Hozzászólás: E-könyv hibabejelentő

Gambit írta:

Elnézést kérek a hosszas várakozástért (ilyesmit általában azonnal el szoktam intézni, tényleg nagyon sok minden torlódott össze, ezért csúsztam ennyit). Mindkét hibát javítottam!

Köszönöm  smile

„Szeretem a könyvet, és úgy nézek rá mindig, mint a csodára. Mint elmúlt vagy élő lelkek néma- vagy hangosfilmjére, titkos jelekbe zárt örömére vagy fájdalmára.”

Vennék e-könyvet, de a fizetésnél csak a paypal jön fel, nekem nincs olyan. Nem lehetne kártyázni, korábban is így vettem? Vagy még ezen az egyszerű felületen is elnéztem valamit?

Peregrine írta:

Vennék e-könyvet, de a fizetésnél csak a paypal jön fel, nekem nincs olyan. Nem lehetne kártyázni, korábban is így vettem? Vagy még ezen az egyszerű felületen is elnéztem valamit?

Nem néztél el semmit, a bankkártyás fizetés technikai hiba miatt szünetel, és csak jövő héten lesz ismét elérhető. Elnézést kérünk a kellemetlenségért!

"Itt vagyok, mint egy százszor elhajított kő."

Gambit írta:
Peregrine írta:

Nem néztél el semmit, a bankkártyás fizetés technikai hiba miatt szünetel, és csak jövő héten lesz ismét elérhető. Elnézést kérünk a kellemetlenségért!

Köszi, akkor majd a jövő héten veszem meg.

M. R. James: Szellemjárás Angliában, epub verzió:

Sok felesleges, vagy legalábbis furán elhelyezett formázás van a szövegben, pl. szó belsejében.

Példa: A STEINFELDI APÁT KINCSE (021.html)

Gyorsan, nehogy meggondoljam magamat, levertem a va<span class="t6">kolatot a megjelölt k</span><span class="t6">ődarab körül, majd a jobboldali résbe il</span><span class="t5">lesztettem a feszít</span><span class="t5">ővasat és nekiveselkedtem.

Ez Nook Simple Touchon azt eredményezi, hogy a "k ődarab" és "il lesztettem" -ként jelenik meg a két szó, mert a második felük pont új sorba kerül.
Nem világrengető probléma, de ha jut rá idő/energia, akkor érdemes lenne átnézni

Sziasztok.

Egy észrevételt szeretnék leírni. Mobi formátumnál van egy "Personal Doc tag", ahova a "[PDOC]" szöveg kerül. Kindle könyvolvasón két apró kellemetlenség adódik emiatt. Első, hogy a könyvek a "Books" kategória helyett a "Docs" kategória alatt látszódnak, a második, hogy a könyv borítóján alul egy "Personal" felirat jelenik meg, eltakarva pl.: a "MESTERMŰVEK" feliratot. Nem lehetne, hogy alapértelmezésben "[EBOK]" tag kerüljön a mobi könyvekbe? Egyébként nem nagy probléma, mert Calibre-vel a "[PDOC]" helyett "[EBOK]" taget beírva, majd egy mobi->mobi konvertálás után  már a jó helyre kerül a könyv, "Personal" felirat nélkül.

Üdv!

Terry Pratchett: Kallódó kontinens
Általában, ha egy mondat dőlt betűvel kezdődik, akkor az első két szó egybe van írva, valamint több helyen elütéseket találtam.

Terry Pratchett: Carpe Jugulum
Pont, mint az előzőnél.

Utóbb említett könyvet tegnap kezdtem el olvasni, ha gondoljátok akkor kiírom az összes általam talált hibát, sajnos az előző könyvnél nem volt ennyi eszem tongue

ferenci írta:

Tisztelt kiadó

Néhány észrevétel :

A Hetedíziglen: A metaadatait nézzétek át mert nekem mind a két formátumban a A döntés jóga metaadatokkal tudtam letölteni.

