Hozzászólás: Hírek, általános beszélgető

Elnézést, hogy most nem fogok bővebben írni, de nem akartam hallgatni/azt a látszatot kelteni, hogy nem is érdekel a bejegyzésed - a kérdéseidre jövő hét elején tudok részletesebb infókat adni.

Raon írta:

Elnézést, hogy most nem fogok bővebben írni, de nem akartam hallgatni/azt a látszatot kelteni, hogy nem is érdekel a bejegyzésed - a kérdéseidre jövő hét elején tudok részletesebb infókat adni.

Köszönöm, nagyon várom!

Thomas írta:
Raon írta:

Köszönöm, nagyon várom!

Mi is vártuk.

És nem lepődtünk meg.

"A salakot a kohó kiveti magából; az acélt keményre edzi"
                                                                 Raoul Renier - Pokol

Thomas írta:
Raon írta:

Köszönöm, nagyon várom!

Szia!
Elnézést a csúszásért, de meg kellett várnom pár folyamat végét, hogy biztosabbat mondassak.

A tavaly nyáron megkezdett projekt kritikus szakaszban van - ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egységenként szanaszét műtenek egy forrásprogramot, és vagy egy sokkal jobb program lesz belőle, vagy a műtőasztali elvérzés esete valósul meg.
Ezzel párhuzamosan pedig beérkezett két másik projekt is, ezek elbírálásra és további egyeztetése várnak.
Bármi többet mondanék, csak a résztvevők dolgát nehezíteném meg, ezért ennél bővebben ezt még nem fejthetem ki - amint igen, írni fogok róla ide is.

Köszi a tájékoztatást.

Én picit meglepődtem,  smile a többiekről még nem tudom.

"A salakot a kohó kiveti magából; az acélt keményre edzi"
                                                                 Raoul Renier - Pokol

Raon írta:

Persze tévedtünk így is - azt például álmunkban nem gondoltuk volna, hogy bizonyos dolgoknak olyan erős az asszociációs vonzása, hogy voltak, akik az adott mondatot nem olvasták végig, vagy félreolvasták, de már zsigerből reagáltak (erre a legjobb példa az lfg.hu-n megjelent hír az első kérdőívről, amelyben az ETK 170 képzettségéről írtunk, erre a szalagcím: "új magus képzettségek, 170 lett, maradhat?" smile  ).

Talán kár már ilyen távlatból reagálnom erre, de ha már így, hírek után kutatva belebotlottam ebbe az indirekt tetemre hívásba, akkor mellé teszem az én, mint elkövető nézőpontját. smile
Nem rejtem véka alá, hogy akkor sem és még most sem értem, hogy milyen logika húzódik a kérdőívek mögött, sőt egy-két kérdésen konkrétan meg is lepődtem, annyira nem tudtam hova tenni. Elképzelhető, hogy ez a hangulat és a vele járó kételkedés rányomta valamennyire a bélyegét a "szalagcímre" (ami valójában egy félmondat egy heti hírgyűjteményben), de nem állt szándékomban direkt rossz színben feltüntetni a dolgot. Valójában csak megragadtam a kérdőív első olyan részletét, amit mindenki ért, érzelmeket tud kötni hozzá és egy kicsit provokatív is, hogy minél több ember kattintson át a kérdőívre és töltse azt ki. Szerintem bárki, aki elolvasta az első kérdést, az egy percig sem gondolta, hogy kilóra fogjátok mérni a képzettségeket.

Ahogy korábban is, most is kíváncsian várom a fejleményeket, de továbbra is engedtessék meg nekem egy egészséges szkepticizmus vele kapcsolatban. Talán én lennék a legboldogabb, ha egy olyan játékot tennétek le az asztalra, amivel ez a szkepticizmus azonnal szerteoszlana, szóval csak hajrá!

Utoljára Strato szerkesztette (2018.03.20. 15:40:21)

Raon írta:
Thomas írta:

Köszönöm, nagyon várom!

Szia!
Elnézést a csúszásért, de meg kellett várnom pár folyamat végét, hogy biztosabbat mondassak.

