Hozzászólás: Gáspár András írói fóruma #4

Gáspár András írta:

@Steelrat: Ray ugyanabban a cipőben jár, mint én, az állandó kenyérharc nem engedi azzal foglalkozni, amivel a legjobban szeretne. A Sötét prófétának kb. a harmadánál tart, szóval rálegyinteni biztos nem fog... de olyan felállást se nagyon tudok elképzelni, amiben (megint) az írásra koncentrálhat.
Nekem az elmúlt három hónapban elvileg megadatott ez a luxus, a gyakorlatban mégsem jutottam el a KSZ2 végéig: a főállásomat, ami a Stormregion bedőlése óta - egy szűk évtizeden át - életben tartott, mostanra végleg kicsinálta a dübörgő konjunktúra.

Sajnálom én is a rossz híreket -- vészeld át valahogy a mágikus dagályt!

Az alkotáshoz szükséges időről pedig Ottlik mondott kevés szóval sokat: http://mek.oszk.hu/01000/01002/01002.htm#14. Legyen tiéd a korlátlan végtelenség... (Aztán utána már nem kell ám sietni  smile  )

Utoljára viktor szerkesztette (2018.05.14. 01:00:44)

Gáspár András írta:

... A könyvhét már nincs messze - remélem, arra tartogatják...

Én is a közelgő ünnepi könyvhét miatt kérdeztem, reménykedtem / reménykedek benne, hogy akkor megjelenik. Köszönöm a választ.

Észak Lángjai keményfedeles függelékében olvasom, a Maremiták hadban állnak pyarronnal a 3700-as évek elején?

Olyasmire is emklékszem, hogy el is hagyják Ynevet, ezt viszont nem tudom megmondani honnan húztam elő.

@viktor: köszöntem, azon leszek.

@dragondark: a DV megerősítette a könyvheti megjelenést. A magánra magánban megy a válasz.

@Morrola: ha megnézed a maremizmus történetét, a rend az alapítóval együtt ment át játékbeli rosszfiúból irodalmi jó-rosszfiúba. Az ÉSZ függelék szócikke sajátos átmenetet képez a kettő között; az aktuális állapot szerint a vallásháború a 3655-től a Dúlásig tartott, és hivatalosan '85-ben a maremita felekezet újrakanonizálásával ért véget. Ray elképzelése szerint az alkalmanként tettlegességig fajuló presztízsharc tovább folyik a dartonita és a maremita irányzat között; ez az, ami a 3700-as években is tart.
A maremiták távozását a Bárd és a démonok című WMC novella befejezett tényként, a szócikk csak feltételes módban említi - a részletek a Sötét próféta fináléjából fognak kiderülni, ha Darton is úgy akarja.
A magánt vettem, igyekszem mielőbb válaszolni rá.

Morrola írta:

Észak Lángjai keményfedeles függelékében olvasom, a Maremiták hadban állnak pyarronnal a 3700-as évek elején?

Olyasmire is emklékszem, hogy el is hagyják Ynevet, ezt viszont nem tudom megmondani honnan húztam elő.

Látom nem én vagyok az egyetlen, aki elővette a régi klasszikusokat és megszerezte a M.A.G.U.S klasszikusokat olvasásra! big_smile Bár rohadtul mérges lettem, mikor kedvencem a Halál Havában keményfedeles kiadása úgy döntött, hogy olvasás közben eldobja a ragasztást. smile

András: Majd harminc év után szeretném megköszönni az élményeket, amit a ciklus köteteinek minden egyes olvasásakor kapok! smile

@Kelta: az én fajtám ezért él... és  imádja azt hallani, hogy nem hiába.  big_smile
És mert a mai/mindját tegnapi napon Pyarron isteneinek áldása van, kérnék egy címet, ahová a vadiúj állapotú HH-t küldhetem.

@András: vadi új HH? Van rá esély, hogy akinek megvan a legalis ebook az megkapja a frissítést?  wink

@Balazs78: félreérthető voltam; az ajánlat a keményfedeles HH egy nullkilométeres példányára vonatkozik. Javítva.
A HH szövege érdemben nem frissült a klasszikus kiadás óta. Ha ez változik, az új verziót a megjelenés után xx nappal bárki megkapja tőlem, aki kéri... ha addigra le nem torrentezi. smile

@András: akkor ezt szépen félre is értettem. Ez is mutatja, mennyire ki vagyok éhezve minden új Chapman szövegre smile. Torrentezni nem fogok, bár valóban nagy a csábítás, mivel mwglehetősen lassan adagolja a DV az ekönyveket.

