Téma: 7tenger

7tenger

Hozzászólás: 7tenger

Kissé elhanyagoltnak tűnik ez a topic... smile
Sebaj, azért itt teszem fel a kérdésemet... Szóval, a megjelent egy szál antológiáról, illetve két regényről érdeklődnék. Bár a Rejtélyes tűz jobban izgatja a fantáziámat, mint a regények, esetleg olvasta vki?
A világ főbb jellegzetességeivel  kb. tisztában vagyok, de szívesen beleásnám magam alaposabban a háttérbe. A Kalandmesterek Könyve mennyire lehet ebben segítségemre? Milyen arányban foglalkozik a világgal ill. a szabályokkal? Jobban járok, ha inkább az angol nyelvű irodalomban kezdek kutakodni?

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

Konstantin írta:

Bár a Rejtélyes tűz jobban izgatja a fantáziámat, mint a regények, esetleg olvasta vki?

Tessék, egy olvasói értékelés:

http://lfg.hu/11231/

@Tükörálarc: Köszönöm, bár olvastam már és nem volt túl meggyőző. Viszont az lfg.hu-n találtam egy másik, egész korrekt kritikát Juhász Viktor regényéről. Valószínűleg inkább azzal próbálkozom majd.

Ki eltörsz egy tárgyat, hogy megtudd, mi az, letértél a bölcsesség útjáról. - J. R. R. Tolkien

@Konstantin: A kritika értékeléséhez vedd számításba a kritikus személyét is!

Hm, a fenti morgásokkal együtt is meglepően jól sikerült ez a válogatás. Ez részben nyilván köszönhető annak, hogy többségében írni tudó írók készítették, de ezen felül is látszik némi plusz belefeccölt munka. Nem nagyon maradtak a szövegben helyesírási hubák, a kinézet is igényes. Amit hiányoltam, az némi mini-kislexikon vagy magyarázat a végére pár világspecifikus elemhez, amiket a 7 tengerhez nem konyító olvasó esetleg nem ismer. Mondjuk hajós-kalózos-kardcsörgetős vonalon azért nem adnám oda érte mondjuk Jan Marten kalóz regényes históriáját, de egy elolvasást azért megér.

Attila részéről ez a konklúzió felér egy komoly elismeréssel. smile

Tükörálarc írta:

Attila részéről ez a konklúzió felér egy komoly elismeréssel. smile

+1

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Lehet, hogy adok majd az antológiának is egy esélyt. De csak a Keserű áramlatokon után. smile

lesz valaha új 7 tenger megjelenés?