A tavaly nyáron megkezdett projekt kritikus szakaszban van - ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egységenként szanaszét műtenek egy forrásprogramot, és vagy egy sokkal jobb program lesz belőle, vagy a műtőasztali elvérzés esete valósul meg.
Ezzel párhuzamosan pedig beérkezett két másik projekt is, ezek elbírálásra és további egyeztetése várnak.
Bármi többet mondanék, csak a résztvevők dolgát nehezíteném meg, ezért ennél bővebben ezt még nem fejthetem ki - amint igen, írni fogok róla ide is.

Valamiért reménykedtem benne hogy ennyi idő után már valami konkrétabb infó érkezik big_smile

Raon írta:

Szia Raon!

Köszi a helyzetképet. Megmondom őszintén ennél én is több és jobb hírre számítottam.  sad
Mert lehet, hogy rosszul értelmezem, de ha az eddigi általatok legígéretesebbnek vélt megoldás épp a műtőasztalon fekszik élet és halál között és már újabb projektek elbírálása is képbe került, abból idén már nem lesz könyv.

És mivel ez nem egy hatalmas haszonkulccsal kecsegtető termék jelenleg és így (érthető módon) erőforrást is csak a "szerelemből" ezzel foglalkozók jelenthetnek így erősen kérdéses, hogy valaha lesz-e annyi kapacitás, hogy valami igazán jó születhessen.

Ami nekem azért is fáj, mert ami elkészült pl. világleírás az sem tud megjelenni az RPG-re "várás" miatt. Te hogy látod ezt?

Üdv;
Thomas

Raon!

Kérhetnénk egy kicsit érthetőbb helyzetjelentést?
- Most akkor kukázva lett a Project D? (Hányan mormogják a sötétbe, hogy "ugye, én megmondtam"?)
- A másik 2 pályázat az RPG-re vonatkozik vagy egyéb termék lesz?
-  Nagyjából akkor most hogyan tovább?
- Nem lenne jó most már tényleg megereszteni egy közvéleménykutatást?
Köszi!

Utoljára Balazs78 szerkesztette (2018.03.26. 09:31:05)

Sziasztok!

Thomas:
Elnézést az előző bejegyzés félreérthetőségéért - igyekszem jobban konkretizálni a részleteket.
A műtőasztal szakmai zsargon, önmagában semmi rosszat nem jelent. Ez nekem szerkesztőként szimplán csak munkaterep, ahogy a műtét is csak egy módszer. Az nyilván áll, hogy ha minden szuper lenne az alapanyaggal, nem lenne szükség efféle műtétre - de itt kell megjegyeznem, hogy a M* kapcsán ez a helyzet nemhogy nem számít különösnek, de kb. ez az alapértelmezés is lehetne az elmúlt kb. 18 évre nézve, amire ráláttam (pl. a szomszéd fórumra megírhatnám, hogy két M* regény is ebben a fázisban áll már egy ideje, ahogy az Abasziszos pályázat két kötete is - idővel mindegyikből lesz valami, és abszolút nem jó az, hogy ez ilyen hosszú idő... de ez van, ezek legalább tuti elkészülnek).

Az is igaz, olyan is volt már, hogy a műtétbe belehalt a beteg, de azért nem ez a gyakoribb eset.
Ahogy én látom, ez itt egy kifejezetten fontos lépcső volt a továbblépéshez, és bár hosszú hónapokat sikerült vele elvesztegetni, ha meglesznek a kulcsmegoldások, voltaképpen megérte az árát.

Az újabb projektek pedig ettől függetlenül kerültek képbe. Robi tavaly tavasszal a Millenárisra gyűlt közönségnek és az interjújában is elmondta, hogy többen is terveznek új rendszerrel. A dolgok akkori állása szerint Magnus állt a legjobban, ezért a kiadó mellette tette le a voksát, de ez a projekt időközben belassult, mások meg mentek tovább, így állt elő az a helyzet, hogy azóta beérkezett másik kettő rpg anyag is. És ha lehet fokozni ezt, ha csak azokat a törekvéseket nézem, amelyekről én tudok, egyáltalán nem biztos, hogy itt lesz a vége.

Ezen a ponton a hogyan tovább lehet érdekes, ezekre a következők állnak:
- egyelőre egyik sem lett kukázva (a ProjektD magusos projektálása sem),
- ez utóbbival dolgozunk tovább, amíg eldől, hogy akkor mi lehet belőle (óvatos tipp: ez kb. egy hónapon belül kiderülhet),
- a másik kettőt eközben ki kell értékelnünk, hogy melyik mit tud és mi kellhet még hozzá,
- idővel lesz egy döntési helyzet, és lesz konkrét döntés is.