Gáspár András írta:

Kelta: az én fajtám ezért él... és  imádja azt hallani, hogy nem hiába.  big_smile
És mert a mai/mindját tegnapi napon Pyarron isteneinek áldása van, kérnék egy címet, ahová a vadiúj állapotú HH-t küldhetem.

András: Nem szándékom élősködni, csupán a keménykötésűek gyermekbetegsége szokott felbosszantani néha, pláne ha a kedvenceimről van szó, s a friss olvasási élményt (ami valójában a negyedik.  lol ) egy aprócska esőfelhővel árnyékolta be. Egy dedikált példányra viszont nem valószínű, hogy nemet mondanék!  big_smile

@Kelta: dedikálatlant nem is küldenék. smile Mondj rá igent nyugodan - a hozzászólásodra a hátsó szándék árnyéka sem vetült.
A táblaborítósoknak sajnos csak a tartalma valódi, a cérnafűzése (szép francia szóval) faux, ami közönséges ragasztókötést álcáz. Hogy ez utóbbi törni fog, nem volt a pakliban; a legvalószínűbb ok - tűnjön bármilyen valószínűtlennek - az, hogy a papír túl jó volt hozzá.
Szóval az új is törni fog, ha könyvként bánsz vele... de arra ott a régi.

Gáspár András írta:

@Kelta: dedikálatlant nem is küldenék. smile Mondj rá igent nyugodan - a hozzászólásodra a hátsó szándék árnyéka sem vetült.
A táblaborítósoknak sajnos csak a tartalma valódi, a cérnafűzése (szép francia szóval) faux, ami közönséges ragasztókötést álcáz. Hogy ez utóbbi törni fog, nem volt a pakliban; a legvalószínűbb ok - tűnjön bármilyen valószínűtlennek - az, hogy a papír túl jó volt hozzá.

András: Köszönettel elfogadom a felajánlást! Váratlanul ért, de sejtheted mekkora megtiszteltetés és öröm a számomra!  smile Az biztos, hogy nem "csak" egy könyv lesz a gyarapodó gyűjteményemben, hanem egy valódi ynevi ereklye.  wink
Abban egyetértek, hogy a papír meglehetősen jó minőségű, már amennyire én, mint laikus ezt meg tudom állapítani. Ami a kötési procedúrát illeti, gondolom ez érte meg a kiadónak úgy, hogy ne szökjön a könyv ára a csillagos égbe, és szerencsére a hiba se minden darabnál jelentkezik.
Más. Az ünnepi könyvhétről, ami ugye Június 7-11 között lesz, lehet valahol konkrétabb információkat is találni a programturizmus pont hu oldal szófukar beharangzóján kívül? smile

Balázs78: Ebben nem vagy egyedül, nagyon sokan várjuk a legújabb Chapman műveket. A türelem rózsát, vagy inkább regényt terem!  big_smile

Utoljára Kelta szerkesztette (2018.05.18. 18:24:33)

Gáspár András írta:

Kelta: dedikálatlant nem is küldenék. smile Mondj rá igent nyugodan - a hozzászólásodra a hátsó szándék árnyéka sem vetült.

András: Egyébiránt, küldtem, vagy inkább próbáltam küldeni mail-t a fórumon keresztül, nem tudom sikerrel jártam e, még a bejegyzéseimbe is beleszól az oldal. smile

@Kelta: én is írtam neked még szombaton, eszerint hasonlóan eredménytelenül... de legalább demokratikus a rendszer. smile

Gáspár András írta:

@Kelta: én is írtam neked még szombaton, eszerint hasonlóan eredménytelenül... de legalább demokratikus a rendszer. smile

@András: Nos, úgy tűnik újszülött, vagy inkább kevésbé aktív fórumozó mivoltom ilyetén megvonásokkal jár. big_smile Gyanús, hogy a bejegyzések olvasása nem számít bele túlzottan az aktív tevékenységek közé. Az üzenetet elküldtem a megadott e-mail címedre.

@Kelta: a könyv úton van.

Gáspár András írta:

@Kelta: a könyv úton van.

@András: Köszönöm, jelzem, ha/amint megérkezett! smile

@András Megérkezett a relikvia, köszönöm szépen a "fórummotor feletti diadal" mementóját! big_smile Nagy becsben fogom tartani!

