Hozzászólás: Ajánlások

Az egyik kedvencem volt a Legends of the Five Rings Klánháborúk sorozata. Van egy 5 részes sorozat is, a The Four Winds saga. Én szívesen olvasnám azt is.

Robert Silverberg neve nem merült fel esetleg.
Tudom hogy a Majipoor könyvek a Galaktikánál vannak, de más könyvei is érdekesek lehetnek.
Aki olvasott tőle valamit angolul, esetleg írhatna egy rövid ajánlót.

Tisztelt Szerkesztők!

Érdemes még ajánlókat írni, vagymajd esetleg az első szavazás lezárulása után ?

OunGrohonur írta:

Tisztelt Szerkesztők!

Érdemes még ajánlókat írni, vagymajd esetleg az első szavazás lezárulása után ?

Érdemes, a beérkezett ajánlásokat a szavazástól függetlenül kitesszük.
Meg az sosem jöhet rosszul, ha a szavazás miatt megnövekedett olvasottság kiterjed az ajánlói fórumokra is. smile

Valentine írta:

Tudom hogy a Majipoor könyvek a Galaktikánál vannak, de más könyvei is érdekesek lehetnek.

Nicked alapján ez a feladat rád vár smile

Jack L. Chalker  könyveiről nem írna valaki egy ajánlást?

Valentine írta:

Szerintem életműve alapján 1-2 könyv járna neki a mesterművek között. Mondjuk pl. a Downward to Earth

Margaret Weis és Tracy Hickman-tol végig olvasnám a Halálkapu sorozatot.

Sziasztok!

Hétvégén kipróbáltuk a Tokió királya társast (még nincs hozzá topic nyitva), 6 játékos módban.
A szabályokat hamar megértette mindenki, egész egyszerű és gyors a játékmenete, míg a fejlesztő kártyák gondoskodnak a mélyebb stratégia lehetőségéről és a változatosságról. Még csak két teszt kör volt, de jó kis party játéknak ígérkezik.  cool

Utoljára Lasy szerkesztette (2016.01.11. 09:54:16)

Sziasztok!

Egy olyan történelmi kaland sorozatot javasolnék kiadásra, amely nagyon közel állna a szívemhez, ha megjelenne magyarul, és talán a szélesebb olvasóközönséget is meg lehetne célozni vele, lévén Magyarországon eddig meg nem jelent, de külföldön –tudtommal– igen népszerű és klasszikus regényekről van szó. C. S. Forester napóleoni háborúk korában játszódó, az angol tengerésztiszt, Horatio Hornblower kalandjairól szóló sorozatára gondolok. Magyarul csak egy rész jelent meg a tízkötetes regényfolyamból Őfelsége kapitánya címmel, két alkalommal: egyszer még '45 előtt, aztán '89-ben. (Ha van jelentősége, ez a Moly.hu-n jelenleg 87%-os értékelésen áll.)

Én a sorozatra még akkor figyeltem fel, amikor a belőle készült –egyébként nagyon színvonalas–, Ioan Gruffudd főszereplésével készült tv sorozatot vetítette a Magyar Televízió valamikor a kétezres évek elején. A sorozatból sajnos csak 8 egész estés epizód készült, ezek is csak három regény cselekményét dolgozták fel.

Az eredetileg 1937 és 1967 között megjelent könyvsorozat Hornblower karrierjét mutatja be, amint egyre feljebb és feljebb küzdi magát a brit haditengerészet ranglétráján, miközben hajójával bejárja a világ tengereit és számtalan kalandban vesz részt.

A sorozat szerintem jól illeszkedne a MesterMűvek történelmi alfolyamába. Számot tarthatna a kalandos, hajós, háborús történelmi regények iránt érdeklődő olvasók érdeklődésére. Ráadásul hiánypótló lehetne a magyar piacon a sorozat és még azt sem tartom kizártnak, hogy elérhetné a Cornwell Sharpe sorozatának sikerét.

Mi a véleményetek?

Szia!
Elöljáróban: én is örülnék még további C. S. Forester regények kiadásának, illetve más tengerész/kalandregények kiadásásnak is - Kenneth Roberts, J. F. Cooper tengerészregényei, stb... (akár más kiadótól is...  tongue )
Mondjuk szerintem (sajnos) pont a sorozat-jelleg miatt ez hátrány is...
De azért pár kiegészítést/pontossítást tennék:
A Hornblower sorozatból 5 regényt jelent meg magyarul. Az itthon legismertebb regény, az Őfelsége kapitánya 3 kötetet ölel fel (a szerző által először megírtak közül, mivel a későbbiek folyamán visszatért a főhős fiatalabb énjéhez is...). 1947-ben még megjelent a Hornblower parancsnok és Lord Hornblower is magyar kiadásban (tény, antikvárban is nehezebben elérhető). Még 1948-ban is megjelent tőle Az Afrikai Királynő, de a későbbi könyvkiadás már csak 1 novellára méltatta az Ő.k. '89-es újrakiadásig (na, 1984-ben egy krimije is megjelent...).
Üdv