Nekem ezen a ponton meg kell állnom, mert tényszerűen ennyit tudok mondani - a szándékok, remények, munkafolyamatok kapcsán csak az idei megjelenés terve és a bizonytalansági faktor közös. De összességében én nem látom olyan sötéten a helyzetet, mint amennyire ez az ide írtakból látszódhat. Az alkotómunka ritkán lineáris és egzakt, és voltaképpen itt is csak annyi történt, hogy miért pont az elmúlt évek kb. legfontosabb projektje lenne kivétel... (nem érne elviccelni, tudom, de hát a tervezhetetlen ballasztok menetrendszerű felbukkanása valahol már a magus védjegye, sajnos)

Ami a világleírást illeti, a kérdés jó és jogos is. Egy kis ízelítő hamarosan megjelenik belőle Andrástól (Ősi titkok.... címen), és ami a többit illeti, csak külön világleíró kötetnek rendszer nélkül sokkal kevesebb értelme lenne, mint rendszerrel együtt. Én őszintén bízom abban, nem kerülünk olyan helyzetbe, hogy ezt mérlegelni kelljen. Hogy is mondjam... még nem járunk az év azon részében, hogy erről belsőleg egyeztetni kelljen.

Balázs:
A közvélemény kutatás ritka kényes téma, pláne ebben a közel háborús helyzetben - és nem azért nem csináljuk, mert védeni akarnánk magunkat bármitől is. Szilárd meggyőződésünk, hogy az rpg projekt sikere nem ezen fog múlni. Az érdekelt és ellenérdekelt felek hadállásai már régóta ismertek, és bár ezekkel mindig számolni kell, a DV-s M* rpg projekt sikere kizárólag két tényezőn fog múlni: a megjelent anyag minőségén, majd utána az ilyen szintet tartott munkák mennyiségén.

Strato írta:
Raon írta:

Persze tévedtünk így is - azt például álmunkban nem gondoltuk volna, hogy bizonyos dolgoknak olyan erős az asszociációs vonzása, hogy voltak, akik az adott mondatot nem olvasták végig, vagy félreolvasták, de már zsigerből reagáltak (erre a legjobb példa az lfg.hu-n megjelent hír az első kérdőívről, amelyben az ETK 170 képzettségéről írtunk, erre a szalagcím: "új magus képzettségek, 170 lett, maradhat?" smile  ).

Talán kár már ilyen távlatból reagálnom erre, de ha már így, hírek után kutatva belebotlottam ebbe az indirekt tetemre hívásba, akkor mellé teszem az én, mint elkövető nézőpontját. smile
Nem rejtem véka alá, hogy akkor sem és még most sem értem, hogy milyen logika húzódik a kérdőívek mögött, sőt egy-két kérdésen konkrétan meg is lepődtem, annyira nem tudtam hova tenni. Elképzelhető, hogy ez a hangulat és a vele járó kételkedés rányomta valamennyire a bélyegét a "szalagcímre" (ami valójában egy félmondat egy heti hírgyűjteményben), de nem állt szándékomban direkt rossz színben feltüntetni a dolgot. Valójában csak megragadtam a kérdőív első olyan részletét, amit mindenki ért, érzelmeket tud kötni hozzá és egy kicsit provokatív is, hogy minél több ember kattintson át a kérdőívre és töltse azt ki. Szerintem bárki, aki elolvasta az első kérdést, az egy percig sem gondolta, hogy kilóra fogjátok mérni a képzettségeket.

Ahogy korábban is, most is kíváncsian várom a fejleményeket, de továbbra is engedtessék meg nekem egy egészséges szkepticizmus vele kapcsolatban. Talán én lennék a legboldogabb, ha egy olyan játékot tennétek le az asztalra, amivel ez a szkepticizmus azonnal szerteoszlana, szóval csak hajrá!

