Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Jul írta:

Belül is más lesz, bár nem biztos, hogy úgy, ahogy te gondolod. Plusz fejezet nem kerül bele, de szó és mondatszintjén is át lesz nézve, és ahol szükséges, ott alakítunk is rajta (ez a tapasztalatok szerint igen sok változtatást szokott képezni, amik nagymértékben nem befolyásolják a szöveget, de gördülékenyebb lesz, jobb lesz olvasni stb.) Újra nem fordítjuk, viszont egy lépésre vagyunk tőle. smile

És persze kijavítjuk az előző kiadásban maradt, és azóta felfedezett hibákat. Egységes lesz nyelvtani, stilisztikai, formai szempontból önmagával és az egész kozmerummal. Szeretnénk azt is, hogy olyan extra tartalmak kerülhessenek bele, amik korábban nem voltak elérhetőek... de ezen még dolgozunk. Amikor előrendelhetővé válik, addigra pontosan lehet majd tudni, mit sikerül ezen a téren alkotni.

Lehet, hogy akkor még egyszer muszáj lesz megvennem?  wink

Dreid2 írta:

Szerintem félreértetted, ő nem amiatt nevezte amatőrnek őket mert a kétkötetes könyvet 1-nek számolják, hanem mert attól tart az eddigiek alapján, hogy év végére havi két könyv átlagot tudnak hozni, azaz 24 könyvet. ( És igen a szétvágott könyveket 1-nek számoltam)

Egyébként rosszul is értelmezhetem, akkor bocs +  lehet a nyomda is rám cáfol.
Ugyanakkor azt is számításba kell venni, hogy az ünnepekre leállnak, nyáron nektek és nekik is melegetek van ( Legalább is Vigasz ezt szokta mondani )  és persze mindenki szabadságra megy.

De hát az az olvasó aki aggódik, az stabil olvasó nem igaz? smile

Igen, pontosan amiatt aggódok, hogy nem lesz meg a heti egy könyv, hanem mondjuk csak 30, abból egy rész reprint, egy rész két kötetre bontott, vagyis a valós újdonság kevesebb lesz, mint amiben reménykedünk mi, olvasók. (Nálam a két kötetes könyv egy. Külföldön is úgy jelenik meg, az már technikai dolog, hogy ti kettészeditek.)

NoOne1976 írta:

Igen, pontosan amiatt aggódok, hogy nem lesz meg a heti egy könyv, hanem mondjuk csak 30, abból egy rész reprint, egy rész két kötetre bontott, vagyis a valós újdonság kevesebb lesz, mint amiben reménykedünk mi, olvasók. (Nálam a két kötetes könyv egy. Külföldön is úgy jelenik meg, az már technikai dolog, hogy ti kettészeditek.)

Igaz, számolhatnánk ezeket egyben is, de abból a szempontból, amiben most szóba kerültek, nevezetesen a szükséges gyártási idő, kénytelenek vagyunk kettőnek tekinteni. És az idei év után megértem, hogy aggódsz, de Vigasz nagyon bizakodó, biztos el tudja érni, hogy ez a nyomda is belátható időn belül úgy működjön, ahogy az nekünk megfelel.

Hello! Azt szeretném megkérdezni,hogy a Citadella bővített változata elérhető lesz-e még vmikor. Azért kérdezem itt, mert sajnos a privát leveleimre nem válaszolt senki (bár ez lehet, hogy a vírusok miatt van). A bannerben egyébként még hirdetitek, de ha ráklikkelek nem jön be az oldal  sad

Jul írta:
NoOne1976 írta:

Igaz, számolhatnánk ezeket egyben is, de abból a szempontból, amiben most szóba kerültek, nevezetesen a szükséges gyártási idő, kénytelenek vagyunk kettőnek tekinteni. És az idei év után megértem, hogy aggódsz, de Vigasz nagyon bizakodó, biztos el tudja érni, hogy ez a nyomda is belátható időn belül úgy működjön, ahogy az nekünk megfelel.

Nem lesz itt gond szerintem. A kiadó érdeke is, hogy minél több könyv jöjjön, a nyomda érdeke is, hogy minél több megbízás teljesüljön.

