Hozzászólás: Gáspár András írói fóruma #4

András, köszönöm a választ és jó munkát!

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."

Szervusz András,

Örömmel olvasom, hogy alakulnak a dolgok KSz és egyéb regények táján. Én azóta várom, hogy gimnazistaként elolvastam a részletet a Nagy Zöldben a Holdfényemberből (tudom, hogy ebben a formában nem lesz benne a regényben, de az érdeklődést gyorsan felkeltette) ! smile Egy szó, mint száz, tűkön ülve (bár ez lehet részben az aranyér  big_smile ) figyelem a legfrissebb híreket, ami a megjelenésről fog szólni!
Láttam, hogy sokan a támogatásukról biztosítottak, ezt én is megteszem, hiszem mint rajongó kitartok Gorduin mellett, a MAGUS mellett és legfőképpen melletted. Illetve felvetném, ha még nem gondolkoztál el a Patreon-os támogatásokat! Azt hiszem mindannyiunk nevében beszélek, ha azt mondom, hogy havi rendszerességgel mindenki meg tud engedni magának pár ezer forintot, van aki többet is, legalábbis egy ideig.

Mindenesetre sok kitartást és erőt a februárban kezdődött alkotói munkához! További kellemes estét neked is és minden itteni fórumozónak! smile

Üzenem a Delta Vision vezérkarának,hogy nem most kellett volna Andrást alkotói szabadságra küldeni,hanem 2011-ben a Garmacor vére után:)A jobb késön,mint soha ebben az esetben még elfogadható,de már erösen határeset:)András!Nyugodt jó alkotói munkát kivánok!:)

Szia András, Bár még új vagyok itt, én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Nyugodt alkotói munkát kívánok!

Utoljára Ettin szerkesztette (2018.02.19. 07:00:20)

1valaki írta:

Üzenem a Delta Vision vezérkarának,hogy nem most kellett volna Andrást alkotói szabadságra küldeni,hanem 2011-ben a Garmacor vére után:)A jobb késön,mint soha ebben az esetben még elfogadható,de már erösen határeset:)András!Nyugodt jó alkotói munkát kivánok!:)

Gondolj bele, ha tobb honapod rament az irasra, atirasra, ellenorzesekre, promokra, forumozasra a kapcsolodo kerdesekre tehat a munka utoeletevel foglalkozol, akkor ne kuld ismet alkotoi szabadsagra ha az is uj lendulet, ujrahangolodas (ihlet, kapcsolodo kanon frissites) szukseges. Neha nem kell tulporgetni a szallitast, ahogy anno Inomi tette.
Abban igazad van h. 2011 ota sok ido eltelt, maskepp kell tervezni ha a vezerkar merlegelt, kiszamitott, megegyezett az iroval.

Utoljára GLAD szerkesztette (2018.02.19. 11:01:32)

"Lehet, hogy ez a világ egy másik bolygó pokla" Aldous Huxley

@mindenki: a tisztesség kedvéért - a munkaerőpiacról való kivonásaim komoly, az emberileg elvárható/üzletileg megokolható szintet messze meghaladó anyagi terhet rónak a DV-re, és sok mindennek kell klappolnia ahhoz, hogy meg akarjuk/merjük kockáztatni.
Vigasz a G2 után úgy is készen állt a folytatásra, hogy a három hónapból majdnem hat lett. Én nem mertem garanciát vállalni arra, hogy a következő kézirat is összeáll kb. ugyanennyi idő alatt.

@Kelta: köszönet a türelemért és a jó szavakért.
A Patreon rendszert nem ismerem; igyekszem fezárkózni belőle, hátha kezdhetünk vele valamit.

@1valaki: szubjektíve teljesen igazad van. Csak azért vagyok magammal elnéző, mert a G2 utáni fél évtizedet (az azt megelőzővel ellentétben) nem a semmire vesztegettem el.

@Ettin: üdv a fórumon... és thx.