Szerintem egyáltalán nem volt kár reagálni, legalább a helyére került ez is. Részemről nem indirekt tetemre hívás akart lenni, csak az egy olyan helyzet volt, amikor kevesebb félreértéssel kicsit könnyebb dolgunk lett volna. smile
Örülök, hogy nem volt benne semmi rossz szándék - részemről ezzel le is tudtuk a dolgot. Az akkori felfokozott helyzet felőlünk is abszolút érthető, ahogy a klikkvadász címadás is - ez egy ilyen műfaj, és ezzel alapban nincs is semmi gond. Ha lehetek őszinte, a problémát számunkra pont az jelentette, hogy túl jó munkát végeztél. smile Több helyen is szembesülhettünk azzal, hogy egyes érdeklődők ténylegesen nem jutottak el az első mondatig (vagy annak helyes értelmezéséig) a cím hatása miatt, ellenben nagy hangon beszálltak az üssük-rúgjuk műfaj aktuális vonulatába (de komolyan, például egy amúgy extra korrekt, régi jóbarátomnál is láttam ezt, rá is kérdeztem nála, hogy miért, erre kiderült, hogy ezt még neki is sikerült félrelátnia).

A szkepticizmusod teljes mértékben érthető - innen nézve külön köszönjük a jókívánságokat! És akkor ide nem is írok többet, hanem megyek vissza a szomszéd ablak anyagához. smile

Üdv Raon!

Köszi a kimerítő választ, így sokkal érthetőbbé vált az a pár mondat.  wink  big_smile

Tudnék még sokat kérdezni a témában, de azt érzem, hogy ezekre a kérdésekre most nem tudnál vagy nem adhatnál választ még, így csak annyit kérdeznék, hogy milyen végső dátumot tűztetek ki magatoknak a "merre tovább" kérdés eldöntésére?

Köszi;
Thomas

Raon írta:

- ez utóbbival dolgozunk tovább, amíg eldől, hogy akkor mi lehet belőle (óvatos tipp: ez kb. egy hónapon belül kiderülhet),
- a másik kettőt eközben ki kell értékelnünk, hogy melyik mit tud és mi kellhet még hozzá,

Na helló!

Mostanra már le is telt az egy hónap, meg lehet tudni, hogy akkor kukáztátok-e a ProjectD-t?
Szintén érdekelne, hogy a két másik rendszer is Fantasy Heartbreaker, vagy netán a szerzőik úgy látták, hogy talán 2018-ban már felesleges időpazarlás feltalálni a kereket?

Engem ez annyiban érint, hogy május 31-ig el kéne tudni döntenem, hogy az LTK meg fog-e valaha jelenni, vagy ahogy azt valaki olyan találóan megfogalmazta, éppen most veritek-e be az utolsó szögeket a koporsójába?
Meg persze nagyon szívesen olvasgatnék már MAGUS anyagokat, amik most a fiókban pihennek, amíg ti a bizonyára sokkal kerekebb kerék elkészítésével töltitek az időt.

Köszi a választ, sokat segítene.
NoiseEHC

Thomas írta:

Üdv Raon!

Köszi a kimerítő választ, így sokkal érthetőbbé vált az a pár mondat.  wink  big_smile

Tudnék még sokat kérdezni a témában, de azt érzem, hogy ezekre a kérdésekre most nem tudnál vagy nem adhatnál választ még, így csak annyit kérdeznék, hogy milyen végső dátumot tűztetek ki magatoknak a "merre tovább" kérdés eldöntésére?

Köszi;
Thomas

Szia!
Köszi a megértést! A végső dátum május vége.
üdv,
Raon

NoiseEHC írta:
Raon írta:

Na helló!

Mostanra már le is telt az egy hónap, meg lehet tudni, hogy akkor kukáztátok-e a ProjectD-t?
Szintén érdekelne, hogy a két másik rendszer is Fantasy Heartbreaker, vagy netán a szerzőik úgy látták, hogy talán 2018-ban már felesleges időpazarlás feltalálni a kereket?

Engem ez annyiban érint, hogy május 31-ig el kéne tudni döntenem, hogy az LTK meg fog-e valaha jelenni, vagy ahogy azt valaki olyan találóan megfogalmazta, éppen most veritek-e be az utolsó szögeket a koporsójába?
Meg persze nagyon szívesen olvasgatnék már MAGUS anyagokat, amik most a fiókban pihennek, amíg ti a bizonyára sokkal kerekebb kerék elkészítésével töltitek az időt.