A döntés jóga: Mobi-ban egy 0 méretű fájt tölt le, de EPUB-ban rendesen lejött.

Bűvölet: Ugyan az mint A döntés jógánál

Az imént töltöttem le a Hetedíziglen-t és nekem úgy tűnik még mindig a Döntés joga metaadatai vannak benne.

Az utóbbi pár napban a még le nem töltött e-könyvek esetén a webáruház többször úgy érzékelte, mintha a vásárló nem lenne belépve, és nem indította el az automatikus letöltést. A hiba forrását ismerjük és dolgozunk az elhárításán! A kellemetlenségért elnézést kérünk!

Igen tisztelt mindenki!
Valami oknál fogva az e-könyveim letöltése menüben semmi módon nem tudom letölteni a mar megvásárolt könyveket. Státusz függőben felirat virít, letöltésre semmi mód. Én vagyok a technikai analfabéta vagy a szellem a gépezetben rakoncatlankodik?

Tisztelt kiadó

A Vándorlegény Mobi-ban nem tudom megnyitni a calibre-vel plusz az olvasómon se jelenik meg ha felmásolom rá.

Derfel írta:

Igen tisztelt mindenki!
Valami oknál fogva az e-könyveim letöltése menüben semmi módon nem tudom letölteni a mar megvásárolt könyveket. Státusz függőben felirat virít, letöltésre semmi mód. Én vagyok a technikai analfabéta vagy a szellem a gépezetben rakoncatlankodik?

E-mailt küldtem a teendőkről.

ferenci írta:

A Vándorlegény Mobi-ban nem tudom megnyitni a calibre-vel plusz az olvasómon se jelenik meg ha felmásolom rá.

Kérlek töltsd le újra, most már hibátlanul kell működnie!

Minden tökéletes köszönöm

Segítséget kérek. A webáruház bejelentkezésnél hibás jelszó vagy email cím hibaüzenettel nem enged be. A fórumot rendszeresen használom ott nincs gond a bejelentkezéssel. A profilomnál is ez az email cím szerepel hibátlanul. A webáruháznál is és a fórumnál is ezt az email címet adtam meg. Jelszavam pedig szintén megegyezik.
Segítséget kérek hogy vásárolni tudjak ill. újra hozzáférhessek a már megvásárolt könyveimhez.

Tudna valaki segíteni?

Frank írta:

Tudna valaki segíteni?

Ahogy tudok, szólok az illetékes személynek. Addig egy pici türelmet kérünk.  sad

Kriszti írta:
Frank írta:

Tudna valaki segíteni?

Ahogy tudok, szólok az illetékes személynek. Addig egy pici türelmet kérünk.  sad

Köszönöm az illetékeseknek, megoldódott a probléma.

Természetesen a vásárlás is megtörtént. smile

Találtam néhány hibát Robert Jordan: A világ szeme e-book kiadásának 2.1-es verziójában.

13. fejezet, Válaszutak

Kényelmesen elhelyezkedett, görnyedt derékkal ült a nyeregben, és árról álmodozott, hogy Tammel együtt terelgetik a nyájat egy dús, tömött pázsittal borított legelőn, miközben pacsirták dalolnak a tavaszi reggel szépségéről.

30. fejezet, Az árnyék gyermekei

Byar ekkor nézett először a foglyokra. Egwene hátrahőkölt a pillantása elől. Az arca éppolyan kifejezéstelen volt, mint a hangja, de beesett szemében kegyetlen fény csillogott, olyan jól láthatóan, mint Ba'alzamonéban a lángok.

Szerintem itt Egwene helyett Perrin hőköl hátra, mert ő találkozott álmában Ba'alzamonnal, Egwene nem.

47. fejezet, Újabb mesék a kerékről

Senki sem járhat olyan régen az Árnyékban, hogy he találhatná meg újra a fényt.

Sziasztok!

"A Vastörpe bosszúja" esetén a cím "A Király felemelkedése". Gondolom Ctrl+C és V hiba smile Mobi verzió esetén, epub-ot nem néztem.
Maga a könyv amúgy jó, csak a cím lett elírva.