Utoljára laszlokiraly75 szerkesztette (2018.04.02. 21:47:35)

laszlokiraly75 írta:

Szia!
Elöljáróban: én is örülnék még további C. S. Forester regények kiadásának, illetve más tengerész/kalandregények kiadásásnak is - Kenneth Roberts, J. F. Cooper tengerészregényei, stb... (akár más kiadótól is...  tongue )
A Hornblower sorozatból 5 regényt jelent meg magyarul. Az itthon legismertebb regény, az Őfelsége kapitánya 3 kötetet ölel fel (a szerző által először megírtak közül, mivel a későbbiek folyamán visszatért a főhős fiatalabb énjéhez is...). 1947-ben még megjelent a Hornblower parancsnok és Lord Hornblower is magyar kiadásban (tény, antikvárban is nehezebben elérhető). Még 1948-ban is megjelent tőle Az Afrikai Királynő, de a későbbi könyvkiadás már csak 1 novellára méltatta az Ő.k. '89-es újrakiadásig (na, 1984-ben egy krimije is megjelent...).
Üdv

Szia!
Köszönöm a pontosítást és kiegészítést! Az meglepett, hogy az Őfelsége kapitánya három regényt tartalmaz. Régen olvastam, erre egyáltalán nem emlékeztem. Lehet, hogy azért nem tűnt fel, mert összefüggnek a történések és a regények közvetlenül egymás után játszódnak.
Én sem látok sok esélyt arra, hogy a Delta a szárnyai alá vegye a sorozatot, de ki tudja?  smile Azt tökéletesen megérteném, ha a kiadó nem szeretne egy tízkötetes sorozatot a MM történelmi sorozatán belül. De akkor kiadhatnák MM logó nélkül is... vagy mondjuk lehetne új sorozat: MesterMűvek: tengeri kalandok big_smile

laszlokiraly75 írta:

Szia!
Üdv

Vicces, hogy pont 6 napja fejeztem be az Őfelsége kapitányát (immár 5-dik alkalommal) és most kezdem a Hornblower parancsnokot. Örülök, hogy ajánlgatjátok, már egyszer én is bedobtam, de sajna nem haraptak rá. A napóleoni háborúk a tengeren vonal pedig nem lenne rossz, az angoloknak ez olyan, mint nekünk a törökök.
btw Forestertől még megjelent a Konvoj a láthatáron és a Tábornok is. Bár szerintem csak a Hornblowerekkel érdemes foglalkozni. Még érdekes lehet Dudley Pope: A tenger farkasai ( ez is egy sorozat, de csak ez jelent meg magyarul), valamint a Kapitány és katona sorozat....

Sziasztok ismét!

Szeretném elolvasni és megkaparintani eredetiben az ŐSzi alkony sárkányait. Tudom, e-bookban fent van, de az nem az igazi sad
sajnos a Dragonlance nekem teljesen kimaradt az életemből.
Egyébként ajánljátok? érdemes elkezdeni? Eddig a Káosz sorozatot és a Cherubion sorozatot olvastam újra meg újra, de most találkoztam csak ezzel a sorozattal.
Illetve melyik Hickman-Weis könyv jó még, ha ezt nem tudnám beszerezni?

Köszi!

Forca Barca!

Zsilie írta:

Sziasztok ismét!

Szeretném elolvasni és megkaparintani eredetiben az ŐSzi alkony sárkányait. Tudom, e-bookban fent van, de az nem az igazi sad
sajnos a Dragonlance nekem teljesen kimaradt az életemből.
Egyébként ajánljátok? érdemes elkezdeni? Eddig a Káosz sorozatot és a Cherubion sorozatot olvastam újra meg újra, de most találkoztam csak ezzel a sorozattal.
Illetve melyik Hickman-Weis könyv jó még, ha ezt nem tudnám beszerezni?

Köszi!

Igazából én az 55-ből 30 at olvastam, de amit ajánlanék is, azok a lentiek. Viszont a sorrend számít, bár a Huma játszódik legkorábban, mégis tartanám a lenti sorrendet.

Margaret Weis – Tracy Hickman: Az őszi alkony sárkányai
Margaret Weis – Tracy Hickman: A téli éj sárkányai
Margaret Weis – Tracy Hickman: A tavaszi hajnal sárkányai

Richard A. Knaak: Huma legendája

Margaret Weis – Tracy Hickman: A törpetárnák sárkányai
Margaret Weis – Tracy Hickman: A sötét égbolt sárkányai
Margaret Weis – Tracy Hickman: Az aranyszemű mágus sárkányai