Hozzászólás: Kérdések az e-könyveinkkel kapcsolatban

Új könyvek esetén még meg is értem, hogy addig nem adnak ki e-bookot, míg nem jönnek a papír könyvek, de másfél-két éve megjelent könyveket miért nem adnak ki e-bookban? És ami még rosszabb, hogy miért nem válaszolnak a kérdésekre?

Mert nincs rá jó válasz, hogy ha már úgyis megdöglöttek a nyomdák, akkor az e-kkel miért nem próbáltak felzárkózni. Emberhiány, időhiány, helyhiány, tudáshiány, kifogások mindig vannak, de igazából nemakarásnak nyögés a vége, szerintem az van. Meg hogy egy kiadónak az e-könyv nem egy hatalmas hasznot hozó jószág, kicsi rá az igény, nem érdemes nagyon foglalkozni vele. Bár ettől függetlenül azért vannak kiadók, akik képesek rá. Szerencsére. Én már nem férnék a lakásba a papírtól, ha nem lennének.

Én is így vagyok ezzel. 2 lakás se lenne elég a papír könyveknek. Teljesen átálltam e-bookra. Megaztán legyünk őszinték: a fantasy ponyvák nem is mindig érnek meg 3-4 ezer forintot.  wink

Anno azt kaptam válaszul, hogy az e-release nem egyenlő a print release-zel. Előbbi plusz pénz, plusz jogdíj.
Szóval nem arról van szó, hogy bárki lusta lenne a printből e-t gyártani.
Az megint kb. vicc, hogy az e-book 27 % áfás, ez az EU komoly sara.

Tehát az e-release megvétele / kihozatala tényleg egy egyszerű gazdasági döntés, amit a Delta nem vállal fel. Nyilván megvannak a számok, amiért nem.

A gond az, hogy ez a hektikusság (mi igen, mi nem), ez totál kontraproduktív egy sorozatnál (de a stand-alone-oknál is). Olyan nincs, hogy 1. rész kimegy e-be, a második nem. A Hangakirály esetén pont ez van. Olyan nincs, hogy x kimegy e-be, y meg nem, és nem is tudom, hogy nem fog jönni.

Az Agave, a Fumax, egyben hozza ki mindkét release-t, kiszámíthatók. Ők miért mérik fel másképpen az e-piacot, mint a Delta?

Ez fennállhat a külföldi írók esetében, de én csak magyar íróktól várok könyveket, és az is már van amelyik több, mint 1,5 évet kések. Ezt mivel lehet magyarázni? sad

Gecco, egy csomó könyv jogdíját eleve úgy adják már el, hogy az e-ket beleszámolják, akár akarod, akár nem. Saját döntés, kiadod-e, és mennyit ülsz rajta. A DV-nél is ez már újabban csak szándék kérdése, mert nem egyszer leírta már Vigasz is, hogy jönni fognak, csak majd először a legújabbak, úgy haladnak majd visszafelé, meg hogy majd először emezek, aztán a másikak. Hogy miért nem jönnek mégsem, arra vannak ott a kifogások.

Sziasztok!

Az év végével lejár az FR könyvek kiadásának lehetősége ha jól rémlik. Esélyes, hogy a következő két FR könyv e-book verziója megjelenik addig?
Ha nem akkor jövőre megjelenhet még?

Főleg a Tymora köve zárása érdekelne, R.A. & Geno Salvatore: Az Őrzők.
Valamint Erin M. Evans: Az ellenfél (bár itt az előző kettő még papír alapon van meg szóval gondolkozok erősen rajta, hogy a 3. is papír alapon kellene beszerezni....)

ruinne írta:

Gecco, egy csomó könyv jogdíját eleve úgy adják már el, hogy az e-ket beleszámolják, akár akarod, akár nem. Saját döntés, kiadod-e, és mennyit ülsz rajta. A DV-nél is ez már újabban csak szándék kérdése, mert nem egyszer leírta már Vigasz is, hogy jönni fognak, csak majd először a legújabbak, úgy haladnak majd visszafelé, meg hogy majd először emezek, aztán a másikak. Hogy miért nem jönnek mégsem, arra vannak ott a kifogások.

Nézd, én jóhiszemű vagyok. Az e-n sokkal nagyobb az árrés, mert nincs anyagköltség és készlet, ha együtt venném meg a jogot, hülye lennék nem iparkodni az e-vel. Ergo marad a lustaság vagy a print túlkészletezése.
De mennyivel egyszerűbb lenne egy illetékes válasza smile

Az illetékesnek az a válasza, hogy mivel jó hírt nem tud mondani, inkább nem mond semmit. smile
Hiába szeretnénk mi bármit, a legegyszerűbb, ha türelmesen várunk, és figyelgetünk, tesznek-e fel valami újat. Valahova.