2018 jó év lesz.  big_smile

PS.: Annyit szeretnék csak megkérdezni, hogy várható-e Eldritch Horror-hoz magyar kiegészítő az évben? Vagy a társas tervek még teljesen képlékenyek és várni kell válaszra a hivatalos 2018-as kiadói tervet? :3 Köszi a választ előre is.

Utoljára T4csko szerkesztette (2018.01.10. 10:59:21)

T4csko írta:
Jul írta:

Nem lesz itt gond szerintem. A kiadó érdeke is, hogy minél több könyv jöjjön, a nyomda érdeke is, hogy minél több megbízás teljesüljön.

2018 jó év lesz.  big_smile

PS.: Annyit szeretnék csak megkérdezni, hogy várható-e Eldritch Horror-hoz magyar kiegészítő az évben? Vagy a társas tervek még teljesen képlékenyek és várni kell válaszra a hivatalos 2018-as kiadói tervet? :3 Köszi a választ előre is.

Köszi az optimizmust, mi is osztjuk ezt a véleményedet. big_smile
És  igen még képlékenyek. Mindig azok, van olyan amikor még nekik is folyamatosan változik. De mi azon leszünk, hogy legyen. És akár nem is csak egy. Mármint kiegészítő.
Bár jelen pillanatban még minket is meglepett, mennyi társasjáték néz ki úgy, hogy idén megjelenhet. Mármint a mi gondozásunkban. Nyilván mások is adnak ki, de azért fájjon az ő fejük. big_smile
A mieink mind baromi jók lesznek, na ezért is nehéz bármire is nemet mondani.:D
A lényeg, hogy a hónap végén találkozunk velük, remélhetőleg lesz egy megjelenési terv, amit talán sikerül  tartani is.
Utána megpróbálok majd konkrétabban is válaszolni, gondolom másokat is érdekel. A mi tervünk ugyan készen van, de inkább csak az év elejét mondanánk biztosabbra...

inpu írta:

Hello! Azt szeretném megkérdezni,hogy a Citadella bővített változata elérhető lesz-e még vmikor. Azért kérdezem itt, mert sajnos a privát leveleimre nem válaszolt senki (bár ez lehet, hogy a vírusok miatt van). A bannerben egyébként még hirdetitek, de ha ráklikkelek nem jön be az oldal  sad

Szia! Az első adag elfogyásakor levettük a terméket, de most visszakapcsoltam az előrendelést, mivel érkezik még belőle, várhatóan valamikor tavasszal.

Sziasztok
Azt az információt kaptam, hogy a Forgotten Realms regények újrakiadása sem lehetséges. Ez nagyon szomorú, mert az Otthont nem tudtam beszerezni a legfrissebb kiadásban, mert kifogytatok belőle. Akkor ígéretet kaptam, hogy ha lesz beszerezhetem akciós áron. (akkor vettem meg az összes frissített borítós kiadást). Nem akarom elhinni hogy csak az fog régiben ott virítani a többi között, illetve előtt.
Bárminemű megoldás érdekelne.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Utoljára Slemo szerkesztette (2018.01.11. 19:20:28)

Jul írta:
inpu írta:

Szia! Az első adag elfogyásakor levettük a terméket, de most visszakapcsoltam az előrendelést, mivel érkezik még belőle, várhatóan valamikor tavasszal.

Köszi, rendeltem wink

Slemo írta:

Sziasztok
Azt az információt kaptam, hogy a Forgotten Realms regények újrakiadása sem lehetséges. Ez nagyon szomorú, mert az Otthont nem tudtam beszerezni a legfrissebb kiadásban, mert kifogytatok belőle. Akkor ígéretet kaptam, hogy ha lesz beszerezhetem akciós áron. (akkor vettem meg az összes frissített borítós kiadást). Nem akarom elhinni hogy csak az fog régiben ott virítani a többi között, illetve előtt.
Bárminemű megoldás érdekelne.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Még szerintem fogunk tudni visszahozni, ami azért is érdekes mert ez egy csomó címet érint. Mármint hogy nem sok van belőle. Te már akkor legalább a  nagyját beszerezted... smile

Sziasztok! Nekem társasjátékos kérdéseim lennének smile
Az első az lenne, hogy a társasjáték megjelenésekre is lesz egy bejelentésetek a 2018-as évre?
A második pedig, hogy a Blood Rage kiegészítői is le lesznek fordítva magyarra, illetve ha igen nagyjából mikorra várható?
Elképesztően jó ez a játék is!!! és egy 5. játékos is eléggé kellene hozzá... big_smile Vagy azt inkább szerezzük be angolul? Nagyon köszönöm az előre is a válaszotok!!!