Ettől az apróságtól eltekintve nagyon szuper! Örülök, hogy újra indultak az e-könyvek smile

Tisztelt Kiadó!

A Csillagok szikrái (e-könyv)-ben találtam néhány  hibát:

A Tigris egyetlen célja, hogy beépüljön közénk, felfedje a személyazonosságunkat, és átadjon a birodalmiaknak. Ha erre a szálra építjük ez fel elmúlt hónap eseményeit, akkor ellentmondásmentes képet kapunk.

Mindeközben Aliciát végig biztonságban tudatja egy szamuráj védelme alatt.

Ticcában egy pillanatra felmerült, hogy ő mit lenne képes megtenni a sajt testvéréért,

Persze mindegy, ő nem fog a segítséget kérni,

és azt az ügynököt is elvesztették. Csodálatosan, mondhatni tündérmesébe illő módon elveszették!

Közben Mitzuki begyűrte a lábához a légzsákja maradékától, őt elengedte a biztonsági öv is

– Hagy őket, hagy örüljenek egymásnak.

Üdvözlettel

Ambrusch

Ambrusch írta:

Tisztelt Kiadó!

A Csillagok szikrái (e-könyv)-ben találtam néhány  hibát:

A Tigris egyetlen célja, hogy beépüljön közénk, felfedje a személyazonosságunkat, és átadjon a birodalmiaknak. Ha erre a szálra építjük ez fel elmúlt hónap eseményeit, akkor ellentmondásmentes képet kapunk.

Mindeközben Aliciát végig biztonságban tudatja egy szamuráj védelme alatt.

Ticcában egy pillanatra felmerült, hogy ő mit lenne képes megtenni a sajt testvéréért,

Persze mindegy, ő nem fog a segítséget kérni,

és azt az ügynököt is elvesztették. Csodálatosan, mondhatni tündérmesébe illő módon elveszették!

Közben Mitzuki begyűrte a lábához a légzsákja maradékától, őt elengedte a biztonsági öv is

– Hagy őket, hagy örüljenek egymásnak.

Üdvözlettel

Ambrusch

Nagyon szépen köszönjük. Javítani is fogjuk őket, azonnal. És ha még találsz azt is köszönjük. Ha pedig nem, annak még jobban örülünk. smile

Nuwiel írta:

Találtam néhány hibát Robert Jordan: A világ szeme e-book kiadásának 2.1-es verziójában.

13. fejezet, Válaszutak

Kényelmesen elhelyezkedett, görnyedt derékkal ült a nyeregben, és árról álmodozott, hogy Tammel együtt terelgetik a nyájat egy dús, tömött pázsittal borított legelőn, miközben pacsirták dalolnak a tavaszi reggel szépségéről.

30. fejezet, Az árnyék gyermekei

Byar ekkor nézett először a foglyokra. Egwene hátrahőkölt a pillantása elől. Az arca éppolyan kifejezéstelen volt, mint a hangja, de beesett szemében kegyetlen fény csillogott, olyan jól láthatóan, mint Ba'alzamonéban a lángok.

Szerintem itt Egwene helyett Perrin hőköl hátra, mert ő találkozott álmában Ba'alzamonnal, Egwene nem.

47. fejezet, Újabb mesék a kerékről

Senki sem járhat olyan régen az Árnyékban, hogy he találhatná meg újra a fényt.

Újabb olvasás után bővíteném a hibák listáját A világ szeme e-könyv kiadásának 2.1-es verziójában:

Első fejezet: Tamnek volt egy bizonytalan érzése, hogy valami nincs rendben a lovassal kapcsolatban, de minden figyelmét lekötötte a csuklya árnyékos nyílása.

Itt nem Tamnek, hanem Randknek van bizonytalan érzése, Tamnek csak ezután fog szólni.

Első fejezet: Ez után a tél után, gondolta Rand, érthető, hogy már ti téleste is elég ürügy neki, hogy ne várjon holnapig.

