Téma: Roger Zelazny: The Chronicles of Amber

Nem is értem hogy ez eddig, nem verte ki a szemem, de az egyik kedvenc könyvem volt amiről tudtam hogy sorozat és nem jelent meg a folytatása.

Roger Zelazny: The Chronicles of Amber: 1: Nine Princes in Amber / Valhalla 1992 /
                                                              2: The Guns of Avalon / Szukits 1999 /
                                                              3: Sign of the Unicorn
                                                              4: The Hand of Oberon
                                                              5: The Courts of Chaos
                                                              6: Trumps of Doom
                                                              7: Blood of Amber
                                                              8: Sign of Chaos
                                                              9: Knight of Shadows
                                                            10: Prince of Chaos
                                                           +1: Van 6 db novella is a világhoz amit talán egy kötetben lehetne kiadni:)

Az első két rész jelent meg magyarul, de ennek is már 15 éve. A könyvekben egy nagyhatalmú  uralkodói család tagjai vívják szövevényes háborújukat egymással a világok fölötti uralomért. Csak két igazi világ létezik, Amber és a Káosz udvaráé, a többi – köztük a mi Földünk is – ezeknek árnya, vetülete. Ezek a világok persze a maguk módján mind máshogy  képzelet gazdagok, emellett az ármány és a háború már a koncepcióból adott.

Hozzászólás: Roger Zelazny: The Chronicles of Amber

Egyik nagy kedvencem, jó, hogy végre felkerült ide is. smile

Már nyomtam is egy igent.
Sőt engem Zelazny más művei is érdekelnének.

Engem is, de én már annak is örülnék ha ez végig menne. Ráadásul a második rész nem volt éppenséggel egy eladási sikertörténet:)

Utoljára Jerico szerkesztette (2015.01.06. 20:20:30)

Nagyon jók az ajánlásaid Jerico.
Ez is és Tad Williams is telitalálat.

gabcisoft írta:

Köszi!:)

Még pakolok a polcon mi van úgy eldugva amiről azt hittem sose lesz rá esély, hogy folytatódhasson.
Régen nagyon menő volt egy-két részt kiadni valamiből azt ha nem jött be akkor félbeszakadt. Persze most is vannak ilyen kiadók, de a DV valamiért teljesíti általában amit ígér, és ez ritka mostanában /Hello Gene Wolfe wink, remélem idén beérik smile/. Ráadásul az itt ajánlott kötetek nagy része szerintem /de ne legyen igazam/, bár melyiket is válasszák, nem lesz egy kiadói és gazdasági sikertörténet. Így pusztán már a lehetőség is hogy szavazhatunk és ajánlhatunk kalaplengetést érdemel.

Utoljára Jerico szerkesztette (2015.01.06. 21:03:37)

Jerico írta:
gabcisoft írta:

Köszi!:)

Még pakolok a polcon mi van úgy eldugva amiről azt hittem sose lesz rá esély, hogy folytatódhasson.
Régen nagyon menő volt egy-két részt kiadni valamiből azt ha nem jött be akkor félbeszakadt. Persze most is vannak ilyen kiadók, de a DV valamiért teljesíti általában amit ígér, és ez ritka mostanában /Hello Gene Wolfe wink, remélem idén beérik smile/. Ráadásul az itt ajánlott kötetek nagy része szerintem /de ne legyen igazam/, bár melyiket is válasszák, nem lesz egy kiadói és gazdasági sikertörténet. Így pusztán már a lehetőség is hogy szavazhatunk és ajánlhatunk kalaplengetést érdemel.

Igazad van, mármint a sikertörténettel kapcsolatban. De inkább csinálunk jó dolgokat kis mímusszal, mint rossz dolgokat kis plusszal.
Az hogy rossz dolgokat csináljunk nagy plusszal nekünk még nem sikerült, ezért arról most nem nyilatkoznék. smile
Azt viszont ki merem jelenteni, hogy nem csak szavaztattunk, hanem tényleg megpróbálunk minél több embernek kedvezni, az itteni címek magyar nyelvre történő átültetésével.
És ha szerencsétek lesz, akkor nem csak a címet, de a könyvet is "lemagyarítjuk". smile

"Igazad van, mármint a sikertörténettel kapcsolatban. De inkább csinálunk jó dolgokat kis mímusszal, mint rossz dolgokat kis plusszal.
Az hogy rossz dolgokat csináljunk nagy plusszal nekünk még nem sikerült, ezért arról most nem nyilatkoznék. smile"

Egyezzünk ki egy jó dolog nagy plusszal opcióval, bármelyik sorozattal kapcsolatban big_smile És akkor pláne jöhetnének a kevéssé sikeresek is ujra /Morcock sad/

Régi hiányt pótolna, ha végre megjelennének a sorozat folytatásai  smile
remélem nem csak én várom  tongue

Csilla írta:

Régi hiányt pótolna, ha végre megjelennének a sorozat folytatásai  smile
remélem nem csak én várom  tongue

Abba  kategóriába esik, amikor más kiadók restanciáit vesszük a nyakunkba. Ha a Teremtő Alvin mind a hat része megjelent, és az Idő kereke is elég gyorsan látszik forogni, akkor biztosan választunk egy olyat, amit mi is szívesen látnánk befejezve.
Egyfajta népjóléti szolgálat, még ha magunk felé is hajlik kicsit a választás. smile

Vigasz írta:

Ha a Teremtő Alvin mind a hat része megjelent, és az Idő kereke is elég gyorsan látszik forogni, akkor biztosan választunk egy olyat, amit mi is szívesen látnánk befejezve.
Egyfajta népjóléti szolgálat, még ha magunk felé is hajlik kicsit a választás. smile

A Teremtő Alvin kiadási tempójába rendesen belehúztatok. Így remélem hamarosan itt az idő újat választani.

Hatalmas +1

Ha jól tudom ezek is elég vékonyka könyvek (legalábbis a mai standardhez viszonyítva)
Lehetne esetleg  omnibusz kiadás 5-5 könyvet magábafoglalva.

Egyébként messzemenően támogatom.

Utoljára Zsolesz szerkesztette (2015.02.10. 16:07:52)

A magyarul megjelent két rész nekem is tetszett, szívesen olvasnám a többit is. A szerző egyéb könyveire is vevő lennék.

Dala írta:

A szerző egyéb könyveire is vevő lennék.

Jöhetnek szép sorban  smile

Én már attól is dobnék egy hátast, ha az Amber regények tényleg megjelennének.

Garab írta:

Én már attól is dobnék egy hátast, ha az Amber regények tényleg megjelennének.

Aztán majd bevered a fejed, elveszet az eszméleted és egy másik világban ébredsz semmire sem emlékezve...

Közben az Édesvíz kiadta Amber kilenc hercege címen az első részt.