Hozzászólás: Kérdések a kiadóhoz

Vigasz írta:

Ma sem voltunk benn, vidéken kellett egy fontos dolgot letárgyalni.

Azóta se nem voltatok bent?  hmm

"-Próbálsz úgy írni mint a magazinbeli fickók?"(Tevis Clyde Smith)
-A pokolba, dehogy!
-Próbáljanak ők úgy írni ahogy én!"(Robert E. Howard)
(The Whole Wide World)

A Carnacki a szellemvadásszal mi a helyzet? smile
Már tervezett tartalomjegyzéke is volt pár évvel ezelőtt...  roll

A Carnacki, a szellemvadász tervezett tartalomjegyzéke:

00. Előszó
01. A láthatatlan veszedelem *
02. A szörnyeteg kapuja
03. A borostyánlepte ház
04. A füttyös szoba *
05. Az utolsó ház a sorban
06. Az elátkozott menyasszony *
07. A szellemjárta hajó
08. A lelet
09. A Kansertés *

(A csillagok Tükörálarc személyes kedvenceit jelölik a saját beismerő vallomása szerint.)

2018.06.30:

Vigasz írta:

A következő könyvek a Dresden akták 3, a Született királynő I-II, a Háború Istenei I. lesznek. Ha kicsit utánanézek a következőket is meg tudom mondani... wink  smile

Mikor? smile

A Tükörbirodalom nagyon jó lett,kívül-belül,gratulálok!Alastair Reynolds könyve kijön még idén?Jövőre ugye jön a Hurley könyv folytatása?Szenzációs,köszi az élményt!

Ugye ha minden jól megy kb 2 éve én ajánlottam nektek a trilógiát,azért is ver a víz mikor jön már  big_smile  big_smile

bazsi123 írta:

2018.06.30:

Vigasz írta:

A következő könyvek a Dresden akták 3, a Született királynő I-II, a Háború Istenei I. lesznek. Ha kicsit utánanézek a következőket is meg tudom mondani... wink  smile

Mikor? smile

Lassanként valóban jöhetnének.

A háború istene jön egy hét múlva (legalábbis az adatlap szerint)

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

@Vigasz

Az eddig megjelent három regény közül a Vérlovag tetszik legjobban. Még nem fejeztem be, és félre is kellett tennem, mert indulni kellett a munkába, de szívesebben maradtam volna itthon olvasni, mert izgalmas, fordulatos, sok minden meg is kérdőjeleződik az eddigiek kapcsán.

Szóval, mivel nemsokára  befejezem, remélem nagyon hamar előrendelhetővé válik az utolsó rész és most egyszerre jön a két változat is.  roll  cool  big_smile

Nagyon hamar előrendelhető lesz. És nem rajtunk múlt a múltkor sem hogy nem egyszerre jött. A hónap végéig szabadságon vannak, legalábbis nagy részben, szóval ki tudja még hogyan jön bármi is.
De a befejezés még izgalmasabb mint a Vérlovag az biztos... smile

Imi írta:
Vigasz írta:

Ma sem voltunk benn, vidéken kellett egy fontos dolgot letárgyalni.

Azóta se nem voltatok bent?  hmm

Most érkeztem haza, kb. 11 órás út után szabiról, szóval nem igazán voltam. Csak nem verték nagydobra. De lassan majdcsak... smile

bazsi123 írta:

2018.06.30:

Vigasz írta:

Mikor? smile

Bármikor. Csak azt gondoltam, hogy mostanra azért csak lesz ami már kézbe fogható. De nem így lett. Mindegy, a Bolond kötelesség I-II, a Káosz démonai és az Árnyak háborúja jöhet ez után. Ezzel el is értünk ahogy most látom a szeptemberhez. Kérdés meg lesz e az 50 könyv az év végére...
Már persze ahogy mi számoljuk. wink  smile

Garab írta:
bazsi123 írta:

2018.06.30:

Mikor? smile

Lassanként valóban jöhetnének.

Jöttek is. Ahogy nekem is sikerült ezt megtennem... smile

TundiTunde írta:

A háború istene jön egy hét múlva (legalábbis az adatlap szerint)

Kicsit ráhagytunk, mert jobb ha előbb megkapjuk egy nappal, mint ha késne. Az ígéret a nyomdától mindenképpen megvan. wink

Elég lightosnak tűnik a nyári felhozatal sad
Ebből nem tudom , hogy lehetne 50 könyv év végéig.

Archibald írta:

Elég lightosnak tűnik a nyári felhozatal sad
Ebből nem tudom , hogy lehetne 50 könyv év végéig.

Simán. A nyomdának is joga van a szabadsághoz. A lényeg hogy a végére kijöjjön a kívánt szám. Persze jogod van a kishitűséghez, még az is lehet, hogy igazad lesz. De nem jobb egy kicsit pozitívabban szemlélni a dolgokat? A tavalyit simán verjük már a nyár végére, az év vége meg mindig erősebb.
Kivéve persze tavalyt, mert akkor nem. big_smile

Ha jól számoltam, a Kísértő vész a 20. könyv lesz idén. Megjelenés várható dátuma augusztus 15.
Ezek szerint 30 könyvnek kéne jönnie bő 4 hónap alatt. Szerintem nem pesszimista voltam, hanem realista.