Hello András. Még anno a Summarium-ban jelent meg Rosanna de Lamar kalandos élettörténete, ami az ott megemlített többi neves kalandozóhoz képest elég hosszúra - több oldalasara - sikerült. Ebböl valaki valamikor regényeket is akart írni? Attól tartok ez már egy 20 éve hamvába hullt dolog lehet. Másik érdekesség: Rudrig ves Garmacor-ról valahol olvastam egyszer régen, hogy mi lesz belőle ha "nagy lesz", vagyis hogy majd újra egyesíti Shadont és Gorvikot, és ő lesz a király? Ez már kicsit homályos, hol jelent ez meg pontosan? Vagy csak álmodtam volna? :-)

@Steelrat: a Rosanna szócikk hosszú verziója az ÉL 2. kiadásához készült, és nagyrészt a karakter gazdájának munkája, aki nem az általunk megírt, hanem az általa játszott személyiség életútját vázolta fel. Így szerettük volna tudatosítani az utókorban, hogy a kettő nem egy és ugyanaz - az eredeti Rosanna sokkal összetettebb és életszerűbb figura volt annál a másiknál, akit a regényhez szobortunk belőle. Saját sorozatot nem terveztünk neki, és mostanra a szócikk is kuriózummá vált a maga alternatív (m* előtti) Ynev-képével.

Garmacor kulcsszerepet játszik a manifesztáció Shadoból/Gorvikból való kiszorításában, mandatosként (országbíró) a perszonálunió kovácsai közé tartozik és (jó eséllyel) tőle származnak Új-Godon Pentagel-házi uralkdói is, de extritos (király) sosem lesz belőle. Az utóbbit tehát vagy álmodtad, vagy a d20-ban olvastad, amiben bőven akadnak ilyen és ehhez hasonló bémegek. smile

Gáspár András írta:

@Steelrat: a Rosanna szócikk hosszú verziója az ÉL 2. kiadásához készült, és nagyrészt a karakter gazdájának munkája, aki nem az általunk megírt, hanem az általa játszott személyiség életútját vázolta fel. Így szerettük volna tudatosítani az utókorban, hogy a kettő nem egy és ugyanaz - az eredeti Rosanna sokkal összetettebb és életszerűbb figura volt annál a másiknál, akit a regényhez szobortunk belőle. Saját sorozatot nem terveztünk neki, és mostanra a szócikk is kuriózummá vált a maga alternatív (m* előtti) Ynev-képével.

Garmacor kulcsszerepet játszik a manifesztáció Shadoból/Gorvikból való kiszorításában, mandatosként (országbíró) a perszonálunió kovácsai közé tartozik és (jó eséllyel) tőle származnak Új-Godon Pentagel-házi uralkdói is, de extritos (király) sosem lesz belőle. Az utóbbit tehát vagy álmodtad, vagy a d20-ban olvastad, amiben bőven akadnak ilyen és ehhez hasonló bémegek. smile

Köszönöm a meg- illetve felvilágosítást. Egyébként mint új fórumozó, de ősrégi MAGUS rajongó, még mindig megdöbbenek kicsit, mikor Gáspár András személyesen - és érdemben - válaszol egy kérdésre. Whao!  big_smile

Üdv!

Steelrat írta:

Rudrig ves Garmacor-ról valahol olvastam egyszer régen, hogy mi lesz belőle ha "nagy lesz", vagyis hogy majd újra egyesíti Shadont és Gorvikot, és ő lesz a király? Ez már kicsit homályos, hol jelent ez meg pontosan? Vagy csak álmodtam volna? :-)

Álom lesz ez, mert még a d20-ban sincs szó efféléről. Abban is csak annyi van, hogy hősiesen védi Thule falait, megágyazva egyrészt a manifesztáció bukásának, másfelól a shadoni-gorviki koronás frigynek és egyesülésnek. smile

"... A mohos szobor alapján a Bűvdudás nyakigláb alak lehetett különös szemekkel. ..."

@bűvdudás: ez így változatlan formában meg is áll... pedig történt azóta egy s más.