Hozzászólás: Hírek, általános beszélgető

NoiseEHC:
A távkiértékelés fogalmát tudni kellene helyesen használni, idézek magamtól:
"Benned a látszat szerint... "
Ha számodra nem szimpatikus ez a látszat, te tudsz tenni ellene. Mondjuk ilyen mártíromsággal biztos nem megy.
Azt sem írtam sehol, hogy kimoderállak - eddig sem tettem, senkivel, ezután sem tervezem. Ennyit az örök rosszindulatról.

Az itteni rend nem túl bonyolult - mindösszesen annyit kell belátni hozzá, hogy a M* kényes helyzetében sokféle indulat érthető és tolerálható, de nem a végtelenségig. Ráadásul nekem itt nagyon választásom sincs, amikor olyan helyzet van, hivatalból is intézkednem kell, ez van.

Például a releváns téma kapcsán abszolút értem az információhiányból származó csalódottságot, és nem csak nálad, mindenkinél, de a részemről ez szimpla következetesség - amikor lesz érdemi infó, megírom, tervekről, reményekről a lehető legkevesebbre szorítkozom. Aki csinált már ilyet, az pontosan tudhatja, miért ez a legkézenfekvőbb (és talán legnehezebb) eljárás.

Pár dolgot külön, hátha értékelhető a lezárás-nyitás jelleg.
Neked szemlátomást vannak alapfeltevéseid, és a beszélgetés alatt azt érted, hogy ezekre végül találsz-e igazolást vagy sem - én kategorikusan másképp működöm, szerintem régen is ezért érezhetted úgy, hogy nem egy nyelvet beszélünk.
Például az itteni, más fejlesztőket érintő, "feltalálják-e a kereket" megjegyzésed mögött szerintem (és akkor itt most bevallottan távkiértékelek) az az alapfeltevésed húzódhat meg, miszerint teljesen agyhalott dolog bármilyen új rendszermotorban gondolkodni, át kellene venni valamilyen szabad liszenszeset, és azt pofozgatni. Eme alapfeltevés mögött ugye az a további vélelmezés, hogy mi is ilyen hülyék lennénk, mert nálunk is maga az alapmotor fejlesztgetés tart ennyi ideig - pedig nem. És akkor innentől máris borult minden.
Persze ettől még lehetünk hülyék, de nem ezért és nem emiatt.

Annak örülök, hogy a versenyre nevezettek munkáját tiszteled - és azt is értem, hogy számodra pedig pont ez jelenti a lényeget, hogy legyen mit méricskélni, legyen min gondolkodni, legyen miről eszmét cserélni. Látod, én meg ezt tisztelem mindenkiben, akit ennyire foglalkoztat a téma - és benned is. Még ha amúgy egy csomó mindenben nem értünk egyet, mert másképp látunk dolgokat, ez ezt a részét sosem fogja erodálni.

A fentiek kapcsán is ennyi részemről a lényeg: egy bizonyos stílus itt nem fér bele, de amúgy én sosem emberek, hanem ügyek mentén foglalok állást, azaz ha lesz bármilyen új, normális stílusban felvetett bejegyzésed, arra a mostani esettől függetlenül válaszolni fogok. Ez meg az én keresztem, hogy ebben nem úgy működök, mint a legtöbben mások.

Ami pedig a Férge aranykorás megjegyzést illeti - látod, hogy csak egyetértünk valamiben száz százalékosan!
Igen, minden józan ész szerint rég azt kellene csinálnom, mint a többi (avagy kb. legtöbb) író, magasról tenni az rpg-re, és a kevés szabadidőt kizárólag saját projektekre fordítani. Nemrégiben kiszámoltam, hogy ha csak a mostani projektet nézzük, minimum két regény megírására való időm ment már el rá. És akkor a korábbi éveket már össze sem merem számolni.
Igen, erre már szerintem is bátran lehet azt mondani, hogy "nemnormális" - és még csak mentségem sincs rá, egyszerűen látom, hogy van, amit vagy megcsinálok én, vagy senki más.
Egyébként meg ez most már csak azért is kész lesz és jó lesz, elvégre csak egyszer van 25éves jubilleum. smile

Raon írta:
Envo írta:

Tudod, volt anno egy ÚTK című M* kiadvány. Hangulatra az is király volt, de a delta és GA szerint a rendszere elavult, meg kalózkiadvány is, meg a jóég tudja még mi. Kár hogy azóta sem sikerült még hasonlót se alkotni. Se hangulatra, se rendszerre. És ez a regényekre is igaz.

RPG körökben döbbenetes tájékozatlanság dívik UTK ügyben - ami annyiban nem csoda, hogy a  dezinformálás az egyik félnek mindvégig érdekében állt. Maradjunk annyiban, hogy az elmúlt években az UTK egy sor extra lehetőséget is kapott, és kizárólag az alkotóján múlt, hogy minden maradt a jelenlegi felállásban. Persze erről is jöhet majd másféle infó - én csak  saját hitelességem tudom ebbe beletenni: az egyeztetéseket eleve én indítottam el, illetve az összes részletre ráláttam, vagy személyesen ott voltam.
A világ legkönnyebb, legkézenfekvőbb dolga ebben a kérdésben a DV-re és Andrásra tolni a felelősséget - de akit érdekel a valóság is, az könnyen visszavezetheti ezt még triviálisabb okokra (úgy is mint presztízs, befolyás, kapzsiság).