Archibald írta:

Ha jól számoltam, a Kísértő vész a 20. könyv lesz idén. Megjelenés várható dátuma augusztus 15.
Ezek szerint 30 könyvnek kéne jönnie bő 4 hónap alatt. Szerintem nem pesszimista voltam, hanem realista.

A kiadói tervben már most 20 könyvnél járunk. (Mondtam, hogy úgy számold ahogy mi. smile )
Így számolva kis szerencsével augusztus végére meglehet a 30. Akkor viszont 4 hónap alatt kell még 20...
Persze lehet hogy hiába csűrjük, nem lesz annyi. De annyit mondtunk hogy annyit szeretnénk, annyi lenne jó, hogy csökkenjen az elmaradásunk. Meg hogy mi mindent megteszünk. A nyomda azt  jelezte egész nyáron jó neki, most meg 2 hét leállásuk lesz.
De nem fogom másra, meg amúgy is, nem fogunk a kardunkba dőlni ha csak 48 sikerül. Vagy ha ennél is kevesebb. 40 fölött már nem hiszem, hogy rossz évünk lenne.
Ugyanakkor mindenki szíve joga, hogy eldöntse hogy mit érez. Tehát ha valaki úgy érzi hogy ez kevés, akkor csak hajrá. Én azt nem szeretem ha valaki csak 1-2 könyvünket veszi meg és úgy panaszkodik hogy nagyon kevés jelenik meg. Mert az igaz, hogy lehet őt csak pont az érdekli ami éppen csúszik, de azért a világ nem belőle áll. Manapság nagyon tort ül az végtelen önzés, mindenki csak magával foglalkozik. Ez így van minden területen, mi biztosan nem tudunk ezen változtatni.
Csak igyekszünk figyelmen kívül hagyni.

+1

Kolizoli írta:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a Twilight Imperiummal kapcsolatban, hogy van e valami közelebbi infó a megjelenéséről? Néhány oldallal ezelőtt volt szó róla, hogy szünetel a fórdítas, mert nem tervez a közeljövőben újranyomást a gyártó. Továbbá az Odalent 2 vel kapcsolatban is érdeklődnék, hogy mi a helyzet, mert Jul írta nemrég hogy hamarosan jön, csak a nemzetközi nyomásra vár.  Aztán kicsivel késöbb valaki az Eldricht (remélem jól írtam tongue ) horror kiegészítő miatt érdeklődött, és felhozta a FFG Upcoming oldalát, ahol meg is találtam azt. Viszont az általam várt 2 játékról egy szó sem volt. Szó al az lenne a kérdésem, hogy megjelennek e idén vagy csak jövőre? Mert ha csak 2019-ben jönnek, akkor az idei költségvetésből erre a célra elkülönített összegből "vígasztalódom" egy Lord of hellassal vagy egy Felkelő nappal, de ha idén megérkeznek akkor várok türelmesen rájuk.
Előre is köszi
Üdv.: Zoli

U.i.: Mindenesetre ezúton is szeretném megköszönni a sok játékórát, amit a munkátok tett lehetővé, csak így tovább!

Vigasz írta:

Ugyanakkor mindenki szíve joga, hogy eldöntse hogy mit érez. Tehát ha valaki úgy érzi hogy ez kevés, akkor csak hajrá. Én azt nem szeretem ha valaki csak 1-2 könyvünket veszi meg és úgy panaszkodik hogy nagyon kevés jelenik meg. Mert az igaz, hogy lehet őt csak pont az érdekli ami éppen csúszik, de azért a világ nem belőle áll. Manapság nagyon tort ül az végtelen önzés, mindenki csak magával foglalkozik. Ez így van minden területen, mi biztosan nem tudunk ezen változtatni.
Csak igyekszünk figyelmen kívül hagyni.

Félreértés ne essék, én nektek szurkolok, és annak, hogy a lehető legtöbb könyv jelenjen meg.
És nem csak magam miatt, hanem minden sci-fi/fantasy rajongó nevében. Mert ha a DV nem ad ki könyveket, akkor nem nagyon van kiadó amelyikre számíthatunk.
(és nem csak 1-2 könyvet fogok megvenni  smile  )

Pár napja rossz helyre raktam, bocsi:

Volt egyszer rég egy Harcos Képzelet nevű sorozat, amin belül volt egy Boszorkány Úrnő c. könyv.
Ez elvben egy nagyon jó könyv, csak hát nem esett át a szerkesztés folyamatán, vagy mi.
Arra gondoltam elvégezném a szükséges módosításokat (hibás fejezethivatkozások, hibás adatok, kirívó fogalmazási problémák, a 175 szerencsepróba redukciója és hasonlók). Gondolom amúgy ezzel már nem vesződne a kiadó.

