Hozzászólás: Mesterművek - Történelmi

wizzaird írta:

Csatlakozom. Nagyon jó. Jöhet a következő.

Előrendelhetővé tették a Szürke Hajadont!

Nagyon szép a Szürke Hajadon..és nagyon jó az előszó big_smile

Tegnap fejeztem be A Fehér Sereget. Eddig is szerettem Conan Doyle-t detektív– és rémtörténetei okán, örülök, hogy ezúttal sem kellett csalódnom benne! Jól döntöttetek, hogy kiadtátok ezt a regényét is, sok örömet szereztetek vele!
Egyetlen apróság zavart a kiadásban, éspedig a francia nyelvű részletek fordításának hiánya. Sajnos nem tudok franciául, ezért örültem volna, ha lett volna magyar fordítás a kötet végén. A „mon petites”, a „camarades”, „bon jour, ma belle dame” még nem is jelentett gondot (ezek elég közismert kifejezések), de pl. a 98. oldal verse már igen. Tudom, hogy nem befolyásolta a cselekmény érthetőségét és nagyjából ki is lehetett következtetni, miről is szólhat, de itt kifejezetten örültem volna egy magyar fordításnak.
Összességében nagyon jó könyv A Fehér Sereg, kíváncsian várom Sir Nigel további történeteit és persze a további történelmi MesterMűveket!

A Szürke Hajadon a következő könyv amit olvasni fogok.Már tervezem a történelmi sorozat helyét a polcomon(az eddigi két kötetnek még nem kell külön polc,de remélem ,hogy hamar igény lesz rá.)-Egyébként nagyon igéretesen indul a sorozat.Remélem ,hogy Sir Nigel-re nem kell annyit várnom,mint Robert E. Howard kereszteslovagos művére.

Az ekultura interjú után, még kiváncsibb vagyok a következő történelmi mesterműre.Természetesen a Sir Nigel utáni kötetre gondoltam! smile

Angus Watsonról még mindig nem tudni semmit?-Korábban elhangzott az ő neve is.

Emilio Salgaritól a Sandokan sorozat? Van vagy 10-11 része, szívesen elolvasnám  smile