Köszi a választ, sokat segítene.
NoiseEHC

Bevallom, nem is értem, ezzel mi volt a cél - te erre tényleg érdemi választ várnál, vagy az lett volna a provokáció lényege, hogy a stílusodra reagáljak? Az egy sokhelyütt meglévő, óriási félreértés, hogy nekünk bármilyen efféle rajongói jelzésre is kizárólag végtelen türelemmel és tényszerűen reagálni kell. Miért kellene? Füstölögni, dúlni-fúlni tudsz te magadban is, mi nem kellünk hozzá.

Közösségi finanszírozásra nem gondoltatok? Én habozás nélkül támogatnám a projektet. Jó lenne látni végre egy minőségi kiadványt, egy igazi ‘definitive’ kiadást. smile

Iskandar írta:

Közösségi finanszírozásra nem gondoltatok? Én habozás nélkül támogatnám a projektet. Jó lenne látni végre egy minőségi kiadványt, egy igazi ‘definitive’ kiadást. smile

LOL

Iskandar írta:

Nem gondoltunk. Ha lehetek őszinte, én szívem szerint mindenkivel személyesen fognék kezet, akiben a M* 25 éves, meglehetősen sajátos története után is megmaradt annyi bizalom és brand-szeretet, hogy ilyesmire igent tudjon mondani - ezért minden elismerésem neked is, de tényleg. Viszont szerintem ez sem garantálhatna sikert, így meg nem éri meg a kockázatot. Az elmúlt 15+ év minden projekjét végigkövettem, azokat is, ahol voltak jelentős anyagi források - hogy mennyi jó rendszer készült el, azt láthattuk.
Szerintem ilyen múlt után rég ideje lenne annak, hogy a brand adjon vissza valamit a rajongóknak - előbb legyen egy minőségi munka, afféle alapkőletételnek, és minden másról csak ezután érdemes beszélni.

Raon írta:
Iskandar írta:

Nem gondoltunk. Ha lehetek őszinte, én szívem szerint mindenkivel személyesen fognék kezet, akiben a M* 25 éves, meglehetősen sajátos története után is megmaradt annyi bizalom és brand-szeretet, hogy ilyesmire igent tudjon mondani - ezért minden elismerésem neked is, de tényleg. Viszont szerintem ez sem garantálhatna sikert, így meg nem éri meg a kockázatot. Az elmúlt 15+ év minden projekjét végigkövettem, azokat is, ahol voltak jelentős anyagi források - hogy mennyi jó rendszer készült el, azt láthattuk.
Szerintem ilyen múlt után rég ideje lenne annak, hogy a brand adjon vissza valamit a rajongóknak - előbb legyen egy minőségi munka, afféle alapkőletételnek, és minden másról csak ezután érdemes beszélni.

Bárhogy is alakuljon az új M.A.G.U.S. sorsa, én kíváncsian és türelmesen várom a végeredményt. A szabályrendszer miatt ne fájjon a fejetek (mindig is lesznek elégedetlenkedők), ha a hangulat a helyén lesz, akkor nagy gond nem lehet. Sok sikert!

Iskandar írta:
Raon írta:

Bárhogy is alakuljon az új M.A.G.U.S. sorsa, én kíváncsian és türelmesen várom a végeredményt. A szabályrendszer miatt ne fájjon a fejetek (mindig is lesznek elégedetlenkedők), ha a hangulat a helyén lesz, akkor nagy gond nem lehet. Sok sikert!

Tudod, volt anno egy ÚTK című M* kiadvány. Hangulatra az is király volt, de a delta és GA szerint a rendszere elavult, meg kalózkiadvány is, meg a jóég tudja még mi. Kár hogy azóta sem sikerült még hasonlót se alkotni. Se hangulatra, se rendszerre. És ez a regényekre is igaz.

Utoljára Envo szerkesztette (2018.05.05. 23:22:41)

Raon írta:

Bevallom, nem is értem, ezzel mi volt a cél - te erre tényleg érdemi választ várnál, vagy az lett volna a provokáció lényege, hogy a stílusodra reagáljak? Az egy sokhelyütt meglévő, óriási félreértés, hogy nekünk bármilyen efféle rajongói jelzésre is kizárólag végtelen türelemmel és tényszerűen reagálni kell. Miért kellene? Füstölögni, dúlni-fúlni tudsz te magadban is, mi nem kellünk hozzá.

A cél az lett volna, hogy kiprovokáljak bármiféle konkrétumot, de úgy látszik, rossz helyen próbálkoztam. Mindenesetre, a válaszod azt hiszem, így is eldöntötte a dilemmámat...

