Hozzászólás: Gáspár András írói fóruma #4

Gáspár András írta:

@Steelrat: Ray ugyanabban a cipőben jár, mint én, az állandó kenyérharc nem engedi azzal foglalkozni, amivel a legjobban szeretne. A Sötét prófétának kb. a harmadánál tart, szóval rálegyinteni biztos nem fog... de olyan felállást se nagyon tudok elképzelni, amiben (megint) az írásra koncentrálhat.
Nekem az elmúlt három hónapban elvileg megadatott ez a luxus, a gyakorlatban mégsem jutottam el a KSZ2 végéig: a főállásomat, ami a Stormregion bedőlése óta - egy szűk évtizeden át - életben tartott, mostanra végleg kicsinálta a dübörgő konjunktúra.

Sajnálom én is a rossz híreket -- vészeld át valahogy a mágikus dagályt!

Az alkotáshoz szükséges időről pedig Ottlik mondott kevés szóval sokat: http://mek.oszk.hu/01000/01002/01002.htm#14. Legyen tiéd a korlátlan végtelenség... (Aztán utána már nem kell ám sietni  smile  )

Utoljára viktor szerkesztette (2018.05.14. 01:00:44)

Gáspár András írta:

... A könyvhét már nincs messze - remélem, arra tartogatják...

Én is a közelgő ünnepi könyvhét miatt kérdeztem, reménykedtem / reménykedek benne, hogy akkor megjelenik. Köszönöm a választ.

Észak Lángjai keményfedeles függelékében olvasom, a Maremiták hadban állnak pyarronnal a 3700-as évek elején?

Olyasmire is emklékszem, hogy el is hagyják Ynevet, ezt viszont nem tudom megmondani honnan húztam elő.

@viktor: köszöntem, azon leszek.

@dragondark: a DV megerősítette a könyvheti megjelenést. A magánra magánban megy a válasz.

@Morrola: ha megnézed a maremizmus történetét, a rend az alapítóval együtt ment át játékbeli rosszfiúból irodalmi jó-rosszfiúba. Az ÉSZ függelék szócikke sajátos átmenetet képez a kettő között; az aktuális állapot szerint a vallásháború a 3655-től a Dúlásig tartott, és hivatalosan '85-ben a maremita felekezet újrakanonizálásával ért véget. Ray elképzelése szerint az alkalmanként tettlegességig fajuló presztízsharc tovább folyik a dartonita és a maremita irányzat között; ez az, ami a 3700-as években is tart.
A maremiták távozását a Bárd és a démonok című WMC novella befejezett tényként, a szócikk csak feltételes módban említi - a részletek a Sötét próféta fináléjából fognak kiderülni, ha Darton is úgy akarja.
A magánt vettem, igyekszem mielőbb válaszolni rá.

Morrola írta:

Észak Lángjai keményfedeles függelékében olvasom, a Maremiták hadban állnak pyarronnal a 3700-as évek elején?

Olyasmire is emklékszem, hogy el is hagyják Ynevet, ezt viszont nem tudom megmondani honnan húztam elő.

Látom nem én vagyok az egyetlen, aki elővette a régi klasszikusokat és megszerezte a M.A.G.U.S klasszikusokat olvasásra! big_smile Bár rohadtul mérges lettem, mikor kedvencem a Halál Havában keményfedeles kiadása úgy döntött, hogy olvasás közben eldobja a ragasztást. smile

András: Majd harminc év után szeretném megköszönni az élményeket, amit a ciklus köteteinek minden egyes olvasásakor kapok! smile

@Kelta: az én fajtám ezért él... és  imádja azt hallani, hogy nem hiába.  big_smile
És mert a mai/mindját tegnapi napon Pyarron isteneinek áldása van, kérnék egy címet, ahová a vadiúj állapotú HH-t küldhetem.

@András: vadi új HH? Van rá esély, hogy akinek megvan a legalis ebook az megkapja a frissítést?  wink

@Balazs78: félreérthető voltam; az ajánlat a keményfedeles HH egy nullkilométeres példányára vonatkozik. Javítva.
A HH szövege érdemben nem frissült a klasszikus kiadás óta. Ha ez változik, az új verziót a megjelenés után xx nappal bárki megkapja tőlem, aki kéri... ha addigra le nem torrentezi. smile

@András: akkor ezt szépen félre is értettem. Ez is mutatja, mennyire ki vagyok éhezve minden új Chapman szövegre smile. Torrentezni nem fogok, bár valóban nagy a csábítás, mivel mwglehetősen lassan adagolja a DV az ekönyveket.

Gáspár András írta:

Kelta: az én fajtám ezért él... és  imádja azt hallani, hogy nem hiába.  big_smile
És mert a mai/mindját tegnapi napon Pyarron isteneinek áldása van, kérnék egy címet, ahová a vadiúj állapotú HH-t küldhetem.

András: Nem szándékom élősködni, csupán a keménykötésűek gyermekbetegsége szokott felbosszantani néha, pláne ha a kedvenceimről van szó, s a friss olvasási élményt (ami valójában a negyedik.  lol ) egy aprócska esőfelhővel árnyékolta be. Egy dedikált példányra viszont nem valószínű, hogy nemet mondanék!  big_smile

@Kelta: dedikálatlant nem is küldenék. smile Mondj rá igent nyugodan - a hozzászólásodra a hátsó szándék árnyéka sem vetült.
A táblaborítósoknak sajnos csak a tartalma valódi, a cérnafűzése (szép francia szóval) faux, ami közönséges ragasztókötést álcáz. Hogy ez utóbbi törni fog, nem volt a pakliban; a legvalószínűbb ok - tűnjön bármilyen valószínűtlennek - az, hogy a papír túl jó volt hozzá.
Szóval az új is törni fog, ha könyvként bánsz vele... de arra ott a régi.

Gáspár András írta:

@Kelta: dedikálatlant nem is küldenék. smile Mondj rá igent nyugodan - a hozzászólásodra a hátsó szándék árnyéka sem vetült.
A táblaborítósoknak sajnos csak a tartalma valódi, a cérnafűzése (szép francia szóval) faux, ami közönséges ragasztókötést álcáz. Hogy ez utóbbi törni fog, nem volt a pakliban; a legvalószínűbb ok - tűnjön bármilyen valószínűtlennek - az, hogy a papír túl jó volt hozzá.
Szóval az új is törni fog, ha könyvként bánsz vele... de arra ott a régi.

András: Köszönettel elfogadom a felajánlást! Váratlanul ért, de sejtheted mekkora megtiszteltetés és öröm a számomra!  smile Az biztos, hogy nem "csak" egy könyv lesz a gyarapodó gyűjteményemben, hanem egy valódi ynevi ereklye.  wink
Abban egyetértek, hogy a papír meglehetősen jó minőségű, már amennyire én, mint laikus ezt meg tudom állapítani. Ami a kötési procedúrát illeti, gondolom ez érte meg a kiadónak úgy, hogy ne szökjön a könyv ára a csillagos égbe, és szerencsére a hiba se minden darabnál jelentkezik.
Más. Az ünnepi könyvhétről, ami ugye Június 7-11 között lesz, lehet valahol konkrétabb információkat is találni a programturizmus pont hu oldal szófukar beharangzóján kívül? smile

Balázs78: Ebben nem vagy egyedül, nagyon sokan várjuk a legújabb Chapman műveket. A türelem rózsát, vagy inkább regényt terem!  big_smile

Utoljára Kelta szerkesztette (2018.05.18. 18:24:33)