A kiadói terv alapján az Alraune 2019-re csúszik?

Vagy van kis esély arra, hogy megjelenik? smile

PickleRick írta:

Az első az lenne, hogy a társasjáték megjelenésekre is lesz egy bejelentésetek a 2018-as évre?
A második pedig, hogy a Blood Rage kiegészítői is le lesznek fordítva magyarra, illetve ha igen nagyjából mikorra várható?
Elképesztően jó ez a játék is!!! és egy 5. játékos is eléggé kellene hozzá... big_smile Vagy azt inkább szerezzük be angolul? Nagyon köszönöm az előre is a válaszotok!!!

Igen lesz társasjátékra is. Nem le lesznek már le vannak. Pontos érkezést, hajósnál nem szívesen mondanék, de közeleg...
Szóval ne szerezd be angolul. wink  smile

LelandGaunt írta:

Van rá esély. Ha megkapjuk, nyilván ki is adjuk. Viszont így nem kell magyaráznunk, ha mégsem. Az majd egy másik gond lesz, mi csússzon át, de majdcsak megoldjuk.
Illetve ahogyan már korábban is mondtam, van egy csomó cím, amit nem is tudtok (még), azokra is van esély. Mondjuk maradjunk csak a MesterMűveknél. Ott is vannak... smile
Csak ugye már annyiszor futottunk jégre, hogy nem csoda ha Hummernek érezzük magunkat... smile

Vigasz írta:
LelandGaunt írta:

Van rá esély. Ha megkapjuk, nyilván ki is adjuk. Viszont így nem kell magyaráznunk, ha mégsem. Az majd egy másik gond lesz, mi csússzon át, de majdcsak megoldjuk.
Illetve ahogyan már korábban is mondtam, van egy csomó cím, amit nem is tudtok (még), azokra is van esély. Mondjuk maradjunk csak a MesterMűveknél. Ott is vannak... smile
Csak ugye már annyiszor futottunk jégre, hogy nem csoda ha Hummernek érezzük magunkat... smile

Köszi vigasz!

Nyilván akkor úgy számolok, hogy idén nem.

Ha meg jól alakul, és mégis, akkor meg úgyis értesülök róla. big_smile

Az jó, ha a Mesterműveknél többre van esély.

Vigasz írta:
PickleRick írta:

Igen lesz társasjátékra is. Nem le lesznek már le vannak. Pontos érkezést, hajósnál nem szívesen mondanék, de közeleg...

Köszi a gyors választ! Akkor várom hogy befusson a hajó smile
Meg kíváncsian várom akkor a 2018as terveiteket is társas terén smile Az eldritchnek nagyon jól sikerült a fordítása!!

PickleRick írta:
Vigasz írta:

Meg kíváncsian várom akkor a 2018as terveiteket is társas terén smile Az eldritchnek nagyon jól sikerült a fordítása!!

És mennyire várnád kíváncsian ha megszellőztetném, hogy közel 40 cím szerepel rajta? És a legtöbb tényleg simán meglehet idén, csak pár olyan van ami nem rajtunk múlik... smile

Vigasz írta:
PickleRick írta:

És mennyire várnád kíváncsian ha megszellőztetném, hogy közel 40 cím szerepel rajta? És a legtöbb tényleg simán meglehet idén, csak pár olyan van ami nem rajtunk múlik... smile

Hohóó big_smile mikor várhatjuk akkor a címek megszellőzetését idénre esetleg 1-2 címmel...... tongue csak hogy tudjam mennyit kell spórolnom....