Envo írta:
Iskandar írta:

Tudod, volt anno egy ÚTK című M* kiadvány. Hangulatra az is király volt, de a delta és GA szerint a rendszere elavult, meg kalózkiadvány is, meg a jóég tudja még mi. Kár hogy azóta sem sikerült még hasonlót se alkotni. Se hangulatra, se rendszerre. És ez a regényekre is igaz.

RPG körökben döbbenetes tájékozatlanság dívik UTK ügyben - ami annyiban nem csoda, hogy a  dezinformálás az egyik félnek mindvégig érdekében állt. Maradjunk annyiban, hogy az elmúlt években az UTK egy sor extra lehetőséget is kapott, és kizárólag az alkotóján múlt, hogy minden maradt a jelenlegi felállásban. Persze erről is jöhet majd másféle infó - én csak  saját hitelességem tudom ebbe beletenni: az egyeztetéseket eleve én indítottam el, illetve az összes részletre ráláttam, vagy személyesen ott voltam.
A világ legkönnyebb, legkézenfekvőbb dolga ebben a kérdésben a DV-re és Andrásra tolni a felelősséget - de akit érdekel a valóság is, az könnyen visszavezetheti ezt még triviálisabb okokra (úgy is mint presztízs, befolyás, kapzsiság).

Iskandar írta:
Raon írta:

Köszi szépen, azon vagyunk, hogy minél több minden klappoljon. smile

NoiseEHC írta:
Raon írta:

A cél az lett volna, hogy kiprovokáljak bármiféle konkrétumot, de úgy látszik, rossz helyen próbálkoztam. Mindenesetre, a válaszod azt hiszem, így is eldöntötte a dilemmámat...

Ezt nem is feltétlenül neked írom, de páran olvasnak minket, meg tanulságul jól jöhet, szóval rögzítsük az utókornak.
Dehogy az volt a cél, legalább hazudni ne hazudj már - ne felejtsd el, hogy vannak, akik 10+ éve látnak már a fórumokon. smile
Benned a látszat szerint jó eséllyel már az előző hozzászólásod előtt megvolt a neked szükséges válasz igénye - és eleve azért fogalmaztad meg a bejegyzésed úgy, ahogy, hogy az általad elvárt reakció szülessen. Gondolom ezt így akkor majd lehet lobogtatni más fórumokon, hogy te megpróbáltad, de hát látjátok, milyenek ezek... smile Amivel amúgy természetesen semmi gond, ez bárki előtt szabad választás - de miért kell hozzá ezt a tesco-gazdaságos szintű manipulációs trükköt előadni?
Illetve az merült még fel bennem, hogy aki az efféle izékeveréssel pontosan azt csinálja kicsiben, mint amitől a M* történetét beárnyékolta a hatalmasságok játszmázása nagyban, az mégis milyen erkölcsi alapon és milyen vélt piedesztálról oszt le más rendszerfejlesztőket, akik amúgy ténylegesen létrehoztak valamilyen kész terméket?
Ezek az emberek saját szabadidejükből, és legfőképpen játékszeretetből megcsinálták azt, amiről a legtöbb játékos csak beszélgetni/fórumozni szeret - én azt gondolom, hogy ez azért meg kellene érjen számukra egy minimális tiszteletet (még ha esetleg amit csináltak az nem jó, nem előrelépés, akkor is).

De akkor íme a rövid verzió: engem szapulhatsz bátran, ezt néha amúgy is nagy kedvvel csinálod - lelked rajta, ez a te döntésed. De őket nem, vagy legalábbis nem teheted meg következmények nélkül, mert nem hagyom. Ez így elég egyértelmű határ?

