják és támogatják a rendszereteket, legalább annyival, hogy tudassátok néha napján a készületet állapotát.

Nem kellenek projekt státusz meetingek és memok, semmi gusztustalan amerikai marketing szemét, sőt, heti híradás se, de időközönként, ráadásul kifejezett kérésre, leírhatnátok annyit "szemtől szembe", hogy most épp nincs időtök ezzel foglalkozni, tanál majd ekkor és akkor lesz, vagy ezt és ezt teszitek éppen, mert a nagy beharangozás, az ennek készített weboldal és a sok igéret után, ezt a több hónapos hallgatást nem tartom becsületes dolognak.

Mindenki reménykedve és kiváncsian vár minden apróságot, megszavazza nektek a bizalmat, és ha kell segít is, amiben tud, amiben hagyjátok. Nem hiszem, hogy bárki is ellenetek, vagy a készülő rendszer ellen lenne, de kár volna eljátszani az emberek bizalmát és jóindulatát, mert lassan megint úgy tűnik, egy újabb, sőt talán utolsó bukás felé közelít a M.A.G.U.S. ügye, amit nem csak ti, de mi sem szeretnénk.

Sok erőt és kitartás a továbbiakhoz, remélve kicsit kevesebb titkolózó amerikai piacstratégiával, és helyette több nyitott emberséggel!

Szia Roan!

Van esetleg bármi új infó azokról a cikkekről? Vagy a tesztelésről?  roll

Köszi!

Sziasztok!
Nehéz úgy bármit írni, hogy nincsenek látványos előrelépések - pláne a várt, remélt előrelépések. Leírva, tényszerűen keveset haladtunk - a csiszolt témák súlya az, ami indokolta ezt az extra időráfordítást. Az alfa tesztek kiértékelése után megnéztünk egy saját, belső tesztet is, amely az általunk elsőre nem feltétlenül támogatott, de a tesztelőktől kapott, jó ötletek lehetőségeit járta végig. Ez elsősorban a képzettségrendszerre áll, amelyből eddig négyfélét próbáltunk, a minimalista verziótól kezdve (a korábban már jelzett negyven db) a szerintünk még  elképzelhető legnagyobb felbontásig (ami így sem a régi 160+).
Az eredmények felemásak - van, amiben előrelépés történt, van, amiben nem. Ami elfogadható, az még nem elég jó, és ezt nem szeretnénk ennyiben hagyni - ezeken körözünk jó ideje.
És mert ezek szerintünk kb. a legfontosabb dolgok, amíg nincs meg a kellő kerekség érzet, a többi, más tevékenység (cikkek, új kérdőívek) is várakozó státuszba került.

Szia Roan!

Teljesen igazad van és ha ezt egy Blog bejegyzésként megírtad volna, szerintem sokunk nagyon megnyugodott volna és nem izgul itt a fórumon.  wink

Köszi;
T.

Tényleg, ha már most látszik, hogy a rendszer nem lesz kész belátható időn belül, mert sokkal nagyobb falat, mint gondoltátok, nem merült fel, hogy talán mégis inkább egy (mondjuk DND5) konverziót kéne készíteni? Az készen lenne letesztelve pár hónap alatt, és a maradék időt az alábbiakra lehetne akkor fordítani:
- világleírások (pl fajleírások) speciális kasztokkal
- normális Bestiárum
- hogyan meséljünk könyv köpönyeglobogtatós fantasy-hez
- meglévő kalandok új rendszerre konvertálása
- egyéb játékot támogató kiadványok, amik most nem jutnak eszembe
Értem én, hogy jó móka rendszert hegeszteni, de ha még erre sincs idő, akkor hogyan fog jutni azokra a dolgokra, amik szerintem elengedhetetlenek egy szerepjáték sikeréhez?

Így van! Én is ezt mondom léptem-nyomon! Nem értem, miért nem DnD 5e konverziót készítetek? Biztos vagyok benne, hogy kisebb munkával jobb eredmény születne. Kiforrott, működő rendszer, ami ráadásul modern és egyszerű. Mutat is némi rokonságot a Magussal és fantasy settingre van kitalálva. Ezek közül egyik sem mondható el arról, ami jelenleg fejleszt(get)és alatt áll... Legalábbis így gondolom, mert ugye túl sok valós infót nem osztottatok meg velük az elmúlt 2-3 hónapban.