Viszont ha befejeztem, akkor megmutathatom másoknak is (nem pénzért)? Úgy értem felraknám a netre. Vagy hihetelen módon a kiadó igényt tartana rá valamilyen formában? Sokadik kiadásként, vagy hasonló?

twillight írta:

Pár napja rossz helyre raktam, bocsi:

Volt egyszer rég egy Harcos Képzelet nevű sorozat, amin belül volt egy Boszorkány Úrnő c. könyv.
Ez elvben egy nagyon jó könyv, csak hát nem esett át a szerkesztés folyamatán, vagy mi.
Arra gondoltam elvégezném a szükséges módosításokat (hibás fejezethivatkozások, hibás adatok, kirívó fogalmazási problémák, a 175 szerencsepróba redukciója és hasonlók). Gondolom amúgy ezzel már nem vesződne a kiadó.

Viszont ha befejeztem, akkor megmutathatom másoknak is (nem pénzért)? Úgy értem felraknám a netre. Vagy hihetelen módon a kiadó igényt tartana rá valamilyen formában? Sokadik kiadásként, vagy hasonló?

Rossz helyre írtad, bár csak éppen hogy. Ezért válaszoltam is ott neked. Nem ismételgetném, de tudod az ördög a részletekben lakozik, ezért is nem alszik sose... wink  smile

Vigasz írta:

Rossz helyre írtad, bár csak éppen hogy. Ezért válaszoltam is ott neked. Nem ismételgetném, de tudod az ördög a részletekben lakozik, ezért is nem alszik sose... wink  smile

Mivel hibajavításról van szó, annyira valóban nem rossz hely.
Sajna azonban nem látni ki tartozik a személyzethez, és ki sima felhasználó.

Egyébként kijavítanám amit mondtál:
- a szerzői jogok nem maradnak ott örökre senkinél.

Másik oldalról a Cherubion beolvadt a DeltaVision-be, tehát ha a kiadónál vannak a jogok, akkor nálatok vannak a jogok. Mely esetben a korábbi hsz-ed beleegyezésnek veszem és minden el van intézve. Esetleg az illusztrációk nem, de azok nem fontosak.
Ha a szerzőnél vannak a jogok, akkor szintén hozzátok fordulnék telefonos segítségért, mert ötletem nincs hogyan lehet felvenni a kapcsolatot... akárki is írta. Talán Zubály Sándor.

TitkosEva írta:

A Carnacki a szellemvadásszal mi a helyzet? smile

Nem mondtunk le róla, de előfordulhat, hogy az "okkult detektívek" miniszériát egy másik kötettel fogjuk kezdeni. Ugye nekem az az alapelvem, hogy minden munkát arra a fordítóra kell osztani, aki a legnagyobb örömét leli benne. És itt belép a képbe egy kis gubanc, mivel a kiszemelt fordító nem mindig szabad...

twillight írta:
Vigasz írta:

Mivel hibajavításról van szó, annyira valóban nem rossz hely.
Sajna azonban nem látni ki tartozik a személyzethez, és ki sima felhasználó.

Egyébként kijavítanám amit mondtál:
- a szerzői jogok nem maradnak ott örökre senkinél.

Másik oldalról a Cherubion beolvadt a DeltaVision-be, tehát ha a kiadónál vannak a jogok, akkor nálatok vannak a jogok. Mely esetben a korábbi hsz-ed beleegyezésnek veszem és minden el van intézve. Esetleg az illusztrációk nem, de azok nem fontosak.
Ha a szerzőnél vannak a jogok, akkor szintén hozzátok fordulnék telefonos segítségért, mert ötletem nincs hogyan lehet felvenni a kapcsolatot... akárki is írta. Talán Zubály Sándor.

A szerzőnél ott maradnak örökre. A kiadónál nem, és azok különben is csak kiadói jogok. Így én biztosan nem adtam, mert nem is adhattam neked semmilyen felhatalmazást. A szerzőt megnézem... smile

Vigasz írta:

A szerzőnél ott maradnak örökre. A kiadónál nem, és azok különben is csak kiadói jogok. Így én biztosan nem adtam, mert nem is adhattam neked semmilyen felhatalmazást. A szerzőt megnézem... smile

A szerzőnél a szerző haláláig, illetve utána a szerző családjánál valami 10-20 évig maradnak.
Tehát nem örökre.

De nem nagyon látom hogy egy 20 éves, profitot valószínűleg már egyáltalán nem termelő könyvnél, ami a játszhatatlanságig el van rontva, ragaszkodni kéne a jogokhoz.

Ha minden igaz a szerzőt facebookon keresztül elértem, remélem visszajelez. A könyv ha kijavítjuk nagyon jó is lehet, az meg ugye presztízs jobb helyeken.

Vigasz: Ha jól sejtem a vb végeredménye semmilyen akciót nem eredményez számunkra. Örülnék, ha megcáfolnál...  wink