@Kelta: nagyon szívesen. Lokális jelleggel bár, de elkentük az entrópia száját. smile

remélem nem baj ha berakok ide egy ilyet: https://www.patreon.com/rosullivan/overview
a videó első pár másodperce elég biztató big_smile

@bary: dehogy baj.
a szövegben az én kezem is benne van... a videó vszont kizárólag ray érdeme.

Gáspár András írta:

@Kelta: nagyon szívesen. Lokális jelleggel bár, de elkentük az entrópia száját. smile

@András Hála az együttműködésnek valóban sikeresen redukáltuk nullára a rendezetlenséget ebben a témában. smile Az anyag felvette végleges állapotát a polcomon, kiemelt helyen. smile

Raynek pedig gratulálok a patreon oldalhoz, remek videót hoztatok össze! smile

@Mindenki: http://www.deltavision.hu/osi-titkok/ Akit érdekel András  legújabb 520 oldalas termése, az menjen és rendelje elő! smile

@András: Egy kis reklám, ha nem bánod, bár lehet nincs is rá szükség! big_smile

Emlékeim szerint még az első kiadású Halál Havában könyvben szerepelnek valahol említés szintjén (talán csak egy mondat) olyan Taba el Ibarában élő nomádok, akiknek sötét (fekete?) bőre és kék szeme van. Azt hiszem, ők támadják meg az utazókat a sivatagban. Abban nem vagyok biztos, hogy ez a külső jellemző a későbbi kiadásokban is megmaradt-e, vagy dzsad lett belőlük? 

Róluk lehet bővebbet tudni, esetleg ők a Fayuma törzs tagjai stb? Vagy csak jól hangzott akkoriban ez a leírás, és ahogy egyre jobban kialakult Ynev, egyszerűen kifakultak a világból (későbbi kiadásokból) ahogyan sok más is megváltozott?

Illetve a fayuma törzzsel kapcsolatban még egy kérdés. Emlékeim szerint a Renegát végén úgy említik őket, hogy felderítőként dolgoznak a kényszerű  pyarroni-kráni szövetségnek, ráadásul egy közös alakulatnak, azonban Kornya Zsolt a szerafizmusról szóló esszéjében azt írja, hogy "a manifesztációs háborúban ugyanis több Fayuma-harcos pyarroni
fogságba esett". Ezek szerint a fayuma törzs sem volt egységes, és voltak, akik az amundok oldalán harcoltak, vagy a Kornya Zsolt által írtak ezzel felülírják a Renegátban leírtakat (ahogy abba már Krán esetében is belefutottunk)?

@Kelta: reklámra mindig szükség van. Thx.
Fontos: noha a fülszövegben is benne van, nem lehet elégszer ismételni, hogy a kötet nem novella-, hanem esszégyűjtemény, és kimondottan azoknak íródott, akik ismerik és szeretik WMC Ynevét - annak szertelen méreteivel, iszonyú távlataival és divatjamúlt idealizmusával együtt.

@anarion: a HH első kiadása nincs kéznél, de a kékszeműek a jelenlegi állapot szerint nem ibarai lakosok, hanem déli nomádok, akik karavánkísérőkként érkeztek El Hamedbe. Ez az a társaság, aminek őseit a DÓB importálta, Krán pedig magához csábította és továbbképezte, illetve elvadította. Az utóbbiak leszármazottainak két nagy csoportja (pusztai v. halmi nomád) és számos törzse létezik; a könyvben a civilizáció nézőpontjából legkomiszabb démonimádó (egész pontosan Zerlig-félő), emberáldozó kisebbség díszpéldányai szerepelnek.
A fayumák főszabályként nem kötelezték el magukat és azt szorgalmazták, hogy mindenki tűnjön a vérbe a felségterületükről. Ami a gyakorlatban annyit tesz, hogy a törzs egyes tagjai harcolhattak az emberiség oldalán pénzért vagy személyes meggyőződésből, mások pedig az amudokén azért, mert a manifesztáció szakrális hatalma megtörte az akaratukat. Fogságba nem hadviselő félként is könnyen eshettek, ha hadműveleti területen járőrbe botlottak és nem voltak hajlandók első szóra letenni a fegyvert. Szóval itt biztosan nem történt felülírás, ami egyébként Krán esetében is abszolút relatív - lásd még Boomen Örvényben című novelláját az MH2-ben.