Raon írta:

Ezt nem is feltétlenül neked írom, de páran olvasnak minket, meg tanulságul jól jöhet, szóval rögzítsük az utókornak.
Dehogy az volt a cél, legalább hazudni ne hazudj már - ne felejtsd el, hogy vannak, akik 10+ éve látnak már a fórumokon. smile
Benned a látszat szerint jó eséllyel már az előző hozzászólásod előtt megvolt a neked szükséges válasz igénye - és eleve azért fogalmaztad meg a bejegyzésed úgy, ahogy, hogy az általad elvárt reakció szülessen. Gondolom ezt így akkor majd lehet lobogtatni más fórumokon, hogy te megpróbáltad, de hát látjátok, milyenek ezek... smile Amivel amúgy természetesen semmi gond, ez bárki előtt szabad választás - de miért kell hozzá ezt a tesco-gazdaságos szintű manipulációs trükköt előadni?
Illetve az merült még fel bennem, hogy aki az efféle izékeveréssel pontosan azt csinálja kicsiben, mint amitől a M* történetét beárnyékolta a hatalmasságok játszmázása nagyban, az mégis milyen erkölcsi alapon és milyen vélt piedesztálról oszt le más rendszerfejlesztőket, akik amúgy ténylegesen létrehoztak valamilyen kész terméket?
Ezek az emberek saját szabadidejükből, és legfőképpen játékszeretetből megcsinálták azt, amiről a legtöbb játékos csak beszélgetni/fórumozni szeret - én azt gondolom, hogy ez azért meg kellene érjen számukra egy minimális tiszteletet (még ha esetleg amit csináltak az nem jó, nem előrelépés, akkor is).

De akkor íme a rövid verzió: engem szapulhatsz bátran, ezt néha amúgy is nagy kedvvel csinálod - lelked rajta, ez a te döntésed. De őket nem, vagy legalábbis nem teheted meg következmények nélkül, mert nem hagyom. Ez így elég egyértelmű határ?

Hát, először is, hadd gratuláljak a távkiértékeléshez, mindig örülök neki, ha valaki megmondja nekem, hogy mire is gondolok, mert nyilván magamtól rosszul tudom. Ahhoz is gratulálok, hogy ezt sikerült úgy megejteni, hogy pontosan 0 (azaz nulla) információt közöltél a kirohanásoddal a fejlesztésről, mások biztosan elszólták volna magukat valahol, de te nem hibázol! Azt mondjuk nem tudom, a smájlikat minek írtad bele, én ugyanannyira sértőnek találom, például, hogy lehazugozol, mint te az én eredeti kérdésemet, és szerintem viccesnek sem lehet nevezni.

Abban tökéletesen igazad van viszont, hogy az eredeti kérdésfeltevés szándékosan provokatívan lett megfogalmazva, mert reménykedtem benne, hogy elég sokkoló ahhoz, hogy magadba nézz, de most már nyilvánvaló, hogy ez soha nem fog megtörténni.

Részemről semmiféle játszmázás nincs. Annyit látok csak, hogy a mostani fejlesztés (vagy netán fejlesztések), pontosan ugyanolyan, mint a Luníros bagázsé. Legalább ti nem ígértek meg mindent, hanem csak semmilyen konkrét információt sem közöltök, pont, mint ők tették, ez tényleg sokkal jobb, mit mondjak...

Eddig mondjuk abban a hitben éltem, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni, például rendszer-fejlesztőként egy rendszer kifejlesztésével, de ezek szerint ezt is rosszul tudtam. Valami furcsa módon, a mostani versenyen, amit ugyanazért indítottam, mint a Luníros esetben, 11 ember a saját szabadidejükből, és legfőképpen játékszeretetből megcsinálták azt, amiről a legtöbb játékos csak beszélgetni/fórumozni szeret, és lerakott az asztalra egy rendszert, amiről lehet beszélgetni. Képzeld el, a legutolsó helyezettet is tisztelem.

De megértettem, hogy többet ne írjak semmit ide, mert kimoderálod. Rosszhiszeműséged határtalan, 10+ éve is azért szakadt meg kis levelezésünk mert úgy éreztem, hogy mintha nem is ugyanazt a nyelvet beszélnénk (*).

* ui:
Megjegyzem, a legutolsó válaszom meg is írtam, csak még pár hivatkozás kellett volna bele, hogy semmilyen módon ne tudd félreérteni, mint az előzőket, de aztán a Drafts mappába rohadt... Mondjuk akkor még tök naiv voltam, ma már bizonyíték nélkül nem hinnék abban, hogy emberek vissza tudnának táncolni a rosszhiszeműség végtelen ciklusából.

ui2:
Személy szerint, meg sírnom kell, ha arra gondolok, hogy ahelyett, hogy a Férgek aranykora befejezésén ügyködnél, erre a szerintem teljesen értelmetlen rendszer-fejlesztésre pazarolod energiáidat, de ez csak az én személyes problémám.