Reméltem, hogy ezt a nyomorult "Júdás elszabadul"-t odatehetem e formában a karácsonyfa alá, de nem jött össze... Szerintem nem én vagyok egyedül, aki papír formátumban már nem hajlandó könyvet vásárolni. Na mindegy, úgy látszik, a kiadó szerint ez a könyv nem eladó... Akkor üljenek még rajta...

kontraulti írta:

Reméltem, hogy ezt a nyomorult "Júdás elszabadul"-t odatehetem e formában a karácsonyfa alá, de nem jött össze... Szerintem nem én vagyok egyedül, aki papír formátumban már nem hajlandó könyvet vásárolni. Na mindegy, úgy látszik, a kiadó szerint ez a könyv nem eladó... Akkor üljenek még rajta...

Ezt a könyvet én is egy éve várom, és szintén nem veszem meg papíron. Talán újabb egy év alatt megjelenik e-könyvként is...

Én az Idő kerekének az e-book összeérését várom (illetve vártam). Papíron megvan minden, az eleje még a korábbi kiadótól, a vége meg innen, és gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha e-bookból is teljes lenne a sorozat, úgyhogy az edidg megjelenteket meg is vettem.

Viszont úgy látom, nem lesz belőle már semmi, úgyhogy legnagyobb sajnálatomra kénytelen leszek a hiányzó könyvekből a kalózkiadásokat betenni a gyűjteménybe (azok ugyanis megvannak, csak úgy gondoltam, a kiadó megérdemli, hogy kifizessék a munkáját). sad

Friczy írta:

Én az Idő kerekének az e-book összeérését várom (illetve vártam). Papíron megvan minden, az eleje még a korábbi kiadótól, a vége meg innen, és gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha e-bookból is teljes lenne a sorozat, úgyhogy az edidg megjelenteket meg is vettem.

Viszont úgy látom, nem lesz belőle már semmi, úgyhogy legnagyobb sajnálatomra kénytelen leszek a hiányzó könyvekből a kalózkiadásokat betenni a gyűjteménybe (azok ugyanis megvannak, csak úgy gondoltam, a kiadó megérdemli, hogy kifizessék a munkáját). sad

Miért ne lenne? Megnézem mennyi kell még...

A sorozatból megvan az 1-6, illetve a 12-15. Tehát öt van hátra, plusz a sorozaton kívüli Új tavasz. Csak épp a korábbi viszonylag ütemes kiadás teljesen leállt már több, mint másfél éve.

Korábbna érthető volt, hogy a három befejező (Sanderson-féle) kötet volt a sürgős (köszönet érte, sok munka és egyeztetés volt vele), utána kijöttek a korábbi könyvek is szép sorba, csak az ebook-kiadások álltak meg, pedig ígéretes tempóban jöttek eleinte.

Friczy írta:

A sorozatból megvan az 1-6, illetve a 12-15. Tehát öt van hátra, plusz a sorozaton kívüli Új tavasz. Csak épp a korábbi viszonylag ütemes kiadás teljesen leállt már több, mint másfél éve.

Korábbna érthető volt, hogy a három befejező (Sanderson-féle) kötet volt a sürgős (köszönet érte, sok munka és egyeztetés volt vele), utána kijöttek a korábbi könyvek is szép sorba, csak az ebook-kiadások álltak meg, pedig ígéretes tempóban jöttek eleinte.

ok. Jövő héten elkezdjük. Ez nem is annyira sok.  smile

Ja hogy csak kérni kell? Akkor Hamiltontól a Júdást és az Eltékozolt ifjúságot is lécci smile

cortejador írta:

Ja hogy csak kérni kell? Akkor Hamiltontól a Júdást és az Eltékozolt ifjúságot is lécci smile

Értettem.  smile
Mi az a kettő még az előbbihez... wink

J. Goldenlane: Csillagok szikráit is adjátok a kívánság listához légy szíves. big_smile

(Amúgy az írónő a FB-ján említette pár hónapja hogy várható belőle e-könyv.)

zspeter írta:

J. Goldenlane: Csillagok szikráit is adjátok a kívánság listához légy szíves. big_smile

http://www.deltavision.hu/csillagok-szikrai-ekonyv/ wink

Na, Dominik megelőzött, pedig akartam írni, hogy hiszen az már tavaly ( wink ) megjelent! big_smile
És tudom, hogy nem hiszitek el, de már készül a Júdás...

Tényleg nem hisszük el!  lol

Ooops ez elkerülte a figyelmemet, de már is rendelem  smile
Köszönöm!

kontraulti írta:

Tényleg nem hisszük el!  lol

Ó, kishitűség!  roll Csak azért, mert egy khmm... kicsit késett?  big_smile
http://www.deltavision.hu/judas-elszabadul-ekonyv/

Én elhittem, bár én sem gondoltam, hogy 2 órával később már megvehető lesz smile Nagyon köszi!

Esetleg számíthatunk arra, hogy az Álmodó üresség e-könyv egy icipicivel hamarabb követi a papíros kiadást? wink

Ja igen, és az Eltékozolt ifjúság is várható?

Megvettem.
Végre.
Annyit de annyit vártam rá, hogy Ti el sem tudjátok képzelni.
De nehogy azt higgyétek, hogy nem vagyok telhetetlen? De, az vagyok!
Láttam, hogy az "Eltékozolt ifjúság" megjelenése Május. Nehogy az is késsen ennyit, mint ez, mert akkor csak egy év múlva jutok hozzá...