Az a ti valószínűleg fölösleges.

Első fejezet: Mindenki arról panaszkodik, sőt, néhányan, akiknek pedig több eszük is lehetne, erről várják el, hogy rendbe hozzam.

Nem inkább tőlem?

Második fejezet: Amikor Cenn Buie tavaly gyermeknek hívta, fejbe vágta a botjával, pedig Cenn a falutanács tagja, meg még a nagyapja is lehelne.

A nagyapja is biztos lehel, de talán inkább lehetne.

Ewinnelmég az álla is leesett.

Ewinnek biztos Nynaeve segítségére volt szüksége, hogy visszaragassza az állát.

Hetedik fejezet: Idefelé jövet próbálta meggyőzi magát: attól még, hogy tudja, ki... micsoda a nő, egy cseppet sem fog másképp kinénzi.

A lovagok azt mondják, (meggyőz)ni!

Tizenkettedik fejezet: Lan zabostarisznyákat és némi zabot is csomagolt mindanynyiuknak, de amikor le akartak nyergelni, megállította őket.

Ez magáért beszél.

Tizennyolcadik fejezet: ACAEMLYNI ÚT

Onnan hiányzik egy kis űr.

Tizennyolcadik fejezet: Kitudja, mi történhet, ha egy aes sedai és egy őrző veszekszik?

Te is fiam, Szóköz?

Huszonötödik fejezet: Bela, aki amúgy is állandó feszültségben élt a farkasok miatt, felnyihogott, és majdnem ledobta Egwene-t, de Perrin egy pillanat előkapta a parittyáját, és már pörgette is a feje fölött Kutyák ellen nincs szükség fejszére.

Pont kellene oda egy pont.

- Mi van veled, Mat? Te nem vagy ilyen. Napok óta nem hallottalak nevetni.
- Egyszerűen csak nem szeretem, ha vadásznak rám, mint egy nyúlra - vágott vissza Rand.

Korai még megőrülnie, ne vágjon már vissza magának smile

Negyvenedik fejezet: Síri csendbe dermedt a terem, amit végül azt tört meg, hogy Morgase olyan hangosan fújta ki a levegőt, mintha ez lenne az utolsó lélegzete.

Negyvennegyedik fejezet.A fogadás kölcsönadott neki egy pejt.

Fogadjunk, hogy a fogadós volt!

Az övén lógó fejsze nyelét simogatta, mintha nem is lenne tudatában, mit csinál; közben félig dünnyögött, félig morgott, de olyan vadállatian, hogy Rand hátán a hideg futkározott tőle.

A helyesírás-ellenőrző nem húzza alá, de inkább vadállatiasan.

A Nagy Hajtóvadászatban is találtam pár hibát, de jóval kevesebbet, mint az első részben.

Tizenkettedik fejezet.:

A barátnőd, Nynaeve pedig mar a Folyó Királynője fedélzetén van.

Tizenötödik fejezet:

Nem látott egyetlen maradat vagy állatot sem.

Huszonnyolcadik fejezet:

Az aes sedai egyébként egyre többet merült a gondolataiba, de sosem említette, mint töpreng.

Akik visszajönnek, meg vannak bélyegezve, hogy azok, amik. tudós asszonyok, vagy klánfőnökök.

Harminchatodik fejezet (Alar helyett Alan):

Alan kérdően nézett rá, de az aes sedai fennhangon nem mondott többet.

Harminckilencedik fejezet címe:

SZŐKÉS A FEHÉR TORONYBÓL

Negyvenötödik fejezet (mondatvégi írásjel):

Egy bokor alá rejtettem a testét,
Rand döbbenten meredt rá.

Utoljára Nuwiel szerkesztette (2018.04.23. 14:10:51)

Gambit írta:
Derfel írta:

Igen tisztelt mindenki!

E-mailt küldtem a teendőkről.

Szintén ilyen gondom van! Megkaphatnám én is az e-mailt?

Köszönöm