Cuki, hogy pont nekem próbálod elmagyarázni, hogy mi volt anno. Node se baj, ami 2011 után történt, arra már amúgy se láttam rá rendesen, addig meg Rúna Tábor szervező lévén épp eléggé...

Envo írta:
Raon írta:

RPG körökben döbbenetes tájékozatlanság dívik UTK ügyben - ami annyiban nem csoda, hogy a  dezinformálás az egyik félnek mindvégig érdekében állt. Maradjunk annyiban, hogy az elmúlt években az UTK egy sor extra lehetőséget is kapott, és kizárólag az alkotóján múlt, hogy minden maradt a jelenlegi felállásban. Persze erről is jöhet majd másféle infó - én csak  saját hitelességem tudom ebbe beletenni: az egyeztetéseket eleve én indítottam el, illetve az összes részletre ráláttam, vagy személyesen ott voltam.
A világ legkönnyebb, legkézenfekvőbb dolga ebben a kérdésben a DV-re és Andrásra tolni a felelősséget - de akit érdekel a valóság is, az könnyen visszavezetheti ezt még triviálisabb okokra (úgy is mint presztízs, befolyás, kapzsiság).

Cuki, hogy pont nekem próbálod elmagyarázni, hogy mi volt anno. Node se baj, ami 2011 után történt, arra már amúgy se láttam rá rendesen, addig meg Rúna Tábor szervező lévén épp eléggé...

Te itt valamit félreértettél. Az általad írtakra ment másféle infó, nem neked, hanem be a közösbe, tisztázásképp - és pontosan a 2013-2016-os időszak történéseit taglalva.

Raon írta:

Ez azért egészen érdekes információ volt. Mert szerintem hozzám hasonlóan sokan nem hallottak, tudtak róla. Kár, hogy valószínűleg nem is fogunk erről többet hallani. Már csak azért is, mivel az lfg.hu-n éppen ez (az UTK esetleges DV-s támogatása) a téma, egy esetlegsen teljesen új alapokon nyugvó rendszer helyett.

Raon, én (és szerintem mindenki más is), most hallok először az ÚTK folytatásának kísérletéről, és bár ennek kudarcáról számoltál be, már csak az ez irányú szándék megléte is bizakodással tölt el. Ismervén (nagyjából) a mostani M.A.G.U.S.-os közösséget, leszámítva az újítás felé egyáltalán nem nyitott ETK-s részét (kik nagy tiszteletem ellenére, éppen ezért e tekintetben nem mérvadóak), mindenki pozitív és elégedett viszonyban áll az ÚTK-val, hivatalosan nem létezése ellenére, gyakorlatilag azt tekinthetjük a mostani M.A.G.U.S.-nak. Látsz bármi esélyt arra, hogy lesz folytatása az egyezkedési kísérletnek, vagy ez már teljesen lezárult dolog? Csak mert én, és szerintem a nagy többség is, inkább várná azt, mint egy teljesen új rendszert, vagy bármi mást. (Lehet, hogy ez merész állítás volt, de talán megérne egy közvélemény kutatást, én egy sörben fogadok, hogy így van.)  smile

Utoljára Cundior szerkesztette (2018.05.09. 14:36:56)

Üdv mindenkinek,
ahogy én látom, a fő nehézség az, hogy mindenkinek egy kicsit mást jelent a MAGUS. Van, akinek kalandozókat, van akinek kisstílű lókötőkkel való játékot. Van akinek fejvadászt, van, akinek mozaikmágust, de ezek mind mind az ETK-ból eredeztethetők. Egy gyökeresen új rendszer azért vált ki szerintem sokakban egy zsigeri ódzkodást, mert ezt a gyökeret féltik. Hogy elveszik az, ami a MAGUS-t kiemeli a többi rendszer közül. Az UTK valószínűleg azért népszerűbb, mint bármelyik elődje az új rendszerek közül, mert kb. az ETK, csak toldozva, a lényege és "lelke" ugyanaz.
Bár lehet, hogy nem ez jön le, de én nagyon várom az új rendszert és csak remélni tudom, hogy megmarad benne az az érzés, ami nekem a MAGUST jelenti. A legjobb példa erre pl a CODEX volt anno. Simán el tudnám képzelni MAGUS rendszerként. Remélem, hogy az új rendszer is kiváltja majd ezt.
Minden elismerésem amúgy a fejlesztőké, akik energiát és időt tesznek ebbe a projektbe, manapság egyik erőforrásból sincs túl sok senkinek sem...

Aztaa...
Mióta legutóbb itt jártam, " történt" ez-az...
Sok új hozzászólást olvastam, csak az nem volt még köztük, hogy mehetek a boltba új magust venni...   big_smile

Utoljára duke_Igthorn szerkesztette (2018.05.17. 13:55:58)

Remélhetőleg a "parázs vita" nem szegte kedvét az alkotónak.
Az arcukat az üvegnek nyomó utcagyerekek vagyunk, akik nyeldekelve nézik, ahogy a cukrász bácsi a kirakatba teszi a frissen sütött tortát...   smile

Utoljára duke_Igthorn szerkesztette (2018.05.17. 13:57:10)